Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gwarancja rękojmia Apple


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Gwarancja rękojmia Apple

Jak wygląda sprawa gwarancji na produkty Apple jest jasne bo dokładnie wszystko jest opisane na stornie producenta. 

 

Wiele jednak osób w tym i także sprzedawcy w salonach coś mówią o jakimś drugim roku gwarancji Orange.

 

Teraz mam kilka pytań:

 

1. Czy Orange udziela jakiejkolwiek gwarancji na urządzenia ? 

1a. Jeśli tak to proszę o link do warunków tej gwarancji. 

 

Jeśli nie to pewnie chodzi o rękojmię. 

 

Tu też mam kilka pytań:

3. Czy Orange w ramach rękojmi naprawia urządzenie w autoryzowanych serwisach zgodnie z normami producenta  czy też dopuszcza naprawę w nieautoryzowanym serwisie (taka naprawa eliminuje możliwość późniejszej naprawy w ramach gwarancji) 

4. Czy Orange wymaga w drugim roku od zakupu od kupującego aby udowadniał że wina istniała w momencie zakupu ? Jeśli tak to w jaki sposób - tylko dokument od rzeczoznawcy czy np. informacja z forum Apple o częstych wystąpieniach danego problemu wystarczy ? 

5. Czy Orange respektuje zgłoszenia od osób nie będących stroną umowy - np kupiłem sobie urządzenie po pół roku sprzedałem z powodu zmiany na inne czy osoba która odkupiła je będzie mogła skorzystać z rękojmii - formalnie nie jest stroną w transakcji między moją osobą a Orange jednak jest właścicielem sprzętu. 

6. Czy Orange wyłącza rękojmie w przypadku zakupu B2B ? 

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gwarancja rękojmia Apple

1. Tak, o ile Orange jest producentem. Np dla routerów Orange Airbox. Warunki nie są dostępne na www, dostarczane w pudełku konkretnego urządzenia.
3. To zależy jaki sprzęt i czy ma autoryzowany serwis w Polsce. Dla iPhonów jest to zwykle regenersis (czy ich obecna nowa nazwa). Mają autoryzację Apple.
Co do naprawy na gwarancji. Ogólnie nie ma wpływu rękojmia na gwarancji. Polskie orzecnictwo jednak wyklucza naprawę tej samej wady z obu uprawnień jednocześnie.
4. To zależy od konkretnej sytuacji. Rolą klienta jest poprawne sformułowanie zgłoszenia by skorzystać z rękojmi. Nie ma na to jakiś wzorów bo usterek jest wiele i ciężko to ustandaryzować.
5. Orange w przypadku odsprzedaży nie jest zobowiązana do rękojmi wobec nowego właściciela. Wtedy do rękojmi jest zobowiązany ten co ostatni sprzedał telefon.
6. Nie. Wszystko odbywa się na zasadach z kodeksu cywilnego.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Gwarancja rękojmia Apple

Dziękuje za odpowiedzi konkretnie mi chodziło o urządzenia Apple czekam na ofertę na XS.

 

Czy na iPhone iPad obowiązuje jakakolwiek inna gwarancja niż producenta ? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gwarancja rękojmia Apple

Nie ma. Masz 12 miesięcy gwarancji Apple i rękojmię na 24 miesiące od sprzedawcy.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Gwarancja rękojmia Apple

Mam pytanie odnośnie rękojmi czy ona cokolwiek daje?

Uszkodził mi się aparat w iphonie gwarancja producenta się skończyła więc skorzystałem z rękojmi.

Dostałem odpowiedź iż naprawa jest niemożliwa tylko wymiana na nowy.

W serwisie niezależnym powiedzieli mi, że wymiana aparatu jest  tylko konieczna.

Dlaczego serwis orange mówi, że nie da się naprawić?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gwarancja rękojmia Apple

Albo ja czegoś nie rozumiem, ale coś źle napisałeś.
Ktoś proponuję Ci wymianę na nowy a Ty nie chcesz tylko oczekujesz wymiany aparatu?
Trochę to mało logiczne, chyba że odmówiono Ci naprawę na rękojmi.

Gwarancja i rękojmia mają swoje oddzielne zasady. Tu ważna jest też przyczyna uszkodzenia. Nieautoryzowany serwis na pewno zrobili mniejszy zakres bo tak działają. Autoryzowany serwis chce by wszystko działało, więc nie zawsze cząstkowa naprawa jest możliwa. Poza tym jeśli to starszy model iphona wymiana na nowy może być tańsza niż wymiana aparatu.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Gwarancja rękojmia Apple

Przepraszam nie doprecyzowałem. Płatna wymiana na nowy:). Jeśli wymiana była by w ramach gwarancji nie zastanawiał bym się. Nie otrzymałem żadnego wytłumaczenia dlaczego nie da się naprawić telefonu.

Autoryzowany serwis apple stwierdził, że wystarczy wymienić aparat (cena dużo mniejsza niż nowy telefon).


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gwarancja rękojmia Apple

A to usterka mechaniczna czy wada fabryczna?

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Gwarancja rękojmia Apple

Tego nie wiem, nie ma żadnych zewnętrznych uszkodzeń telefonu. W opisie rękojmi też nie otrzymałem żadnej informacji z czego wynika wada.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Gwarancja rękojmia Apple

Tylko widzisz. Rekojmia ma to do siebie że w drugim roku od zakupu to sam musisz wykazać że to wada fabryczna. I może stąd różnica.