Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja plików apk na Motoroli Moto G XT1072

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Instalacja plików apk na Motoroli Moto G XT1072

Nie mogę zainstalować żadnej aplikacji z pliku .apk na Motoroli Moto G XT1072 (android wersja 6). Mam włączoną opcję instalowania aplikacji z nieznanych źródeł, pomimo tego na każdym pliku apk wyskakuje "Nie można otworzyć pliku". Próbowałem różnych apk, za każdym razem to samo. Pomoże ktoś?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Instalacja plików apk na Motoroli Moto G XT1072

Raczej nie to.

To teraz kilka testów i zapytań mam:
1) skąd pobierasz apk? z internetu, sam je tworzysz, w inny sposób?
2) jak przenosisz apk na pamięć urządzenia? przez przeglądarkę wbudowaną w android, przez Chrome, inną przeglądarkę, przez kabel USB? próbowałeś potestować w różny sposób?
3) wejdź w dowolny menedżer plików na telefonie (jeśli nie masz, pobierz ze sklepu), potem wejdź w szczegóły pliku który chcesz zainstalować, czy na pewno jego rozszerzenie to apk? a nie np. apk.txt?
4) przenieś plik kablem usb na komputer z windowsem i tam sprawdź rozszerzenie pliku, nadal apk?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Instalacja plików apk na Motoroli Moto G XT1072

Wejdź w ustawienia, coś o bezpieczeństwie lub zabezpieczeniach i tam powinna być opcja.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Instalacja plików apk na Motoroli Moto G XT1072

Niestety nic tam nie ma takiego. Czy jest to problem telefonu czy androida?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Instalacja plików apk na Motoroli Moto G XT1072

Powinna być, chyba że kupiłeś wersję dedykowaną dla osób z ograniczeniami (inaczej niepełnosprawnych). Na 99% jej nie masz. A jakie masz opcje w ustawieniach?

 

U mnie na xiaomi redmi 3s wygląda to tak:

IMG_20170320_184948.jpgIMG_20170320_185030.jpgIMG_20170320_185052.jpg

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Instalacja plików apk na Motoroli Moto G XT1072

Mam włączoną tę opcję i nie mogę zainstalować żadnego pliku apk.

Czy moze chodzić o jakieś opcje regionu? Że tylko apki po polsku mogę instalować?

Screenshot_20170321-105218.png

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Instalacja plików apk na Motoroli Moto G XT1072

Raczej nie to.

To teraz kilka testów i zapytań mam:
1) skąd pobierasz apk? z internetu, sam je tworzysz, w inny sposób?
2) jak przenosisz apk na pamięć urządzenia? przez przeglądarkę wbudowaną w android, przez Chrome, inną przeglądarkę, przez kabel USB? próbowałeś potestować w różny sposób?
3) wejdź w dowolny menedżer plików na telefonie (jeśli nie masz, pobierz ze sklepu), potem wejdź w szczegóły pliku który chcesz zainstalować, czy na pewno jego rozszerzenie to apk? a nie np. apk.txt?
4) przenieś plik kablem usb na komputer z windowsem i tam sprawdź rozszerzenie pliku, nadal apk?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Instalacja plików apk na Motoroli Moto G XT1072

Dzięki, kolego, udało się! Do tej pory ściągałem na kompa pliki apk i wrzucałem przez kabel do telefonu, wtedy telefon nie mógł otworzyć plików. Za Twoją poradą ściągnąłem apki telefonem i poszło! 🙂

Tylko dziwne, bo na innych telefonach (Huawei Y6, Samsung Core Prime) te same apki wrzucane przez kabel usb z kompa instalowały się normalnie...

Jeszcze raz dzięki!!!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Instalacja plików apk na Motoroli Moto G XT1072

A jak przesyłasz kablem to w jakim trybie? może inny tryb? ew przeinstaluj sterowniki telefonu na pc

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Instalacja plików apk na Motoroli Moto G XT1072

Tryb przesyłu plików (MTP). Mam jeszcze tryb MIDI i przesyłania zdjęć, na każdym jest to samo.

Sterowniki mam windowsa (Win 8.1 pro), nic nie instalowałem, poprostu podłączyłem tel i komp go widział.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Instalacja plików apk na Motoroli Moto G XT1072

To nie wiem gdzie problem, dużo kombinacji, dobrze, że inaczej działać.