Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dowód zakupu telefonu


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Dowód zakupu telefonu

Witam,

Zakupiłem kilkudniowy telefon marki iPhone 6 na Olx. Dostałem tylko telefon, sprzedawca nie wysłał dowód zakupu telefonu, kupiony w Orange, teraz nie ma komunikacji ze sprzedającym.

Natomiast potrzebuję dowód zakupu telefonu (np. paragon/fakturę) może być kopią lub w formie elektronicznej(PDF), potrzebuję go do wspierania Apple. W jaki sposób go uzyskać?

 

Z góry dziekuję za pomoc.

 

2 ODPOW. 2

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Dowód zakupu telefonu

Niestety tutaj w tej sprawie nikt Ci pewnie nie pomoże. Ścigaj sprzedającego z OLX-a. Jak sądzisz? Na jakiej podstawie mógłby Ci ktoś tutaj wydać fakturę lub paragon? Ani salon, ani sklep tego nie zrobi, a tym bardziej forum 🙂 Trzeba było zastrzec podczas zakupu wysyłkę razem z dowodem kupna. Teraz jak by się ktoś uparł, to może Ci wmówić np przywłaszczenie telefonu, albo okaże się że kradziony 🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dowód zakupu telefonu

Jeśli sprzedawca unika kontaktu, być może telefon jest skradziony. Nie wiem czy jeszcze w salonach wszystkich operatorów i na policji można sprawdzić czy numer imei nie figuruje w bazie skradzionych urządzeń. Tak z 4-5 lat temu było, ale czy jest nadal - nie wiem.