Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Jeśli ten iphone został zakupiony z umową na przeniesienie numeru, to opłaty nie powinno być.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

To jak to zgłosić i komu żeby mi nie naliczyli opłaty do pierwszego rachunku za to zdjęcie.? Bo iphona wziąłem z umowa na przeniesienie numeru wczoraj. I również wczoraj w BOKu zgłosiłem żeby mi zdjeli tego simlocka i jeszcze kodu nie otrzymałem.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Najszybciej to na infolinii technicznej 510100100. Ale zdjęcie w ramach promocji na przenoszenie nie ma czasu 24h. Tylko wg kolejności - czasem może być i w 24h.
W przypadku iphona nie dostajesz kodu. Orange wysyła info do Apple, potem podłączasz go do iTunes.
Sprawdź czy info nie przyszło może na maila w spamie lub na nr tymczasowy.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Ok. Muszę to jakoś załatwić na infolinii. Nie wiem co to jest itunes bo nie mialem iphona nigdy ale sobie poczytam jak to zrobić. Dzięki za pomoc

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Jak coś, to pomożemy 🙂

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Mamy praktycznie koniec czerwca 2007. Blokad nie zakładacie podobno od roku. Umowa przedłużona niedawno. Telefon Huawei P9 DS i na początku aneksu jednoznaczny zapis "telefon posiada blokadę sim-lock uniemożlwiającą korzystanie z innych sieci niż orange".

To w końcu jak jest z tymi sim-lockami? Są zakładane czy nie? Gdybym wczesniej wiedział, że nadal są, to przy negocjacach zaznaczyłbym że proszę o sztukę bez blokady.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

To jest na razie decyzja na poziomie technicznym, a nie prawnym. Większość urządzeń nie ma blokady, ale w sensie prawnym urządzenie może mieć blokadę.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Czyli bez sprawdzenia nie wiadomo czy jest sim-lock. Dobrze rozumiem, że formułka w aneksie występuje u wszystkich? Czy osoby przygotowujące zamówienia na magazynie mają w ogóle możliwość weryfikacji czy dana sztuka ma blokadę i w związku z tym czy taka prośba przy przedłużaniu umowy ma w ogóle sens.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Bardziej chodzi o to, że założenie simlocka (nawet jak się trafi) nie stanowi podstawy do bezpłatnego zdjęcia. Takie zlecenie nadal jest płatne po 77 zł.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 0

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

W przypadku telefonów dual sim, wszystkie są bez simlocka ;-).