Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wniosek o budowe światłowodu / Pominieta boczna ulica

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Wniosek o budowe światłowodu / Pominieta boczna ulica

Dzień dobry,

Chciałbym podłączyć się pod światłowód, ale obecnie w ulicy nie ma takiej możliwości (jest tylko kabel koncentryczny).

W drodze głownej jest światłowód, ale niestety ulica na której mieszkam została pominięta.

Co należy zrobić, aby powstał tam światłowód? Gdzie składać podanie/prośbę i ile takie coś może kosztować?

Z góry przepraszam, jeżeli jest to banalne pytanie, ale jestem w tym zielony (zawsze mieszkałem w bloku i tak światłowód już był).

 

Nie wiem czy to istotne ale:

Adres: Ksawerów (powiat pabianicki), ul. Bajkowa 

Długość: około 200m

Słupy PGE są wzdłuż drogi.

Jest już sieć kabla koncentrycznego firmy Toya.

Nie wiem kto jest właścicielem światłowodu na głównej stronie (jak ktoś wie jak to sprawdzić to poproszę o informację).

W załączniku dodałem mapkę jak to obecnie wygląda + na czerwono gdzie chciałbym mieć światłowód.

Pozdrawiam

 

mapka.png

 

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Wniosek o budowe światłowodu / Pominieta boczna ulica

@Reitar  zbierz jak najwięcej zgłoszeń chetnych na swiatlowod z ulicy, zrób mapkę i opis sytuacji i wyślij na adres do korespondencji Orange.

Orange Polska S.A.

Ul. Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice 

Z dopiskiem inwestycja ftth

 

Dodatkowo możesz zrobić zgłoszenie popytu na stronie Orange I równolegle na stronie UKE

Każde zaznaczenie chęci na światłowód  pomoże 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Wniosek o budowe światłowodu / Pominieta boczna ulica

@Reitar  zbierz jak najwięcej zgłoszeń chetnych na swiatlowod z ulicy, zrób mapkę i opis sytuacji i wyślij na adres do korespondencji Orange.

Orange Polska S.A.

Ul. Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice 

Z dopiskiem inwestycja ftth

 

Dodatkowo możesz zrobić zgłoszenie popytu na stronie Orange I równolegle na stronie UKE

Każde zaznaczenie chęci na światłowód  pomoże 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Wniosek o budowe światłowodu / Pominieta boczna ulica

@agat13  Dziękuję 🙂

Wystarczy zwykła lista z podpisani sąsiadów, że też chcą mieć światłowód w drodze? Odnośnie mapki to może być mapka z geoportalu czy muszę pobierać jakąś oficjalną z powiatu .Wolałbym tą pierwszą opcje, bo ostatnio jak pobierałem z powiatu to ponad 2 miesiące to zajęło.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Wniosek o budowe światłowodu / Pominieta boczna ulica

@Reitar  najlepiej jak każdy osobno napisze krótkie pismo, wniosek z adresem i podpisem.To lepiej wygląda.

Mapką może być prosta, byle oznaczyć słupy I chętnych dość czytelnie 

Ważne jest precyzyjne ujęcie tematu słupów  czy kanalizacji technicznej. 

W głównej ulicy instalacja biegnie po słupach? Jeśli tak, to ustawienie słupów  w Twojej jest bardzo  istotne 

Można ustalić i dopisać,  że w razie czego istnieje możliwość ustawienia dodatkowych słupów  w granicach Waszych działek, jak zajdzie konieczność ( szczególnie na styku ulicy głównej i Twojej)

Podpytam: jak Toya  zbudowała  sieć koncentryczną? Jest kanalizacja czy tylko rurki do domów?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Wniosek o budowe światłowodu / Pominieta boczna ulica

Mam nadzieje, że słupy nie będą większym problemem. Praktycznie przy każdej działce jest słup (w razie czego podrzucam plik).

Odnośnie Toya - to nie wiem 😐 Ta instalacja była robiona chyba 10 lat temu. Próbowałem zdobyć jakieś dodatkowe informacje od nich, ale BOK nie był mi w stanie pomóc. Dzisiaj będę widział się z sąsiadami to podpytam, czy może oni wiedzą coś więcej albo czy mają jakieś pisma od nich z czasu jak było to montowane. Ewentualnie czy mam możliwość samemu sprawdzić czy jest ta kanalizacja czy rurki? 

 

Z tą istniejącą infrastrukturą kabla jest więcej niewiadomych, bo np. linia jest aż pod ostatnią działkę (skrzynka przy działce nr 15), a możliwości podłączenia są tylko do numeru 9... 

 


slupy+siecToya.pngglowna i boczna ulica.png

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Wniosek o budowe światłowodu / Pominieta boczna ulica

@Reitar  jeśli na ulicy nie ma studzienek kanalizacyjnych ( charakterystyczne płyty w stalowych ramach) to raczej instalacja jest nie do wykorzystania jako rury pod ziemią, w które można wciągnąć dodatkowe kable 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Wniosek o budowe światłowodu / Pominieta boczna ulica

A to tego raczej nie ma. Tam jest kanalizacja ciśnieniowa, także nie ma takich płyt. Są tylko rury idące do przepompowni na każdej z działek (chyba, że tam można zrobić ujście światłowodu, ale wątpie). Także chyba tylko opcja ze słupami zostaje.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Wniosek o budowe światłowodu / Pominieta boczna ulica

Było trochę wątków na ten temat na forum. Chyba żaden nie zakończył się sukcesem (a jeśli już to pojedyncze sprawy). Generalnie Orange robi jak chce i gdzie chce. Także raczej przygotuj się na długi okres oczekiwania, o ile w ogóle dostaniesz odpowiedź na złożone zapotrzebowanie. Niestety czasy idą trudne więc i inwestycje będą w Orange skromne.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Wniosek o budowe światłowodu / Pominieta boczna ulica

Rozumiem. Zobaczę co uda mi się zrobić w tym temacie.

Sąsiedzi nie mieli żadnych dokumentów z tego jak ta obecna sieć powstawała.

Zrobiłem fotkę tej skrzynki - macie pomysł co kryje się w środku? Bo tylko 1 taka znajduje się na całej drodze (na samym końcu).

A co do słupów, to już trochę ciemno było i nie udało mi się zweryfikować jak światłowód idzie główną drogą.

 

skrzynka.png

 

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Wniosek o budowe światłowodu / Pominieta boczna ulica

@Reitar  to skrzynka telekomunikacyjna, sądząc po włazie do studni. Właśnie takie studnie świadczą  o tym, że łączy je kanalizacja i można wciągnąć dodatkowe kable. Tym bardziej, że są w niej dwa dekle, przez co jest większa i prawdopodobnie bardziej rozbudowana