Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung Galaxy A33 5G - problem z wysyłaniem smsów na niektóre numery

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Samsung Galaxy A33 5G - problem z wysyłaniem smsów na niektóre numery

Witam, piszę post tutaj na forum, gdyż mam problem z moim telefonem firmowym (niestety w firmie nikt nie potrafi mi pomóc) i liczę, że ktoś z Was mi pomoże 🙂 

 

Otóż mam problem ze swoim służbowym telefonem Samsung Galaxy A33 5G, dostałem go kilka dni temu (wcześniej miałem Nokię 4.2, na której wszystko działało), przegrałem dane bezprzewodowo z telefonu do telefonu. Wszystko pięknie się przegrało, kontakty, zdjęcia, notatki itd. ale pojawił się problem z wysyłaniem smsów TYLKO NA NIEKTÓRE NUMERY. Niestety nie ma reguły, raz działa, a raz pokazuje błąd "nie można wysłać wiadomości w sieci orange błąd 2". Dodam, że połączenia, mmsy i internet działają bez zarzutu, problem jest tylko z smsami. Od kilku dni wertowałem to forum i ogólnie całe google, ale niestety nie znalazłem rozwiązania tego problemu. Sprawdzałem czy karta SIM działa na innym telefonie i na innym działa wszystko bez zarzutu. Podejrzewam, że gdzieś w ustawieniach jest coś nie tak, ale niestety nie wiem gdzie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc, gdyż telefonu używam tak naprawdę non stop i przez to nie mogę normalnie pracować...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11376
  • 51

Samsung Galaxy A33 5G - problem z wysyłaniem smsów na niektóre numery

@herbi_2022  w Kontaktach masz numery telefonów, dopisz przed +48 jak który nie ma.

Czat jest w aplikacji, jak masz do niej dostęp, to z niej skorzystaj 😉

My tu na forum, tacy jak ty użytkownicy, więc nie wnikniemy głębiej w twój problem 😉

Tak główkuję, to może ten czat włącz, skoro wyłączony, nic więcej do głowy mi nie przychodzi.

Raczej nie miewam takich problemów, jak są to udaje mi się je samemu naprawić, bez pomocy Orange.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Samsung Galaxy A33 5G - problem z wysyłaniem smsów na niektóre numery


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Samsung Galaxy A33 5G - problem z wysyłaniem smsów na niektóre numery

Sprawdzałem te ustawienia, robiłem tak jak jest tam napisane, numer SMSC jest +4850120077, ale nigdzie w tym telefonie tych ustawień:

  • Wiadomości wysyłane jako Tekst
  • Czas ważności SMS jako Maksimum
  • Użyj GPRS – Nie.

Gdzie to może być?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Samsung Galaxy A33 5G - problem z wysyłaniem smsów na niektóre numery

@herbi_2022 , wg instrukcji na Androida w Twoim telefonie robiłeś? 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Samsung Galaxy A33 5G - problem z wysyłaniem smsów na niektóre numery

Jeśli pytasz o ustawienia APN to tak, zrobiłem tak jak tutaj opisane:

Instrukcja - Przywracanie domyślnych ustawień APN - Samsung (Android 12.0)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Samsung Galaxy A33 5G - problem z wysyłaniem smsów na niektóre numery

@herbi_2022 , nie znam tego modelu, ale w ustawieniach(koło zębate), masz Menedżer kart SIM. i Sieci-Punkty dostępu (przywróć domyślne ustaw)


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Samsung Galaxy A33 5G - problem z wysyłaniem smsów na niektóre numery

Ale co ja mam tam ustawić? Bo niczego w zasadzie tam nie ma...

Screenshot_20221116-142109_Call settings.jpg


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11376
  • 51

Samsung Galaxy A33 5G - problem z wysyłaniem smsów na niektóre numery

@herbi_2022  przed numerami krajowymi masz +48?

Możesz też tymczasowo w aplikacji Wiadomości > wyłączyć czat 😉

@herbi_2022  pozostaw ustawienia Danych Mobilnych i sim karty w spokoju, to raczej nie tam jest problem.

Jak problem w jednej lokalizacji, to zgłoś to na czat Orange, może usterka na BTS jest.

Czasem z numerami PLAY jest problem, połączenia głosowe czy sms, ale to lokalne usterki i mało kto to zgłasza na forum.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Samsung Galaxy A33 5G - problem z wysyłaniem smsów na niektóre numery

@herbi_2022 , włącz automatyczne przełączanie jeszcze. Więcej ustawień-nic nie widzimy na forum.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Samsung Galaxy A33 5G - problem z wysyłaniem smsów na niektóre numery

Nie mogę włączyć automatycznego przełączania, bo jest na "szaro", a poza tym mam przecież tylko jedną kartę SIM włączoną. 

 

Przy kliknięciu "więcej ustawień" jest tylko info, że "dwie karty sim zawsze włączone" i ta opcja też jest na "szaro" więc nie można nic z nią zrobić

 

Czat mam wyłączony.

 

A to +48 przed numerami krajowymi gdzie mam sprawdzić?

 

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z "Jak problem w jednej lokalizacji, to zgłoś to na czat Orange, może usterka na BTS jest.". Tak jak napisałem w poście - smsy na niektóre numery mogę wysyłać, a na niektóre jest błąd. Pytanie czy chat orange mi pomoże jeśli to jest telefon służbowy...