Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pełna ręczna konfiguracja nokia N8 symbian

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Pełna ręczna konfiguracja nokia N8 symbian

Szukam całkowitej ręcznej konfiguracji telefonu Nokia N8 na symbianie? ( w sieci orange oczywiście )😊 Z góry dziękuję. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Pełna ręczna konfiguracja nokia N8 symbian

@th863  @Na pewno masz niewłaściwy numer centrum SMS. Zamiast tego +48790... wpisz ten który podałem wyżej co do znaku. Następnie wyłącz i włącz telefon i wyślij nowego testowego SMS-a do siebie. I daj znać co wyszło.

Z tego co piszesz wygląda jakby na telefonie było sporo kombinowanie. Jeśli to możliwe to przywrocilbym go do ustawień fabrycznych co usuneloby sporo śladów tego kombinowania.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pełna ręczna konfiguracja nokia N8 symbian


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Pełna ręczna konfiguracja nokia N8 symbian

@th863 Spróbuj powyższego i daj znać co wyszło.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Pełna ręczna konfiguracja nokia N8 symbian

Dziękuję, ale nie dookreśliłem problemu. Z jakichś względów nie mogę wysyłać SMS-ów (choć mogę odbierać). Ustawiłem tę konfigurację, ale nie pomogło. Przy wpisywaniu przed wysłaniem pojawia się chyba nazwa jakiejś aplikacji: ,SMS live editor, ale w telefonie nie mogę jej znaleźć. No i SMS nie wychodzi 😤


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pełna ręczna konfiguracja nokia N8 symbian

A jakie masz zakładki w ustawieniach wiadomości?

PS. Prośba - nie używaj małej czcionki - lupkę gdzieś zgubiłem.

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Pełna ręczna konfiguracja nokia N8 symbian

@th863 na początek usuń ze skrzynki nadawczej wszystkie smsy jakie próbowałeś wysłać. Następnie wybieraj kolejno: wiadomości -> skrzynka odbiorcza -> opcje -> Ustawienia -> Wiadomości SMS -> Centrum SMS (SMSC). Tu będzie miejsce na nazwę centrum sms (można wpisać ją dowolnie, ale namawiam do nazwania jej po prostu Orange) oraz numer który dokładnie wpisz: +48501200777. Następnie wyłącz i włącz telefon i wyślij testowego smsa

Sprawdziłem u siebie na telefonie z S60v3 FP2, N8 to S60v5, ale myślę że jest podobnie.

 

Daj znać co wyszło.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Pełna ręczna konfiguracja nokia N8 symbian

Przepraszam za przerwę, ale dopadło mnie jakieś choróbsko.

Konfigurację mam aką

Menu >Ustawienia >Ustawienia aplikacji>Wiadomości>Text message>Message centres>centrum wiadomości SIM>Msg. centre number +48790998250>Centr.wiad.SIM>Receive report>Yes>Message validity>Maximum time>Message sent notification> no>Message sent as>test>Preferred connection>GSM/UMTS>Reply via same ctr.>Yes

Ale kiedy próbuję wysłać wiadomość i wysłać pojawia się jakieś SMS Live Editor ( w lewym górnym rogu ekranu )i wiadomość nie wychodzi :-((

Przypomniałem sobie, że tę aplikację SMSLE kiedyś ściągnąłem, miała dawać możliwość dodawania emotikonów, czcionek i in., ale nie działała więc wywaliłem, ale nie dała się do końca odistalować. WIDOCZNIE JAKIŚ WIR.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Pełna ręczna konfiguracja nokia N8 symbian

Jeszcze dodam, że kiedy próbuję wysłać wiadomość to też pojawia się możliwość wysłania tylko przez tę aplikację ( SMSLE ) w lewym górnym rogu możliwość wpisania tekstu, możliwość dodania kontaktu, ale mimo próby wysłania nie ma efektu. Może ktoś wie gdzie znajdę tę aplikację to może znowu bym ją zainstalował i wtedy byłaby możliwość normalnego odinstalowania...

Dziękuję za odpowiedzi i czekam na sugestie.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Pełna ręczna konfiguracja nokia N8 symbian

@th863  @Na pewno masz niewłaściwy numer centrum SMS. Zamiast tego +48790... wpisz ten który podałem wyżej co do znaku. Następnie wyłącz i włącz telefon i wyślij nowego testowego SMS-a do siebie. I daj znać co wyszło.

Z tego co piszesz wygląda jakby na telefonie było sporo kombinowanie. Jeśli to możliwe to przywrocilbym go do ustawień fabrycznych co usuneloby sporo śladów tego kombinowania.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Pełna ręczna konfiguracja nokia N8 symbian

No i w końcu tak zrobiłem.Hard reset i śmiga. Szkoda tylko battery monitora i kilku aplikacji fotograficznych (to była wersja 'jedyna taka', ale w końcu fonik się podniósł 😊 Dziękuję bardzo za pomoc !