Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada z TV


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Neostrada z TV

Dlaczego od jakiegoś czasu nie można zamówić neostrady z TV bez telefonu voip?
Konsultanci mówią że żeby zamówić internet z TV to trzeba przenieść numer stacjonarny do voip, albo zamówić nowy numer do voip

6 ODPOW. 6

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Neostrada z TV

@fHe9z3p Cóż, zapewne optymalizacja kosztów i decyzja biznesowa.

Nie wiem czy wiesz, ale utrzymanie urządzeń POTSowych kosztuje sporo pieniędzy, a ich użycie jest znikome. W dzisiejszych czasach poza instytucjami i starszymi osobami telefon stacjonarny POTS jest mało znaczący. Orange chce sukcesywnie wszystkich przełączyć na VoIP i to widać. Centrale telefoniczne "w regionie" powoli będą wyłączane.

Teraz pod względem cenowym VoIP dodawany do Internetu i TV jest de facto w gratisie, a może zachęcić potencjalnego klienta do oferty tym bardziej, że w cenie są rozmowy międzynarodowe.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Neostrada z TV

Ale z voip nie można zadzwonić na numery alarmowe i np. na pogotowie.
I oprócz tego jak zabraknie prądu to nie można zadzwonić, a ze zwykłego stacjonarnego można.
A rozmowy międzynarodowe w cenie są tylko na numery stacjonarne, nie rozumiem jak można zmuszać tak do dodatkowego telefonu?


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Neostrada z TV

Dementuję: Z VOIP zadzwoni się na numery alarmowe. Natomiast jak zabraknie prądu to większość ma komórkę.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Neostrada z TV

Ja nie mam telefonu komórkowego, bo mi wystarcza stacjonarny i poza tym brak możliwości korzystania z telefonu może być nie tylko jak zabraknie prądu, ale też w przypadku zerwania synchronizacji, albo przerwania sesji PPPoE

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada z TV

@fHe9z3p, gdzieś mi się na forum przewinęło info od kogoś, że można mieć Neostradę powiązaną z tel. stacjonarnym jako pakiet Orange Love bez tv. Może @Wojciech to potwierdzić?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Neostrada z TV

Tak, można mieć, ale ten telefon stacjonarny w tym pakiecie to jest telefon voip