Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Na stronie ustaw.orange.pl nie ma nawet możliwości ustawienia iphona 7, bo lista kończy się na iphonie 6. Więc już tu widać jak się 'przygotowali"


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Nasi technicy niestety potwierdzili, że na iPhonie 7 pojawiają się problemy z odbieraniem SMS i badają przyczyny. Według wstępnych ustaleń dotyczy oprogramowania w wersji 10.2.1, czyli najnowszego, niestety. Jesteśmy w kontakcie z Apple, nie wiemy jeszcze czy przyczyna leży po naszej (operatora) stronie czy po stronie producenta telefonu. Gdy tylko dowiemy się więcej - damy Wam tutaj znać.

 

Póki co spróbujcie wejść w Ustawienia > Sieć komórkowa > Opcje danych kom. > Głosowe i danych i zmienić opcje na 2G. Jest szansa, że to pomoże choć jeszcze nie mamy pewności czy wszystkim. Niestety to także znacznie spowolni internet, ale dla niektórych może być tymczasowym rozwiązaniem.

 

 

Wiem, że problem z odbieraniem SMS musi wkurzać i przykro mi, że Was dotknął. Bez względu na to czy to problem po naszej czy Apple stronie - mam nadzieję, że zostanie rozwiązany jak najszybciej.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 3
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Bzdura. Pierwszą reklamacje składałam 19 października (oczywiście to wina telefonu, a nie Orange) a system mam jeszcze niezaktualizowany, więc to nie dotyczy tylko najnowszej wersji oprogramowania. Oczywiście problem jak u wszystkich: nie dochodzą smsy z sieci Orange. Po przełożeniu karty wszystko działa.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Problem nie jest tylko z wiadomosciami od Orange, mam problem z smsami od tmobile od kiedy mam telefon (listopad) a od 2 dni problem z smsami np z banku i juz nawet z orange.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Witam to nie prawda że jest to problem z aktualizacją gdyż mam jeszcze nie z aktualizowany system do najnowszego i wystąpił ten problem z SMSami.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 4
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Problem na pewno nie dotyczy tylko 10.2.1. Na każdym sofcie problem występuje. U mnie jednak wszystko działało przez 2 miesiące, czasami wiadomość się nie wysłała, ale to można przeboleć. Zawieszenia się dostarczania smsów z Orange doświadczyłem dopiero 26.01(dostarczania wiadomości z Orange do mnie). Więc jakim cudem miałby mieć na to wpływ iOS? Skoro nie aktualizowałem ostatnio systemu, nie zmieniałem jakichkolwiek ustawień i nagle powstał problem. Od 24.01 albo ciutke wcześniej już zaczynały się coraz częstsze problemy z wysłaniem. Z relacji wielu osób jak widać, problem nasilił się w ostatnich dniach, a szczególnie wczoraj, to co miałoby z tym wspólnego Apple? Nie mówie nawet o tym, że wysyłanie smsów na kilku topowych modelach telefonów aktualnie także szwankuje z relacji znajomych w całej Polsce. Poza tym, wyciągnąłem karte z ip7, włożyłem do starego telefonu i także nic nie dotarło od razu. Trzebabylo poczekać kilka minut aż telefon pobierze ustawienia na nowo i dopiero smsy doszły. Poza tym, jedna osoba ze znajomych wysyłając do mnie smsy relacjonowała jak to wygląda, a mianowicie smsy do mnie miały tryb oczekujący, a nie wysłany i niedostarczony, czyli coś na sieci Orange musiało blokować smsy do mnie. Czyli transmisja do tej karty się zawiesiła. Drogie Orange, musicie mieć problem u siebie, nie ma innej możliwości. 

 

Do mających problemy, ustawcie sieć na tryb pracy najbardziej stabilny do miejsca, w którym przebywacie. Ja miałem np. w 90% LTE w miejscu zamieszkania, no ale czasami zeszło na 3G. Ustawiłem 3G i działa póki co, na 4G nie było szans w ciągu dnia(wcześniej 100% czasu ustawione 4G i powtarzam przez 2msc 0 problemów). Jak spada Wam czasem na 2G, to wrzućcie 2G, powinno pomóc. Jednak to nie jest rozwiązanie problemu, a jedynie "obejście". 

 

Więc bardzo proszę Orange, aby spróbować rozwiązać problem, skoro inni operatorzy w Polsce i na świecie radzą sobie z tym, to nie wierze, że Orange nie jest w stanie tego zrobić.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Dzięki, że dajecie znać, że problem może dotyczyć też innych wersji systemu. Będziemy je sprawdzać ponownie.

 

Od razu uściślijmy: problem z wysyłaniem wiadomości z iOS to inny temat, według informacji od naszych techników - dzisiaj już nie powinnien występować i SMSy powinny wychodzić bez problemu. 

 

W tym wątku rozmawiamy o niedostarczaniu SMS na iPhony 7 - nad znalezieniem przyczyn tego problemu i rozwiązaniem go pracujemy razem z producentem

 

Póki co osobom, których dotyka problem proponujemy tymczasowe obejście, które może pomóc - opis kilka postów wyżej.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 3
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

A dlaczego dopiero teraz skontaktowaliście się z Applem? Jak już wspominałam, pierwszą reklamację składałam w październiku, jak problem wystąpił u mnie po raz drugi. W moim przypadku smsy nie dochodzą od samego początku - mam telefon od premiery, ale teraz to jakaś kulminacja, bo to trwa, z małą przerwą, od śody, a wcześniej to było kilka-, kilkanaście godzin... dodatkowo czasami jest tak, że smsy się blokują, a mmsy przychodzą normalnie...
Tymczasowe rozwiązanie, w moim przypadku, nie pomaga.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 4
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Niestety przejście na 2G również nie rozwiązuje problemu, przynajmniej u mnie. Mam nadzieje że Orange szybko upora się z tym problemem ponieważ nie mogę nawet wykonać przelewu internetowego. Może trzeba złożyć jakąś reklamację poprzez Mój Orange na brak możliwości otrzymywania SMS.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 4
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Chciałbym uściślić, że chodzi o problem niedostarczania smsów z Orange do mnie. Nie sprecyzowałem tego co prawda, ale wydaje mi się że opis sytuacji prócz jednego zdania był sensowny, wyedytowałem jednak swojego wcześniejszego posta.