Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy Samsung Galaxy Watch LTE eSIM zadziała z innej dystrybucji, np. Empik?

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 1

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

W nowszej wersji systemu Tizen (4.0.0) stara metoda już nie działa!

Nadal można zmienić kod regionu/producenta, ale trzeba się sporo napocić. Oj, sporo. Ja to zrobiłem w następujący sposób.

 

Jak zmienić kod regionu/producenta CSC (Country Sale Code) w zegarku z systemem Tizen na przykładzie Galaxy Watch Active 2 (SM-R835F)

Źródło:
https://forum.xda-developers.com/smartwatch/galaxy-watch/sm-r825f-csc-change-tutorial-t4061905


Na komputerze:
Do wybranego folderu skopiować program sdb.exe.
SDB (Smart Development Bridge) jest składnikiem Tizen Studio, służy do komunikowania się komputera z urządzeniami Tizen. Można zainstalować całe Tizen Studio, wtedy sdb.exe znajdziemy w folderze \tools, albo można znaleźć w sieci sam program SDB, np. w pliku sdb_2.2.60_windows-64.zip

 

Z witryny easy-firmware.com pobrać:
• odpowiedni combination file: COMBINATION FT40 R835F... (np. COMBINATION-FT40_R835USQU1ASK2.tar.EF – w istocie jest to wersja dla R835U),
• odpowiedni firmware: R835FXXU1... w wersji OXA – dla Europy !!! (np. R835FXXU1ASI7_Tizen.EF).
Pobrać również program rozkompresowujący (EF File Extractor).
Rozkompresować pobrane pliki combination file oraz firmware (firmware rozkompresowuje się do 4 plików, których nazwy rozpoczynają się od: AP, BL, CP i CSC_OXA).


1. Wgrywanie na zegarek combination FT40 file oraz CSC firmware.

 

Naładować baterię zegarka powyżej 50%.

 

Na zegarku:
Przytrzymać dolny przycisk zegarka tak długo, aż rozpocznie się restart (rebooting). Nacisnąć kilka razy dolny przycisk, aby pojawiła się lista opcji. Za pomocą dolnego przycisku wskazać opcję »Download (Wireless)« i zatwierdzić, przytrzymując przycisk dłużej.
Nacisnąć dwukrotnie dolny przycisk, aby zmienić tryb Wi-Fi z WPS na AP (Acces Point).

 

Na komputerze z kartą Wi-Fi:
Wybrać sieć SM-R835F i połączyć.

 

Uruchomić program NetOdin3.
W zakładce »Options« wyłączyć »AutoReboot«.

Wybrać opcję »AP«, wskazać plik combination FT40 file i wgrać go do zegarka, klikając »START« (trwa to do 10 minut).

Wybrać »Reset« (mimo błędu ładowania pliku).

 

Ponownie w opcjach wyłączyć »AutoReboot«.

Wybrać opcję »CSC«, wskazać plik CSC_OXA firmware i wgrać go do zegarka, klikając »START«.


Na zegarku:
Przytrzymać dolny przycisk zegarka tak długo, aż rozpocznie się restart (rebooting). Nacisnąć kilka razy dolny przycisk, aby pojawiła się lista opcji. Wybrać »Recovery« i zatwierdzić, przytrzymując przycisk dłużej.


2. Zmienić kod regionu/producenta CSC

 

Na zegarku:
Znaleźć opcję ustawień (przeciągnąć w dół i wybrać ikonkę z trybikiem).
Włączyć Wi-Fi (Ustawienia > Połączenia > Wi-Fi > Zawsze włączone; wybrać sieć Wi-Fi i wpisać hasło).
Po połączeniu kliknąć »Połączono«, znaleźć i ZANOTOWAĆ ADRES IP (w moim wypadku 192.168.0.102).

Włączyć tryb programisty (Ustawienia > O zegarku > Oprogramowanie > Wersja oprogramowania (tapnąć 5 razy!!!).
Włączyć debuggowanie (Ustawienia > O zegarku > Debuggowanie jest...).

Zrestartować zegarek.


Na komputerze:
Uruchomić »Wiersz polecenia«.

 

Przejść do folderu, w którym znajduje się program sdb.exe:

cd <odpowiednia ścieżka dostępu>

 

Uruchomić program do komunikowania się z zegarkiem:

sdb start-server

 

Połączyć z zegarkiem (zamiast przykładowego adresu 192.168.0.102 wpisać zanotowany adres IP zegarka):

sdb connect 192.168.0.102

 

   NA ZEGARKU: zatwierdzić RSA Authorization Key (!!!)

 

Sprawdzić, czy komputer widzi zegarek:

sdb devices

Skopiować na komputer dwa pliki:

sdb pull /csa/csc/csc-active-customer.inf
sdb pull /csa/imei/prodcode.dat

 

W obydwu skopiowanych plikach zmienić 3-literowy kod regionu/producenta. Właściwy kod, obejmujący wszystkich polskich producentów, to:
XEO

 

Włączyć tryb pozwalający na zapis:

sdb root on

 

Skopiować na zegarek skorygowane pliki:

sdb push csc-active-customer.inf /csa/csc/csc-active-customer.inf
sdb push prodcode.dat /csa/imei/prodcode.dat

 

Zakończyć:

sdb kill-server

 

3. Wgrywanie na zegarek pozostałych plików firmware.

 

Naładować baterię zegarka powyżej 50%.

 

Na zegarku:
Przytrzymać dolny przycisk zegarka tak długo, aż rozpocznie się restart (rebooting). Nacisnąć kilka razy dolny przycisk, aby pojawiła się lista opcji. Wybrać »Download (Wireless)«, naciskając kilkakrotnie dolny przycisk, i zatwierdzić, przytrzymując przycisk dłużej.
Nacisnąć dwukrotnie dolny przycisk, aby zmienić tryb Wi-Fi z WPS na AP (Acces Point).

