Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wybór sieci automatycznie czy ręcznie

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 56
  • 0

Wybór sieci automatycznie czy ręcznie

Szanowni, jest pytanie odnośnie ustawienia operatora, w kraju trzeba mieć ust. automatyczne ale już jak jesteś za granicą to trzeba ustawić ręcznie ? Dziś byłem przejazdem w Czechach i iPhone nie potrafił mi znaleźć sieci zero zasięgu, zero neta zał/wył nic nie pomoglo miałem ust. automatyczny wybór sieci.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wybór sieci automatycznie czy ręcznie

@adiplus jak jadę na nawigacji Google Map, to też się zastanawiam, kiedy uzyskam dostęp do internetu. Bez internetu mapy mi się nie aktualizują na bieżąco, a do tego przestaje grać radio internetowe. Albo czekam cierpliwie na zalogowanie numerów do sieci roamingowej, albo zakup startera operatora danego kraju. Wtedy nie ma problemu z dostępem do internetu, a dodatkowo internet szybciej działa niż nasz w roamingu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wybór sieci automatycznie czy ręcznie

Trzeba na początek mieć włączony roaming. Potem sugeruję wyłączyć lte bo nie w kazdym miejscu jest roaming lte. Potem to już Twój wybór. Jak chcesz mieć kontrolę kosztów, to polecam ręczny wybór.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wybór sieci automatycznie czy ręcznie

@adiplus jak wyjeżdżałem za granicę, to nigdy nie przestawiałem na wybór sieci ręcznie. Zawsze był włączony automatyczny wybór sieci i nigdy nie miałem problemu z korzystaniem z usług w roamingu. Oczywiście, przed wyjazdem sprawdzałem, czy mam włączony roaming na swoim numerze. Wyłączałem tylko transmisję danych, jak zbliżałem się na odległość około 30 km do granicy wschodniej, nie dotyczy Litwy.

Przed wyjazdem za granicę polecam stronę:

https://www.orange.pl/view/roaming

Pozwala na uniknięcie niechcianych kosztów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 56
  • 0

Wybór sieci automatycznie czy ręcznie

Oczywiście ROAMING jest aktywny, tylko miałem ustawione na automatyczne wybieranie sieci i po wjeździe do Czech zero reakcji, czyli brak zasięgu tel. i brak neta, po wyłączeniu automatycznego trybu i ręczne wyznaczenie operatora chyba O2 czy coś takiego, wszystko ruszyło. Faktycznie może jak koledzy piszą, trzeba pogrzebać w ustawieniach.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wybór sieci automatycznie czy ręcznie

@adiplus jak byłem w Czechach, korzystałem że smartfona Samsung oraz routera Huawei. W żadnym urządzeniu nie przełączałem na tryb ręczny. Cały czas był ustawiony wybór sieci automatyczny. Może w iPhone jest inaczej i musowo wyszukać sieć ręcznie. Ile czasu czekałeś, aż telefon zaloguje się do czeskiej sieci? Ja zauważyłem, że najszybciej w roamingu do zagranicznych sieci logują się numery abonamentowe, następnie numery na kartę, na końcu FLEX. Szybkość logowania wynosi od kilku minut nawet do pół godziny od przekroczenia granicy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 56
  • 0

Wybór sieci automatycznie czy ręcznie

O to ja chyba jestem za mało cierpliwy, czekałem z 5 minut, potem zacząłem grzebać w ustawieniach 😁😂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wybór sieci automatycznie czy ręcznie

@adiplus jak jadę na nawigacji Google Map, to też się zastanawiam, kiedy uzyskam dostęp do internetu. Bez internetu mapy mi się nie aktualizują na bieżąco, a do tego przestaje grać radio internetowe. Albo czekam cierpliwie na zalogowanie numerów do sieci roamingowej, albo zakup startera operatora danego kraju. Wtedy nie ma problemu z dostępem do internetu, a dodatkowo internet szybciej działa niż nasz w roamingu.