Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon dla osoby starszej - polecicie coś?

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 29
  • 0

Telefon dla osoby starszej - polecicie coś?

Hej 🙂

Mam nadzieję, że pomożecie Zacna Społeczności 🙂

Potrzebuję wybrać telefon dla starszej osoby, lat 70, która smartfonów się boi, więc wchodzi w grę jakiś model z tradycyjną klawiaturą... Obecnie używa jednego ze starszych modeli nokii, która z racji wieku już zaczyna szwankować...

Polecicie coś? Będę super wdzięczna 🙂
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Telefon dla osoby starszej - polecicie coś?

Tylko kwestia zmiany menu w Samsungu. Nieco inne.

Jeśli ktoś używał Nokii, polecam np. 108 http://www.electro.pl/telefony-komorkowe/telefon-nokia-108-zolty,id-218702 lub podobne nokie z tej serii (o ile telefon jest używany do dzwonienia).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Telefon dla osoby starszej - polecicie coś?

Ja bym osobiście polecił http://www.electro.pl/telefony-komorkowe/telefon-maxcom-mm720-bb,id-325887?gclid=CjwKEAjwrIa9BRD5_dv... Dodatkowym atutem jest ładowarka stacjonarma, osoba starsza czasem może zapomnieć gdzie schowała ładowarkę sieciową, a ta zazwyczaj będzie stała w widocznym miejscu.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Telefon dla osoby starszej - polecicie coś?


janimagda napisał(-a):
Potrzebuję wybrać telefon dla starszej osoby, lat 70, która smartfonów się boi, więc wchodzi w grę jakiś model z tradycyjną klawiaturą... Obecnie używa jednego ze starszych modeli nokii, która z racji wieku już zaczyna szwankować...

Hmmm... mój rówieśnik ... 😄

Smartfonów się boi? To trzeba ją nauczyć posługiwania się takim urządzeniem... 😄

Co do telefonów - są modele reklamowane jako "telefony dla seniora" ale ja bym tak z dystansem do nich podchodził. Polecam natomiast starą Nokię 6310i tzw "biznesówka" , telefon nie do zabicia i prosty w obsłudze. Ja wiem że trudno upolować taki egzemplarz w dobrym stanie ale można trafić. U mnie leży w szufladzie jako telefon awaryjny.:D


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 29
  • 0

Telefon dla osoby starszej - polecicie coś?


Jozefg napisał(-a):

 


Hmmm... mój rówieśnik smartfona się boi? 😄

Smartfonów się boi? To trzeba ją nauczyć posługiwania się takim urządzeniem... 😄

 


Wiem, że wiek nie musi oznaczać totalnej niechęci do nowszych modeli, ale w tym przypadku tak jest. Uczyć już probowałam, ale opór jest spory i nie chcę, aby z powodu telefonu, którego "nie będę umiała obsługiwać" nie było kontaktu z mamą 🙂 

 

@Jozefg, @Anonim - dzięki za podpowiedzi 🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Telefon dla osoby starszej - polecicie coś?

Proponuję poszukać na necie jakiejś nokii,może ktoś ma jeszcze nie sprzedany towar - nie będzie problemu z przestawieniem w korzystaniu. Ew Samsung S5610 lub S5611. Ew coś z seniorfonów od maxcoma.
Anonim

Nie dotyczy

Telefon dla osoby starszej - polecicie coś?


Piotrekk85 napisał(-a):
Proponuję poszukać na necie jakiejś nokii,może ktoś ma jeszcze nie sprzedany towar - nie będzie problemu z przestawieniem w korzystaniu. Ew Samsung S5610 lub S5611. Ew coś z seniorfonów od maxcoma.

Tak ja napisal jest to najlepszy telefon Samsung s5610 lub s5611





Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Telefon dla osoby starszej - polecicie coś?

Tylko kwestia zmiany menu w Samsungu. Nieco inne.

Jeśli ktoś używał Nokii, polecam np. 108 http://www.electro.pl/telefony-komorkowe/telefon-nokia-108-zolty,id-218702 lub podobne nokie z tej serii (o ile telefon jest używany do dzwonienia).


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 29
  • 0

Telefon dla osoby starszej - polecicie coś?


Piotrekk85 napisał(-a):

Tylko kwestia zmiany menu w Samsungu. Nieco inne.

Jeśli ktoś używał Nokii, polecam np. 108 http://www.electro.pl/telefony-komorkowe/telefon-nokia-108-zolty,id-218702 lub podobne nokie z tej serii (o ile telefon jest używany do dzwonienia).


Czaję się własnie na tę Nokię, telefon tylko do dzwonienia (sms-y, ani nic innego nie jest używane), więc to może być dobry wybór 🙂 

 

Dzięki wszystkim za wszystkie sugestie i podpowiedzi Serce Jesteście super!