 

Na komputerze:
Wybrać sieć Wi-Fi SM-R835F i połączyć.

Uruchomić program NetOdin3, klikać kolejno opcje: »BL«, »AP«, »CP« (»CSC« zostawić puste – plik jest już przecież wczytany) i wskazywać odpowiednie pliki firmware.
Wgrać te pliki do zegarka, wybierając opcję »START« (trwa to do 10 minut).


Zrestartować zegarek, skonfigurować, sparować z telefonem, pozwolić na wczytanie aktualizacji itd.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 1

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

Zapomniałem napisać, że oprócz programu sdb.exe (do komunikowania się komputera z urządzeniami Tizen) trzeba jeszcze ściągnąć program NetOdin3.exe (do wgrywania firmware na urządzenia Tizen).


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

Witam, posiadam Activ 2, pochodzenie DE , będę walczył z zmianą CSC i teraz pytanie czy mam zmienić na XEO czy (OPV, czyli Orange) ?

Firmware jakie mam już ściągnięte to:
COMBINATION-FT40_R825USQU1ASL2.tar
i
R825FXXU1ASI7_Tizen.rar

będzie odpowiednie ?
Numer modelu mojego Watch: SM-R825F

Pozdrawiam


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

Witam, wgrałem firmware COMBINATION-FT40_R825USQU1ASL2.tar
i
R825FXXU1ASI7_Tizen.rar
CSC zmieniłem na XEO i nie działa karta esim po skanowaniu telefonem kodu mam w aplikacji po chwili komunikat 'Błąd konfigurowania usługi. Sprawdź połączenie sieciowe i spróbuj ponowi.'

Proszę o jakieś rady jak uruchomić tą kartę esim ??


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 13
  • 0

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

Wielkie podziękowania za ten post, w uproszczeniu wszystko działa jak należy, zastanwiam się tylko czy jest sens w ogóle wgrywania Combination? Być może starszy firmware 4.0.0.1 wystarczyłby aby uruchomić przez SDB aplikację zmiany CSC na zegarku? Warunkiem byłoby posiadanie już oprogramowania XEO -  europejskiego.

Jakkolwiek powyższe działa i dziękuję jeszcze raz.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 13
  • 0

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

Na szczęście tutaj nie zgadza się to do końca - eSIM wczytał się na zegarku, telefon ma inny CSC. Natomiast zegarek musi mieć CSC zgodne z operatorem (lub przynajmniej krajem?).


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 12
  • 0

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

Dzięki za opisanie procedury. Wszystko przebiegło sprawnie 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 12
  • 0

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

Jak masz dostęp do Iphone'a to zainstaluj kartę esim przez ten telefon, potem połącz się z samsungiem i będzie ok 🙂 jak tak zrobiłem ze swoim GA2 LTE i poszło bez problemu. Dopiero potem zmieniałem CSC 🙂


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

Hej, zamówiłem wczoraj galaxy watch lte na amazone.de od oficjalnego dystrybutora Samsung (notabene 400 pln taniej niż w PL). Wiedząc, że może być problem z esimem - odpytałem konsultanta na orange flex, czy na takim zegarku będzie esim orange działać - dostałem odpowiedź od Pana z Orange, że w zegarku z polskiej, jak i europejskiej dystrybucji będzie działać. ( taka odpowiedź pozwoliła mi podjąć decyzję o zakupie). Dostawa planowana jest na piątek, a dzisiaj z ciekawości pogrzebałem po internecie i trafiłem tutaj i nie ukrywam, że radość trochę się zmniejszyła.

Pytanie, czy coś w tej kwestii się zmieniło? jak dostanę i nie będzie działać e-sim to najlepiej zgłosić się do orange, do samsunga ( jak tak to ile to będzie kosztować )? jak zrobię to wg tego co napisane powyżej, jak z gwarancją ? czy takie czynności kończą gwarancję ? czy najlepiej zwrócić zakup jeszcze przed kombinowaniem i poczekać na dobrą okazję w PL ? Dzięki za pomoc. Pozdrawiam, Michał


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 13
  • 0

Esim a Samsung Galaxy Watch LTE eSIM

Daj znać jak wyszło.

Moje próby szybko się zakończyły - po prostu komunikat o nieobslugiwaniu tej karty i tu się kończy przygoda.

Radzę nie robic upgrade systemu przed próbą instalacji eSIM, bo wtedy drzwi masz jeszcze lekko otwarte.

Scenariusz jaki mozna przewidziec to - Samsung nie dotyka zegarka ani softu - generalnie rozumiem ich, gwarancja i lamanie wlasnych zabezpieczen - tego raczej nie mozna od nich oczekiwać.

Orange w niczym nie pomoże - biuro to tam mowi, co im ślina na język przyniesie.

Najpierw spróbuj dodac eSIM. Myślę, że nic się nie zmieniło. A zgłosić nie możesz się nigdzie, bo nikt nie pomaga w "łamaniu zabezpieczeń", inna odpowiedź była taka, że skoro Samsung tak ustawił to widocznie jakiś miał w tym cel (np blokowanie migracji zegarków).

Tak raczej ingerencja kończy gwarancję. Ja mogę z tym żyć, nie wnikałem. Okazja w PL - nie liczyłbym, w Orange jeszcze ceny z premiery zegarka 2 lata temu 😉

Ja również kupiłem zegarek najpierw, a dopiero z nim dotarłem tutaj, wielkie zdziwienie moje wywołał powyższy wątek - totalna niezrozumiała bzdura samsunga?