Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Statyczne IP dla klienta indywidualnego

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 6
  • 0

Statyczne IP dla klienta indywidualnego

Witam. Chciałem wykupić w Orange usługę internetu mobilnego 250GB wraz z routerem. Moje pytanie jest następujące : czy jest możliwość włączenia VPN bądź statycznego adresu IP? Chodzi o to aby mieć w pełni dostęp do serwisów gier itd. Dodam że jestem klientem indywidualnym, a w zakładce o VPN nie ma informacji czy usługa jest dla wszystkich czy też tylko dla klientów biznesowych. Przeszukując fora trafiłem na to iż jest dla klientów indywidualnych za 5/20zł, zależnie od wybranej opcji, natomiast konsultant stwierdził że nie, opcja jest tylko dla klientów biznesowych. Prosiłbym o jakieś sensowne wytłumaczenie tego, tak żebym się nie pogubił 🙂 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Statyczne IP dla klienta indywidualnego

Orange VPN dostępny jest dla wszystkich, tu masz szczegółowy opis usługi.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

Statyczne IP dla klienta indywidualnego

Orange VPN dostępny jest dla wszystkich, tu masz szczegółowy opis usługi.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 6
  • 0

Statyczne IP dla klienta indywidualnego

Dziękuje za odpowiedź. W takim razie konsultant prawdopodobnie miał niezbyt duże pojęcie o czym mówił, ale być może źle mnie zrozumiał mimo iż dość konkretnie zapytałem. Ważne że jest dla wszystkich. Właściwie mam jeszcze jedno pytanie.. Czy kupując internet mobilny wraz z routerem, dostaje do niego tylko karte sim? Czy potrzeba również ciągnąć jakieś kable itd? Pytanie może banalne, ale wole się upewnić. Dodatkowo czy dostępne na stronie routery można zabierać bez problemowo w podróż? Tzn. takie które np działają na baterie? Czy jednak kupić jakiś router osobno?

Anonim

Nie dotyczy

Statyczne IP dla klienta indywidualnego

Do mobilnego internetu wystarczy karta sim od Orange, router z wolnego rynku (allegro czy sklep), kabli nie musisz ciągnąć do sprzętu, internet po wi-fi będzie w domu, są mobilne routery i te możesz zabrać poza dom, zależnie od lokalizacji czasem przyda się antena zewnętrzna LTE, warto sprawdzić jakie pasma masz na LTE w swojej lokalizacji najsilniejsze i najszybsze, są aplikacje na telefon do tego.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 6
  • 0

Statyczne IP dla klienta indywidualnego

Zastanawiam się nad routerem B618 dostępnego przy zamówieniu usługi. Czy jest on wart płacenia za niego tych 28zł miesięcznie? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Statyczne IP dla klienta indywidualnego

Na wolnym rynku kosztuje koło 1000 zł, allegro i zagranica to koło 600-700 zł. Jeśli cena jest na 2 lata rat, to się opłaca.

Tylko jeśli dopuszczasz urządzenia spoza Orange, to warto dopłacić 500 zł i kupić urządzenie na wszystkie agregacje (kategorii 16), bo B618 wszystkiego nie ma (kategoria 11). Oczywiście na teraz to może wystarczy ale za dwa lata może być mało. W Orange na dziś chyba nie ma żadnego routera z kategorią 16, tylko ew. telefony z najdroższej półki. To też zależy na ile jesteś wymagający - czasem w biedronce czy gdzieś indziej można kupić router za 100 zł (kategorii 4) i też dla mało wymagającej osoby będzie spoko.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 6
  • 0

Statyczne IP dla klienta indywidualnego

Szczerze mówiąc musiałbym na początek doczytać czym jest owa agregacja. Co to tego czy jestem wymagający to myślę że chyba jakoś bardzo nie. Zależy mi, aby łącze było stałe i dość dobrej jakości oraz żeby prędkość była krótko mówiąc w miarę duża. Jeszcze jedno pytanie dot. tego statycznego ip.. po aktywacji trzeba włączać je poprzez jakąś stronę z konfiguracją routera? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Statyczne IP dla klienta indywidualnego

Nie tyle włączyć, ale trzeba zmienić punkt dostępu na vpn. Na stronie z opisem usługi jest też instrukcja ogólna.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 6
  • 0

Statyczne IP dla klienta indywidualnego

Okej, dzięki za informację. Czyli router wymieniony wyżej spełni moje wymagania?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Statyczne IP dla klienta indywidualnego

Co do vpn - tak.