Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości technicznej pomimo oferty


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Brak możliwości technicznej pomimo oferty

► Temat, ze względu na charakter omawianego zagadnienia, został przeniesiony z kategorii Szukam oferty (etykiety: internet domowy, telewizja) - Moderator Wiktor ◄

 

Witam byłem zainteresowany ofertą tv z multi i neostrada 80 , podpisałem umowe , przy wizycie technika zapytałem jak wygląda to od strony technicznej , okazało sie że  internet 20 do 40 mega i należy od liczyc po okolo 9 mega na jeden tv , dlaczego pomimo oferty tak to wygląda ?

3 ODPOW. 3
Anonim

Nie dotyczy

Brak możliwości technicznej pomimo oferty

Bo zawsze warto jest czytać regulaminy. To tak jak z reklamą samochodu, przed zakupem sprawdzasz wszystkie jego właściwości. Taka sama zasada jest tutaj, bo to co na ulotce to tylko reklama. Co do Twoich parametrów, uważam osobiście że są dobre. Ważne jest byś miał stabilne łącze i niskie wartości pingu. Pozdrawiam.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Brak możliwości technicznej pomimo oferty


Arkady napisał(-a):

Witam byłem zainteresowany ofertą tv z multi i neostrada 80 , podpisałem umowe , przy wizycie technika zapytałem jak wygląda to od strony technicznej , okazało sie że  internet 20 do 40 mega i należy od liczyc po okolo 9 mega na jeden tv , dlaczego pomimo oferty tak to wygląda ?


@Arkady  przede wszystkim prędkość 80Mb jest maksymalna, natomiast w praktyce rzeczywista prędkość u klienta zależy od 2 podsatwowych rzeczy:

a) odległość (po kablach) od centrali na której jest się wpięty d VDSL

b) stan kabli po drodze.

Ponadto klasyczna informacja: to jak szybko "pobierasz" dane z serwera z którym się łączysz zależy także od 2 wartości:

a) przede wszystkim z jaką prędkością udostępnia swoje dane

b) ile osób jednocześnie z niego korzysta.

 

U mnie technicy "zapięli" prędkość na około 50Mb - mam mniej więcej trochę ponad 500m od centrali. 

 



Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Brak możliwości technicznej pomimo oferty

Wczoraj monter powiedział że około 1000 metrów , niestety zrezygnowałem