Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odsprzedaż / recycling telefonów - ochrona danych

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Odsprzedaż / recycling telefonów - ochrona danych

Skorzystałem niedawno ze strony: https://orangerecykling.pl/

Fajna sprawa, można trochę odzyskać lub przekazań na fundacje charytatywne. Nie są to jakieś rewelacyjne kwoty, ale pozbywam się niechcianych sprzętów.

Przyszła mi jednak myśl, co się dzieje z danymi na telefonie. Coraz więcej przecież informacji zapisujemy na takich urządzeniach. Przywrócenie do ustawień fabrycznych nie zawsze gwarantuje skasowanie danych. Nawet po resecie jest możliwość odzyskania.

Czy przypadkiem firmy proponujące zniżki na zakup nowego telefonu przy oddaniu starego za taki niewinny manewr, zyskują naszych danych?

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Odsprzedaż / recycling telefonów - ochrona danych

@ketrasaArtur 

 

Tego nigdy się nie dowiemy.Znaczy dowiemy jak będzie jakiś wyciek 🙂.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Odsprzedaż / recycling telefonów - ochrona danych

Możliwość odsprzedaży to dobra opcja.Firma,która kupuje od nas telefon czyści go,wymienia uszkodzenie części.Oni zarabiają na cenie odkupu która bywa zdecydowanie niższa niż na OLX-ie 🙂🙂.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Odsprzedaż / recycling telefonów - ochrona danych

Czy na pewno takie czyszczenie jest stosowane? Czy jest to w jakiś sposób uregulowane?


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Odsprzedaż / recycling telefonów - ochrona danych

@ketrasaArtur 

 

Widziałem często w regulaminach takich firm zapis,że ich celem jest troska o bezpieczeństwo danych osobowych klienta,dlatego podają telefon procesowi nadpisania danych.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Odsprzedaż / recycling telefonów - ochrona danych

@DawidOrange w regulaminach są zapisy. Jak wiec się stosują do tych zapisów? Czy są przestrzegane? Oddając swój telefon nie podpisujesz z firma recycling-ową żadnych dokumentów o ochronie danych osobowych. Lukę zawsze da się znaleźć.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Odsprzedaż / recycling telefonów - ochrona danych

@ketrasaArtur 

 

Tego nigdy się nie dowiemy.Znaczy dowiemy jak będzie jakiś wyciek 🙂.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Odsprzedaż / recycling telefonów - ochrona danych

@DawidOrange ooo właśnie. Nie to żebym nie ufał Orange, bo już kilka telefonów  w ten sposób oddałem / sprzedałem. Firm zajmujących się odzyskiwaniem starych sprzętów jest trochę na rynku, które tłumaczą się ekologia środowiska oraz rynkiem wtórnym dla niepotrzebnych naszych starych telefonów. Dbanie o środowisko jak najbardziej wskazane, bo niejeden telefon to Tablica Mendelejewa, ale jest również ważne ochrona naszych danych Emotikon: Mrugający


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Odsprzedaż / recycling telefonów - ochrona danych

A moich starych telefonów (Nokia C1 i Nokia 603) nie chcą, nie ma na nie ceny 😞


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8387
  • 53

Odsprzedaż / recycling telefonów - ochrona danych

@bluesmanniak Trzymaj - nie sprzedawaj. Za jakiś czas niczym klasyki - może zyskają na wartości? Szczęśliwa kobieta


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Odsprzedaż / recycling telefonów - ochrona danych

Jako lokatę kapitału to trzymam Nokię 5510 (tego to Orange nawet nie ma w spisie), chyba pierwszy telefon z obsługą mp3 i nagrywaniem z wbudowanego radia, że o oryginalnym wzornictwie nie wspomnę 🙂