Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Dorejonizowaniem

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 143
  • 498
  • 0

Problem z Dorejonizowaniem

Też się zastanawiam czemu z POPC tak ciężko.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 586
  • 1489
  • 3

Problem z Dorejonizowaniem

No wiec to wyglad ana obrazku tak:Swiatlo.jpg

 

No i dla przejrzystosci wklejam link z internet.gov.pl

 

No i kontaktujac sie z Orange nie rozumiem jednej rzeczy - z wlasnych srodkow do konca grudnia 2024 robia wies oddalona o 300metrow. Jeden z punktow to szkola zrobiona z innego programu, jak robili z POPC to mowili technicy ze wkopuja juz wtyczki aby podlaczyc chetnych pozniej ale jakl wiadomo nie udalo sie bo nie wygrali z Orange KPO.

 

Wygfral formalnie Echo z Choszczna ale jak sie kontaktowalem to oni chyba tego w ogole sie nie podejma bo taka jakas wyspa nie oplac asie i raczej zrezygnujemy. No wicie rozumicie program wygralismy ale nie oplaca nam sie no i wygrac a zrobic to 2 rozne rzeczy.

 

Wszystko jest fajnie dobrze bo w papierach dla CPPC jest status planowanyy. A Orange nie chce domu oddalonego o 50m od podlaczonego z POPC za zadne pieniadze podlaczyc- i zastanawiam sie dlaczego?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Problem z Dorejonizowaniem

@impetiginisatio  przypomnij mi, przyłącza doziemne? 

Jeśli tak, a popyt mały, koszty przekraczają zysku spodziewane i tyle...

Ekonomia 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2676
  • 9759
  • 51

Problem z Dorejonizowaniem

@impetiginisatio nie takie znowu zadupie sądząc po ilości domów. Tam też czeka jakiś @impetiginisatio aby mu podłączyli. Dziwne tylko dlaczego z POPC nie pociągneli dalej tych domów. A co do firmy to sam widzisz. Weszli ktoś się wtrąca i robić nie chcą. Może SI by to wziął ale jak dostali info że to temat z KPO to odpuścili.

 

 

 

 

__________________

*Edytowałem treść - moderator Wojciech.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 586
  • 1489
  • 3

Problem z Dorejonizowaniem

Tam da przyłącza doziemne.

Mało tego jak kopano to monterzy mówili mojemu ojcu że wszystko przygotowane do podłączenia bo następny konkurs będzie ...jakieś mufki wkopywano i światłowód leci jakieś max metr od granicy działki

 

Następny konkurs wygrał playowy otwarty i zrezygnował a projekt dostał lokalny provider Echo z Choszczna.

 

Tam jeden punkt w kierunku wsi Dalewo to podłączona szkoła z programu NASK przez Orange oczywiście.

 

Została wyspa i najprawdopodobniej jest gorzej niż się wydaje bo jak w roku 2026 zrezygnuje Echo to a to róbcie sobie co chcecie .

 

Zastanawia mnie dlaczego obok podłącza światłowód inwestycje wieś na swój koszt a u.mnie za żadne pieniądze nie da się i już.

 

Nie chcemy Pańskich pieniędzy i co nam Pan zrobi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 586
  • 1489
  • 3

Problem z Dorejonizowaniem

@AgaT jest doziemne

Update.

Wyspy ktore rzekomo ma robic Echo sp. z.o.o. znajduja sie pomiedzy istniejacym projektem POPC - polowa wsi Gogolewo ma internet od Orange, polowa do zaznaczonej przeze mnie szkoly z NASK i OSE nie ma choc rzekomo instalacja byla juz przygotowywana w ramach POPC lata temu i po wygranym przetargu podlaczenie tej wyspy mialo byc ad hoc szybko.

 

Swiatlo2.jpg

 

Tymczasem moze byc gorzej niz gdyby to odrzucono w KPO bo formalnie niby Echo sp. z o.o. ma robic status jest planowany, w rzeczywistosci jak sie popatrzy na mape to...uwwaga tam gdzie jest swiatlowod inwestycjhe na skrajnych pozycjach ma byc KPO choc dorejonizowanie przez SI byloby prostsze. Sa budynki blizniaki, w ktorych lewa strona jest jako inwestycja wlasna Swiatlowod Inwestycje  a druga polowa 800m od ostatnioego domu w KPO.

 

To przueciez jest bez sensu. Gdzie ekonomia?

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2676
  • 9759
  • 51

Problem z Dorejonizowaniem

Dużo zależy od istniejącej kanalizacji. Jeśli w tym obszarze są studnie Orange a zapewne są skoro dotarli do szkoły to SI ma proste zadanie z tą wioską. Być może dalej już nic nie mają to dlatego nie byli zaintetesowani. Druga opcja to taka że jak KPO to wzięło to dali sobie spokój z tą wioską. Tylko nie rozumiem w czym masz problem? Jak robi te Echo to czekaj spokojnie aż wszystkich podłączą.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 586
  • 1489
  • 3

Problem z Dorejonizowaniem

@marder kontaktowalem sie z Echo i oni nie maja ochoty robic tej czesci bo kosztowo to im nie pasuje, takie neioficjalnie uzyskalem informacje ze jest planowane ale...raczej nie bo to bez sensu jednak jest i ze oni chca od tego regionu akurat odstapic bo inne im pasuje ale ten nie.

 

Wcale mnie to nie dziwi - to jest ekonomicznie bez najmniejszego sensu duplikowac tam infrastrukture bo popatrzmy - tam obok w Dalewie jest tak ze maja byc z Echo z KPO zrobione punkty oddalone o 20m od inwestycji wlasnej SI albo skrajne punkty na wsi - przeciez dla SI to podlaczyc to minimalny koszt a ciagnac kilkaset metrow swiatlowodu...Toz to sa absurdy. Wlasnie w Dalewo. Pytalem CPC i to co jest na tej mapce jest aktualne.

Dalewo 6 robione jako inwestycja wlasna SI ale przez sciane Dalewo 6B juz jako KPO. A 20 metrow od Dalewo 6 od Swiatlowod Inwestycje jest oddalone Dalewo 5 - ktore maja robic z KPO. To nonsens.

 

dalewo 25 jest skrajnym punktem inwestycji wlasnej Swiatlowod Inwestycje. 50 metrow dalej jest oddalone Dalewo 26 ktore to jest z KPO i tam trzeba coiagnac 600 metrow doziemnie swiatlowodu.

 

To jest groteska i ja sie nie dziwie ze Echo nie chce. Gdyby to madrze zrobic to Echo mogloby dogadac sie z Orange jako podwykonawca, Ci zrobiliby siec dla Echo i w papierach by gralo, koszty bylyby zredukowane.

 

Tak samo z istniejaca wyspa w postaci wsi Gogolewo - pomiedzy istniejaca inwestycja POPC sprzd lat oraz inwestycja wlasna SI, ktora jest na ukonczeniu. Przeciez dublowanie infrastrulktury jest bez sensu.

 

Tak samo przydzielanie skrajnych punktow do isztmniejacej inwestycji wlasnej SI jako KPO - to jst be....

 

 

Nie uwazasz?