Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Realizacja wykonania światłowodu Borowa góra

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 0
  • 8
  • 0

Realizacja wykonania światłowodu Borowa góra

Cześć,

Ma ktoś może jakieś informacji lub wie gdzie sprawdzić datę przyłączenia światłowodu w miejscowości Borowa góra?Normalnie jestem na listach popc2 tylko na UKE realizacja pokazywała 2019 we wrześniu.. dodam jeszcze że od światłowodu dzili mnie ok 30/40m 

 

 

 

____________________

*Temat przeniesiony z działu "O społeczności" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Realizacja wykonania światłowodu Borowa góra

@Emilek94929 Jeśli nie ma to: 

1. Wykorzystuje się słupy energetyczne

2. Korzysta z istniejącej kanalizacji teletechnicznej. 

3. Buduje nową kanalizację jeśli nie ma starej lub jest niedrożna.

W każdym z tych przypadków jak wspomniał kolega powyżej liczy się opłacalność takiego działania. Jeśli budżet się nie spina to rezygnuje się z inwestycji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Realizacja wykonania światłowodu

@Emilek94929 tu masz podpowiedzi fazie szukać info 

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz...

Punkt 8. Warto napisać do zespołu cppc zapytanie o realny termin inwestycji

W tym wątku masz adresy  mailowe 

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d... 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Realizacja wykonania światłowodu

U mnie na plakietkach przy mufach gdzie położyli światłowód był adres email i napisałem z pytaniem kiedy ale na razie bez odpowiedzi. Poszedłem ostatnio do salonu Orange i zapytałem o dwa adresy które mnie interesują - dostałem konkretną datę kiedy będzie dostępna oferta na światłowód. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 0
  • 8
  • 0

Realizacja wykonania światłowodu

Dzięki bardzo a wiecie może czy jak nie ma słupów też robią instalacje ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Realizacja wykonania światłowodu Borowa góra

@Emilek94929  wiemy. Zależy to od projektu i uwarunkowania sieci w danym rejonie.  Jeśli jest podbudowa słupowa, to wytycza ona jakby sposób wykonania instalacji. Bez względu na to czy teletechniczna czy np energetyczna. 

Jeśli nie ma tych obu rodzajów słupów, to wiele projektów wykonywanych jest drogą  ziemną. Tu z kolei jest więcej uzgodnień i pozwoleń, a sama inwestycja jest droższa. W przeliczeniu więc na jednego abonenta musi być zachowana max kwota na inwestycję.

Jeśli dom jest daleko od punktu dystrybucyjnego i nie ma po drodze innych obiektów do podłączenia koszt może być za wysoki dla takiej inwestycji, która jest po prostu nieopłacalna...

Jak widzisz, w ciemno trudno powiedzieć 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Realizacja wykonania światłowodu Borowa góra

@Emilek94929 Jeśli nie ma to: 

1. Wykorzystuje się słupy energetyczne

2. Korzysta z istniejącej kanalizacji teletechnicznej. 

3. Buduje nową kanalizację jeśli nie ma starej lub jest niedrożna.

W każdym z tych przypadków jak wspomniał kolega powyżej liczy się opłacalność takiego działania. Jeśli budżet się nie spina to rezygnuje się z inwestycji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Realizacja wykonania światłowodu Borowa góra

U mnie było tak że ludziom którzy nie mieli słupa nie podłączali bo się im nie opłacało kopac/ wstawiać swoich 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Realizacja wykonania światłowodu Borowa góra


@Szkieletornapisał(-a)

U mnie było tak że ludziom którzy nie mieli słupa nie podłączali bo się im nie opłacało kopac/ wstawiać swoich 


Tak to właśnie wygląda. To jest firma prywatna i działa na zasadach wolnorynkowych. Kiedyś za PRLu firma była państwowa i jak trzeba było to nikt nie pytał o koszty tylko wstawiano 2 km słupów aby podłączyć na wiosce sołtysa i proboszcza.