Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

E sim nie mogę wysłać SMS iOS

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

E sim nie mogę wysłać SMS iOS

Witam,

 

Mam problem na systemie iOS. Przeniosłem numer z vikinga do Orange flex na esim i teraz nie mogę wysłać SMS. Wszystkie działa oprócz wysyłania smsów. Próbowałem wymienić kartę, zresetować telefon, zablokować i odblokować kartę nic nie dało. Macie jakieś pomysły ?? Telefon to iPhone 11

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

E sim nie mogę wysłać SMS iOS

Ze strony wsparcia apple
Sprawdź połączenie sieciowe. Aby wysłać wiadomość jako wiadomość iMessage lub MMS, musisz mieć połączenie z siecią komórkową danych lub z siecią Wi-Fi. Aby wysłać wiadomość SMS, musisz mieć połączenie z siecią komórkową. Jeśli masz włączoną funkcję Rozmowy przez Wi‑Fi, możesz wysyłać wiadomości SMS przez sieć Wi‑Fi.

Czyli jeśli chcesz wysłać sms z esim to również z niej powinna iść transmisja danych.
Przynajmniej mi się tak wydaje, ale głowy nie dam - przetestuj. Nie mam Iphona.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

E sim nie mogę wysłać SMS iOS

@Orleks nie wiem, czy masz możliwość ustawienia obsługi SMS-ów, warto sprawdzić takie ustawienia:

Centrum SMS +48501200777

Wiadomości wysyłane jako Tekst

Czas ważności SMS jako Maksimum

Użyj GPRS – Nie.

 

Warto też napisać w tej sprawie na czacie FLEX.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

E sim nie mogę wysłać SMS iOS

Takich opcji nie widzę w ustawieniach. Zgłoszone do Orange flex, poszło do działu technicznego


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

E sim nie mogę wysłać SMS iOS

Pomyślałem że pierwszy ja taki nie jestem i może macie jakieś rozwiązanie tego tematu.

iphone 11 jest dual sim z karta e sim. Okazało się że jak wyjąłem kartę fizyczną z telefonu mogę wysyłać sms z e sim. A jak była fizyczna nie mogłem. Nie rozumiem, przecież to dual sim.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

E sim nie mogę wysłać SMS iOS

@Orleks nie mam iPhone, więc strzelam w ciemno. Czy przy wysyłaniu SMS-ów masz opcje wyboru, z której karty SIM ma być wysłany?

Może w ustawieniach trzeba wybrać, która karta SIM ma być główna do SMS-ów.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

E sim nie mogę wysłać SMS iOS

Ze strony wsparcia apple
Sprawdź połączenie sieciowe. Aby wysłać wiadomość jako wiadomość iMessage lub MMS, musisz mieć połączenie z siecią komórkową danych lub z siecią Wi-Fi. Aby wysłać wiadomość SMS, musisz mieć połączenie z siecią komórkową. Jeśli masz włączoną funkcję Rozmowy przez Wi‑Fi, możesz wysyłać wiadomości SMS przez sieć Wi‑Fi.

Czyli jeśli chcesz wysłać sms z esim to również z niej powinna iść transmisja danych.
Przynajmniej mi się tak wydaje, ale głowy nie dam - przetestuj. Nie mam Iphona.