Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada czy internet mobilny


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Neostrada czy internet mobilny

Cześć wszystkim. Korzystam obecnie z Neostrady do 10mbps, szybszej u mnie nie da rady założyć. Dziś w salonie polecano mi przerzucić się na internet mobilny. Ogólnie na smartphonach mam dobry zasięg z Orange, przez większość dnia jest dostęp do internetu LTE, choć czasem spada do HSDPA. Na speedtestach, robionych w godzinach wieczornych, Neostrada osiąga prędkość pobierania ok. 2-4mbps,a na smartphonie z LTE wychodzi powyżej 8mbps. Na którą opcję się zdecydować biorąc pod uwagę koszta i prędkość internet? Za Neo płacę obecnie coś ok 50zł. Plusami Neostrady są: nielimitowany transfer i w miarę stabilna prędkość niezależnie od pogody, a w internecie mobilnym bywa z tym różnie. Jeśli brać pod uwagę internet mobilny, to jaki router wybrać (nie bierzcie pod uwagę tylko tych z Orange, mogę zkupić inny sprzęt na własną rękę)? Mieszkam w dużym, piętrowym domu i chciałbym mieć dobry zasięg wszędzie, bez kupowania drogich urządzeń typu Wifi Extender. Chciałbym też nadal korzystać z TV od Orange, czy będzie to możliwe w opcji z mobilnym. Proszę o pomoc w wyborze.

16 ODPOW. 16
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada czy internet mobilny


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Neostrada czy internet mobilny

Jest, tylko ze rata za ten sprzet jest dla mnie kosmicznie droga + jeszcze abonament. Podobne urzadzenie testowalem ostatnio z plusa, ktory ma u mnie zasieg podobny ja Orange i nadajnik nawet bliżej, urzadzenia także były połączone kablem koncentrycznym i w ogóle nie zdało to u mnie testu.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada czy internet mobilny

To zostań przy Neostradzie to samo pisałem w innym temacie na tym forum.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Neostrada czy internet mobilny

Przy wariancie ekonomicznym też sugeruję Neo jak @Anonim radzi.

A masz antenę sat?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Neostrada czy internet mobilny

Tak mam antene satelitarna, korzystam z niej przy Orange TV. W przyszlym tygodniu mam sie jeszcze zglosic do salonu, moge dostac jakis router na probe + starter na karte i stestowac taka opcje. W salonie pracownik powiedzial mi ze u nich obowiazuja troche mniejsze raty za sprzet, przypuszczam ze chodzi o opcje Internet mobilny za 69.99 + airbox z rata 19,90, taka kwote jeszcze przełkne. 

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada czy internet mobilny

@Baron90Czy nie tańszą jest opcja kupienia karty sim z 5 zł do testu? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Neostrada czy internet mobilny

Tu masz cennik przy zamówieniu przez www/Telesales
https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006110/4108513819.pdf

przy tym internecie ze strefą 69,99 to Airbox kosztuje 10 lub 15 zł miesięcznie

Tylko czy Airbox jest dobrym routerem? planujesz korzystać z internetu tylko w domu?

Wydaje mi się, że lepszym będzie Huawei B315 (15 zł raty) lub ZTE MF286 (22 zł raty). Ale one wymagają podłączenia do prądu.

Poczytaj opinie o nich u nas https://nasz.orange.pl/t5/forums/searchpage/tab/message?advanced=false&allow_punctuation=false&q=%20... lub https://nasz.orange.pl/t5/forums/searchpage/tab/message?q=mf286&collapse_discussion=true lub na necie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Neostrada czy internet mobilny

@Anonim właśnie tak planuje testowac ten internet. 

@Piotrekk85 cennik bardzo mi pomógł, na stronie są duzo wyzsze ceny, dzieki. I myslalem wlasnie o tym routerze ZTE. Internetu w laptopie bede uzywal tylko w domu, wiec koniecznosc podpiecia routera do pradu mi nie przeszkadza. W sumie na razie nie ma co na sucho debatowac ktory internet bedie lepszy dla mnie, wiem juz wiecej niz wczesniej, w przyszlym tygodniu przetestuję i zobaczymy co z tego wyjdzie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Neostrada czy internet mobilny

Większe ceny na stronie? To musisz mieć bardzo indywidualną ofertę. Airbox co pisałeś jest na pewno kilka zł tańszy. A w jakiej cenie masz ZTE?