Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Bo może to być urządzenie od Apple albo sztuka wyprodukowana wcześniej. W tym modelu to nie możliwe. Ale Orange stosuje pewne uniwersalne wzorce do umów.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Wszystko pięknie ładnie tylko dlaczego ludzie z działu technicznego Orange twierdzą że sim lock jest? Widoczni ktoś jest nie do końca poinformowany 🙂

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

By uniknąć reklamacji jak będzie, nikt na odległość tego nie wie. Owszem po imei gdzieś może można do ustalić (ale nie na infolinii), ale mogłeś sam ściągnąć/założyć simlocka poza Orange.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Czesc,

 

dzis kurier dostarczył Note8 wraz aneksem do umowy.

 

Nagłówek umowy mówi że telefon posiada blokade simlock. Operator infolinii mowi że telefony dualsim z zasady nie maja simlockow.

 

Szczerze mowiąć jestem nieco zdezorientowany co sie dzieje.

 

Macie jakies pomysły?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Cześć @wgola, treść aneksu została wygenerowana automatycznie, a nie mamy jeszcze w systemie rozróżnienia Apple/inni producenci i stąd ten zapis. Przepraszam za wprowadzającą w błąd treść aneksu.

 

Możesz być spokojny - tylko na urządzeniach Apple jest obecnie zakładany SIMlock. W większości telefonów możesz to potwierdzić w specjalnym menu. Zdaje się, że dla Samsunga wystarczy wprowadzić na klawiaturze wybierania numeru kod *#7465625#. Po wprowadzeniu kodu, przy "Network lock" powinien być komunikat "OFF", czyli brak blokad.

 

1.PNG


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Witam mam dość świeżą sprawę.A mianowicie chodzi o nieprawdziwe informacje jakie umieszczacie na stronie www i tu w forum że telefonu zakupione po 2016 nie posiadają blokady sim.Otóż jak przedłużyłem 2 umowy z orange z telefonami 21.01.2018 telefony świeże bo Huwaei Mate 10 Litem i Samsung J3 2017 i oba posiadają blokady SIM Lock.Taka informacja jest nawet na umowie na samej górze po hasłem oferta.Mimoże zapewnień konsultantki u której zawierałem umowę że nie posiadają blokady sim lock.Dlaczego stosujecie takie praktyki? Przestrzegam wszystkich dopytujcię o sim lock i przy zawieraniu umowy przez tel i czytajcie dokładnie umowy!!!!!

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

@Puma82, a dlaczego uważasz, że telefony mają blokadę? Przeczytałeś rozwiązanie w tym temacie?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 21
  • 1

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Bo to taki typ człowieka. Nie sprawdzi a pisze i zarzuca innym nieprawdę. Oby jak najmniej takich "klientów".

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Oj tam, nie bądźmy tacy surowi 🙂 Domyślam się, @Puma82, że opierasz się na informacjach w aneksie. Przepraszam jeśli wprowadziły Cię w błąd. Tak, jak ktoś już wyżej wspominał - z przyczyn techniczno-logistycznych aneksy na razie muszą mieć takie same brzmienie dla wszystkich urządzeń. Telefony od Apple ciągle mają sim-locki, więc musieliśmy zostawić informację o sim-lockach w aneksie. W praktyce od dawna nie zakładamy sim-locków na urządzeniach innych niż Apple i wskazane przez Ciebie smartfony ich nie mają. Przekonaj się sam, np. wkładając do nich kartę SIM innego operatora, a potem napisz na forum, że wszystko śmiga 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Dokładnie miałem taką samą sytuacje i szczerze mówiąc nie wiema sprawdzę i napiszę.Dzwoniłem nawet na infolinię pomocy technicznej i Pan z infolinii potwierdził że oba telefony mają sim locki.Ale sprawdzę i odpiszę.