Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sieci komórkowe trwale zablokowane


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Sieci komórkowe trwale zablokowane

Witam. Posiadam telefon Alcatel One Touch Idol S2 i przydażył mi się problem. Nie wiedziałem, że ten telefon posuada blokadę SimLock i po włożeniu karty obcego operatora aparat poprosił o wpisanie kodu odblokowującego blokadę. Nie wiedząc czemu wpisywałem kod aktywacji nowej karty, po prostu pomyslałem, że chodzi o ten kod. Po kilkukrotnym wpisaniu tego kodu (błędnego) mam oto taki komunikat:

 

"Sieci komórkowe zostały trwale zablokowane ponieważ 10 razy wprowadzono nieprawidłowy kod blokady SIM ME. Skontaktuj się z operatorem."

 

No i co teraz? Kupiłem kod odblokowujący w serwisie ale nic już nie pomógł, przywrócenie ustawien fabrycznych też. Jakieś porady co teraz mam zrobić z aparatem?

 

Dziękuję za pomoc

3 ODPOW. 3

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sieci komórkowe trwale zablokowane

Musisz udać się do autoryzowanego serwisu. Jeśli telefon został nabyty legalnie (masz jakiś paragon czy coś), to powinni zdjąć blokadę w trybie serwisowym.
Na pewno serwisy które dają tylko kody Ci już nie pomogą.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Sieci komórkowe trwale zablokowane

Telefon jest z sieci Orange, całkowicie legalny. Czy w salonie będą mogli mi pomóc i wysłać aparat do serwisu? I jeszcze jedne pytanie, ile taka usługa w serwisie będzie kosztowała, bo nie wiem czy warto robić cokolwiek jeżeli naprawa oprogramowania pokładowego bedzie droższa od aktualnej ceny tego telefonu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sieci komórkowe trwale zablokowane