Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

ROZWIĄZANE

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Update: 

Nasi Architekci uruchomili specjalne ustawienia sieciowe dla oprogramowania iPhone 7 i 7 Plus, dzięki którym problem z otrzymywaniem wiadomości SMS nie powinien już występować. Nie musicie nic robić. Poprawka powinna zadziałać u wszystkich automatycznie 🙂

Poniżej opis genezy problemu, który zamieściliśmy podczas szukania rozwiązania - dla ciekawskich 🙂  

Pokaż szczegóły

Wygląda na to, że wiemy już wszystko. Możemy przekazać Wam potwierdzone informacje:

1. Problem z przychodzącymi SMSami występuje u niektórych użytkowników iPhonów 7 i 7 Plus i wynika ze specyfiki działania oprogramowania tych konkretnych urządzeń.
2. Narażeni na jego wystąpienie są wszyscy użytkownicy tych telefonów, także w innych sieciach, na całym świecie.
3. W dniach 24-26 stycznia, pechowo wystąpiły u nas problemy techniczne, które nasiliły występowanie problemu z SMSami i dlatego w tych dniach zauważaliście go częściej niż klienci innych sieci. 

4. Problem z iPhonami 7 został zidentyfikowany i zgłoszony do Apple. Czekamy na udostępnienie przez Apple poprawki w oprogramowaniu, która go naprawi.
5. Nie znamy terminu udostępnienia poprawki, ale podejrzewamy, że pojawi się wraz z kolejną aktualizacją wydaną przez Apple.


Jeśli problem u Was wystąpi można zastosować tymczasowe rozwiązanie: na kilkanaście minut przełożyć kartę SIM do innego urządzenia niż iPhone 7. Powinno to spowodować dostarczenie zaległych wiadomości, a po przełożeniu karty z powrotem do 7-ki - SMSy powinny działać prawidłowo. Niestety problem może wrócić. Całkowicie zostanie wyeliminowany dopiero po wydaniu przez Apple poprawki oprogramowania.

Bardzo Wam dziękujemy za merytoryczne komentarze, które przyczyniły się do zidentyfikowania i rozwiązania problemu. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 7
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

@Artur  możesz sprecyzować:

 

1. Problem występuje u niektórych użytkowników, ok tutaj się zgadzam jednak oprogramowanie wszyscy mają to samo różniące się ewentualnie wersjami. Np w Play nie spotkałem się z takim problemem czy też T-Mobile czy wasza sieć pracuje jakoś inaczej że iPhone ma z nią problemy?

 

2. Problem został zgłoszony do Apple. Czy możecie napisać w takim razie co jest tym problemem? Bo rozumiem że skoro go zgłaszacie to coś znaleźliście bo z tego co mi wiadomo wraz z aktualizacją oprogramowania pojawiają się też czasami nowe ustawienia operatorskie. Czy to o nie chodzi?

 

3. I jak wyjaśnić to że w innych sieciach nie ma takich cyrków z sms?

 

4. Piszcie że akruat w tych dniach podanych wyżej problem się nasilił i temu częściej go zauważamy. Już w październiku to było zgłaszane.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 4
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Dokładnie, najlepiej napisać ogólnikami, zamknąć temat jako rozwiązany.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Cześć @piotro, trudno to opisać bez wnikania w specyfikę działania sieci telekomunikacyjnych, ale w uproszczeniu - kiedy wystąpi kilka okoliczności sieciowych i nie mam na myśli problemów, tylko takie typowe dla sieci działania - niezależne od użytkownika, to oprogramowanie iPhone 7 i 7 Plus zmienia swoje działanie w nietypowy sposób i blokuje otrzymywanie SMSów. Tych "okoliczności sieciowych" jest kilka, rzadko nakładają się na siebie i dlatego problem rzadko występuje. Nie wynika to z jakiegoś szczególnego działania sieci Orange, pojawia się w każdej sieci.

Niestety w minionym tygodniu mieliśmy awarię w niektórych rejonach, która sprawiła, że "okoliczności sieciowe", w których występuje problem pojawiły się u znacznie większej liczby osób  w Orange i dlatego mogło się wydawać, że problem jest tylko u nas. Z drugiej strony - "nie ma tego złego..." - dzięki zwiększonej ilości zgłoszeń mogliśmy dokładnie rozpoznać problem.

Co do Twoich zgłoszeń z października... Pozostaje mi Cię tylko przeprosić. W chwili obecnej nic nie wskazuje na to, aby potrzebna była aktualizacja ustawień operatorskich. Czekamy jedynie na aktualizację iOS.


@volfe, wiesz już, że problem leży po stronie oprogramowania iPhone 7 i 7 Plus. Czego jeszcze oczekujesz?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 4
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Rozumiem, że Apple potwierdziło Orange, że wdroży zalecane przez Orange rozwiązania? Czy znowu użytkowników Orange czeka informowanie przez Apple, że "to wina operatora"? 

 

Chciałbym też dopytać, na jakiej podstawie Orange twierdzi, że problem występuje w innych sieciach? Na prawdę przeczytałem swojego czasu wszelakie posty na taki temat i nie spotkałem informacji, że problem występuje w innej sieci. 

 

U mnie ogólnie rzecz ujmując działa wszystko od jakiś 4-5 dni na 4G. @Artur wydaje mi się, że ludzie dopytują właśnie dlatego, żeby nagle nie okazało się, że problem nie zostanie rozwiązany, bo Orange znów zrzuciło problem na Apple. Fajnie jakby Orange wydało komunikat jakiś oficjalny gdzieś.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 7
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Dokładnie również chciałbym zobaczyć na stronie Orange jakieś oficjalne stanowisko. Jadę właśnie do serwisu Apple i zapytam się co Orange przekazało. Jak dla mnie problem nadal jest a nie jest rozwiązany. Rozwiązany będzie jak Orange wyda komunikat poinformowaliśmy Apple i we współpracy jest aktualizacja która się pojawiła.
Bo Orange zwali na Apple i sprawa ucichnie.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Iphone 7+ nie dochodzą smsy


borys napisał(-a):

 

Chciałbym też dopytać, na jakiej podstawie Orange twierdzi, że problem występuje w innych sieciach? Na prawdę przeczytałem swojego czasu wszelakie posty na taki temat i nie spotkałem informacji, że problem występuje w innej sieci. 

 


@borys, mamy swoje sposoby 😉 No i tych postów to chyba jednak wszystkich nie przeczytałeś 😉

 

Pokaż szczegóły

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 7
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

No ja akurat widziałem posty z innymi sieciami

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 4
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

Akurat "fanpejdży" facebookowych nie śledzę. Aczkolwiek jak widać nie przeczytałem 😉 Dzięki za podlinkowanie. Po prostu nie spotkałem się z takowymi postami osobiście. Jednak, głównie pisze się o Orange jakby nie patrzeć. 

 

@piotro no właśnie dlatego dopytałem, czy Apple potwierdziło im, że problem będzie rozwiązany, a odpowiedzi nie otrzymałem jak widać. 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 7
  • 0

Iphone 7+ nie dochodzą smsy

@borys No właśnie to mnie zastanawia czemu głównie w Orange się takie coś działo. Skoro Iphone 7 robi ze tak powiem burdel w sieci to czemu ludzie z play itp się nie skarżą lub jest taki mały odsetek ludzi.
@Artur a możesz wyjaśnić te pewne okoliczności sieciowe które powodują blokadę ?