Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Dorejonizowaniem

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 139
  • 491
  • 0

Problem z Dorejonizowaniem

Też się zastanawiam czemu z POPC tak ciężko.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 585
  • 1486
  • 3

Problem z Dorejonizowaniem

No wiec to wyglad ana obrazku tak:Swiatlo.jpg

 

No i dla przejrzystosci wklejam link z internet.gov.pl

 

No i kontaktujac sie z Orange nie rozumiem jednej rzeczy - z wlasnych srodkow do konca grudnia 2024 robia wies oddalona o 300metrow. Jeden z punktow to szkola zrobiona z innego programu, jak robili z POPC to mowili technicy ze wkopuja juz wtyczki aby podlaczyc chetnych pozniej ale jakl wiadomo nie udalo sie bo nie wygrali z Orange KPO.

 

Wygfral formalnie Echo z Choszczna ale jak sie kontaktowalem to oni chyba tego w ogole sie nie podejma bo taka jakas wyspa nie oplac asie i raczej zrezygnujemy. No wicie rozumicie program wygralismy ale nie oplaca nam sie no i wygrac a zrobic to 2 rozne rzeczy.

 

Wszystko jest fajnie dobrze bo w papierach dla CPPC jest status planowanyy. A Orange nie chce domu oddalonego o 50m od podlaczonego z POPC za zadne pieniadze podlaczyc- i zastanawiam sie dlaczego?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56802
  • 684

Problem z Dorejonizowaniem

@impetiginisatio  przypomnij mi, przyłącza doziemne? 

Jeśli tak, a popyt mały, koszty przekraczają zysku spodziewane i tyle...

Ekonomia 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2674
  • 9750
  • 51

Problem z Dorejonizowaniem

@impetiginisatio nie takie znowu zadupie sądząc po ilości domów. Tam też czeka jakiś @impetiginisatio aby mu podłączyli. Dziwne tylko dlaczego z POPC nie pociągneli dalej tych domów. A co do firmy to sam widzisz. Weszli ktoś się wtrąca i robić nie chcą. Może SI by to wziął ale jak dostali info że to temat z KPO to odpuścili.

 

 

 

 

__________________

*Edytowałem treść - moderator Wojciech.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 585
  • 1486
  • 3

Problem z Dorejonizowaniem

Tam da przyłącza doziemne.

Mało tego jak kopano to monterzy mówili mojemu ojcu że wszystko przygotowane do podłączenia bo następny konkurs będzie ...jakieś mufki wkopywano i światłowód leci jakieś max metr od granicy działki

 

Następny konkurs wygrał playowy otwarty i zrezygnował a projekt dostał lokalny provider Echo z Choszczna.

 

Tam jeden punkt w kierunku wsi Dalewo to podłączona szkoła z programu NASK przez Orange oczywiście.

 

Została wyspa i najprawdopodobniej jest gorzej niż się wydaje bo jak w roku 2026 zrezygnuje Echo to a to róbcie sobie co chcecie .

 

Zastanawia mnie dlaczego obok podłącza światłowód inwestycje wieś na swój koszt a u.mnie za żadne pieniądze nie da się i już.

 

Nie chcemy Pańskich pieniędzy i co nam Pan zrobi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 585
  • 1486
  • 3

Problem z Dorejonizowaniem

@AgaT jest doziemne

Update.

Wyspy ktore rzekomo ma robic Echo sp. z.o.o. znajduja sie pomiedzy istniejacym projektem POPC - polowa wsi Gogolewo ma internet od Orange, polowa do zaznaczonej przeze mnie szkoly z NASK i OSE nie ma choc rzekomo instalacja byla juz przygotowywana w ramach POPC lata temu i po wygranym przetargu podlaczenie tej wyspy mialo byc ad hoc szybko.

 

Swiatlo2.jpg

 

Tymczasem moze byc gorzej niz gdyby to odrzucono w KPO bo formalnie niby Echo sp. z o.o. ma robic status jest planowany, w rzeczywistosci jak sie popatrzy na mape to...uwwaga tam gdzie jest swiatlowod inwestycjhe na skrajnych pozycjach ma byc KPO choc dorejonizowanie przez SI byloby prostsze. Sa budynki blizniaki, w ktorych lewa strona jest jako inwestycja wlasna Swiatlowod Inwestycje  a druga polowa 800m od ostatnioego domu w KPO.

 

To przueciez jest bez sensu. Gdzie ekonomia?