Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.


Piotrekk85 napisał(-a):
Ja tam widzę dwie sprzeczności:
1) "Regulamin promocji Orange Love Internet/TV/Tel.domowy/Tel.komórkowy 1/17", o którym pisał @Darek25.
2) konkretna umowa/aneks na komórkę - tam jest określona pozycja minimalna kwota zobowiązania, której nie można zmniejszać.

@Piotrekk85 

bazując na zasadach wykładni prawa - wszak tu mamy do czynienia z prawem i do tego autorstwa Orange - przy aktach tej samej rangi (regulamin promocji, usług itp.) prawo późniejsze (nowsze) w przepisach dotyczących tych samych spraw ma pierwszeństwo przed starszym. Zatem w sytuacji gdy regulamin Orange Love dopuszcza przedłużenie umowy, wejście w pakiety Orange Love także dla abonamentów komórkowych, które np. trwają już ponad 12 miesięcy (z telefonem) - nie wprowadzając takiego ograniczenia o którym mówi wcześniejsza umowa/aneks na komórkę, to - moim skromny zdaniem - nie ma podstaw do odmowy w przypadku zmniejszenia łącznego zobowiązania. Zwłaszcza że ten regulamin OLove nie wskazuje jaka część opłaty za pakiet jest opłatą za komórkę... dzieli abonament tylko na opłatę za TV i resztę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.

Się nie zgodzę, że nowsze jest ważniejsze. W Orange jest hierarchia dokumentów:
- umowa/aneks
- regulamin promocji
- regulamin oferty
- cennik
- regulamin ogólny.

Co do dokumentacji na Orange Love nie będę się wypowiadał, luk i błędów tam pełno (są usługi dodatkowe których już nie ma).

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.


Piotrekk85 napisał(-a):
Się nie zgodzę, że nowsze jest ważniejsze. W Orange jest hierarchia dokumentów:
- umowa/aneks
- regulamin promocji
- regulamin oferty
- cennik
- regulamin ogólny.

Co do dokumentacji na Orange Love nie będę się wypowiadał, luk i błędów tam pełno (są usługi dodatkowe których już nie ma).

@Piotrekk85, poczytaj choćby na WIKI  - prawo późniejsze uchyla wcześniejsze - wyraźnie wskazałem - ten sam poziom - regulamin promocji/usług - a umowa jest zawierana w wyniku zastosowania jakiegoś regulaminu ... 

 

Update... to powiedz mi @Piotrekk85  jaką wartość zobowiązania z umowy brałbyś do oceny... nominalną (jaki jest plan taryfowy) czy rzeczywistą - tę którą klient płaci dzięki przyznanym przez Orange ulgom?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.

To co jest na umowie (tu wzór http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2004802/4105835672.pdf) w polu "Opłata abonamentowa".

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.

@Piotrekk85 nie wiem co tam jest wpisywane, możesz wskazać która wartość z podanych przeze mnie - wynikająca z planu taryfowego, czy rzeczywista płacona przez klienta po zastosowaniu przysługujących klientowi ulg, upustów?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.

Powinna być wyjściowa - tak jest zawsze przy pierwszej umowie. W przypadku przedłużeń na więcej niż 93 dni przed końcem umowy, to wypadkowa nowej i starej kwoty abonamentu.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.

@Piotrekk85

 

Inne pytanie, dotyczące kwoty zobowiązania, na przykładzie regulaminu Orange Love - mam tylko FunPacka... pełen zestaw - neo do 80Mb, TV, telefon VoIP plus opłata za utrzymanie łącza - faktura opiewa na kwotę 99,14 zł - według regulaminu promocji Orange Love - pakiet 4w1 ma kosztować 89,01, bez upustów, 84 zł z ulgą za ekofakturę, 79 zł z ekofakturą i zgodą na marketing; do tego dodajmy promocyjnie obniżoną do 10 zł opłatę za utrzymanie łącza - tak czy siak moja opłata będzie niższa - jak to się ma do tego co twierdzisz, że umowy mają zastrzeżenie, że nowa kwota zobowiązania nie może być mniejsza? Nie mogę wejść  w Orange Love?  W regulaminie nie ma takiego wyłączenia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.

Napisałem wcześniej, że widzę dwie sprzeczności. Niestety nie ma precyzyjnych dokumentów do Orange Love.
Spójrz też na punkt 5.2) . Możliwość skorzystania z Promocji uzależniamy od tego, czy: (..)nie wykluczają tego warunki promocji, z której aktualnie Państwo korzystają.

Jeśli masz np. Smart Plan LTE, spójrz na regulamin http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2001737/4099557385.pdf - punkt 3.4
Wg cennika https://www.orange.pl/medias/sys_master/images/images/heb/h5f/8870295666718/cennik-us-ugi-Orange-Lov... komórka ma kosztować 20 zł. Więc nie wiele planów jest uprawnionych do migracji.

Co ciekawego w promocjach na stacjonarki nie ma zapisów jak przy komórce.

Dodatkowo w pomocy jest taki plik http://www.orange.binaries.pl/binaries/o/map/ak/html/love/Orange_Love_jak_czytac_fakture.pdf gdzie widać, że przy promocji 4w1 cennikowa cena za komórkę jest zmniejszana z 20 zł na 10 zł.

(dla mnie ciągle sprawa jest nie jasna i ktoś z Orange powinien to wyprostować).


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 9
  • 0

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.

Dziś potwierdziłem nową umowę FunPack. Promocja polega na niezmienionych warunkach - parametrach usługi, jest za to niższa cena 89 zł. Do tego mam tel. mob. i internet mob. Za 68 zł ze zniżkami orange open i bonusem -20% z groupona. Moje pytanie jest takie czy po przejściu na orange love nie okaże się że będzie drożej... Umowa na tel. mob. będzie miała mniej niż rok w czerwcu więc wtedy będę mógł przejść na orange love. Będę płacił 89 zł w opcji internet do 20 Mb/s. Pozostanie abo. na internet mobilny który bez zniżek wynosi 74.91 - 5 (efaktura) zł. Jak rozumiem orange open zmniejszy mi się do 10 zł bo będę miał już jedną usługę orange love... Teoretycznie będzie 89 + 69.90  (74.90 - 5) zniżka za efakturę = 158,9 ?... - 10 zł orange open = 148,9 zł...

I kolejne pytanie czy według tajemniczych opcji promocji orange co będzie korzystniejsze: przedłużenie umowy na internet mob. teraz ( bo już mogę) czy poczekanie do przejścia na pakiet orange love i wtedy przedłużenie umowy na internet mobilny. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 9
  • 0

Migracja z obecnego abonamentu na orange love.

Nie wiem czy się nie pospieszyłem. Podpisałem nowa umowę na FunPack za 89 zł. Mam  dwie usługi mobilne z rabatami za które płacę 68 zł. Tel. mob i internet mob. Z tego co piszesz to mógłbym przejść na orange love z tel. mob i płacić za wszystko 89 zł. Został by mi internet mob. który też już mogę przedłużyć. Tylko na jakich warunkach?