Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

[archiwum] Niekompatybilna apka WiFi Calling dla LG Q6


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Niekompatybilna apka WiFi Calling dla LG Q6


@Piotrekk85napisał(-a)
Nie, w innych wątkach było już pisane, że Orange blokuje apkę gdy pojawia się wersja natywna na dowolnym sofcie.

@Piotrekk85, jakiś czas po napisaniu ostatniego posta w tym wątku skusiłam się i uruchomiłam tą apkę od a2mobile (posiadam u nich usługi). No i ta apka działa wyśmienicie - a z tego, co napisałeś, zrozumiałam, że nie powinna taka apka zadziałać, bo mam taką funkcję natywną w telefonie. Chyba, że Twoja wypowiedź nie odnosiła sie do innych tego typu apek innych autorów, tylko do apki z Orange.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Niekompatybilna apka WiFi Calling dla LG Q6

Nie. Apka od Orange innych operatorów działa ale z kartą sim innej sieci. Tam nie ma natywnego wifi calling. W Orange tak sobie wymyślili a nie inaczej.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Niekompatybilna apka WiFi Calling dla LG Q6

A jest inna apka która może dzialac?

Na drugim telefonie p20 pro akpa daje się zainstalować ale przy włączaniu podaje info o SMS aktywacyjnych który nie dochodzi .


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Niekompatybilna apka WiFi Calling dla LG Q6

Jeśli SMS nie dochodzi, to masz najprawdopodobniej kolidujące usługi. Nie masz orange extra numer lub dodatkowej karty sim?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Niekompatybilna apka WiFi Calling dla LG Q6

Mam abonamnt firmowy od 15 lat . Mówię teraz o p20 pro . Drugiej karty nie mam wsadzonej 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Niekompatybilna apka WiFi Calling dla LG Q6

A może kiedyś korzystałeś?
Na firmowych numerach dochodzą jeszcze usługi związane z wirtualnymi centralkami czy extra strefą firmową podpiętą pod numer.
Jeśli to nie to, to brak sms trzeba zgłosić na BOK.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Niekompatybilna apka WiFi Calling dla LG Q6

Przełożyłem kartę do drugiego slotu . SMS przyszedł 🙂 apka działa pytanie jak się sprawdzi w Azji 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Niekompatybilna apka WiFi Calling dla LG Q6

@Piotrekk85napisał(-a):
Nie. Apka od Orange innych operatorów działa ale z kartą sim innej sieci.

 

@Piotrekk85,  przepraszam, ale w powyższym zdaniu brakuje jakiegoś słowa czy jakichś słów chyba - bo nie rozumiem zdania.

 

 

@Piotrekk85napisał(-a):

Tam nie ma natywnego wifi calling. W Orange tak sobie wymyślili a nie inaczej.

 

Gdzie nie ma? W LG Q6 czy w Orange? A może w a2mobile?

Jeśli chodzi o LG Q6, to przecież napisano wcześniej, cyt.:

"G6 i Q6 sytuacja jest taka sama jeśli chodzi o wifi calling. Jest natywne rozwiązanie dla brandowanego softu. To z google play apki się nie pobierze."

 

Skoro napisano jak wyżej, i pobrało (oraz zainstalowało) apkę od a2mobile z Google Play to byłam mocno zdziwiona jak zaczęłam z takiej apki korzystać bez problemu żadnego.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Niekompatybilna apka WiFi Calling dla LG Q6

Aplikacja danej sieci działa z kartą sim konkretnej sieci. W Polsce nie ma otwartych rozwiązań dla usług volte i vowifi jak w azjatyckich czy afrykańskich sieciach. Głównie to przeszkody prawne i "troska" o bezpieczeństwo sieci i danych klientów, jak i po części małe nakłady inwestycyjne na to.
Jeśli masz kartę a2mobile, to obie usługi działają z kartą sim tej sieci poprzez odpowiednią aplikację. Jeśli masz kartę Orange, to aplikacja od Orange działa z karta sim w Orange. Itp itd. W każdej sieci mogą być też dodatkowe warunki aby aktywować wifi calling (natywnie lub poprzez aplikację), w niektórych sieciach występuje tylko wersja natywna, a w innych tylko przez dedykowaną aplikację. Oczywiście można pobrać na telefon z kartą Orange aplikację od a2mobile ale ona nie zadziała zgodnie z przeznaczeniem.

Nie wiem po co piszemy tu o a2mobile, tylko miesza się i w żaden sposób nie zmierza do rozwiązania problemu z początku wątku. W a2mobile nie ma natywnego wifi calling.

W Orange mamy dwie opcje: natywne wifi calling oraz wifi calling przez aplikację. Jeśli dla danego modelu (w wersji brandowanej lub z wolnego rynku) pojawiała się usługa VoLTE lub VoWIFI natywnie, to dostęp do aplikacji (od kilku miesięcy) jest blokowany na poziomie sklepu Google Play. Tak dzieje się i dla modelu G6 i Q6 gdyż dostępne są usługi volte i vowifi dla urządzeń z brandem Orange. Dla urządzeń z wolnego rynku i innych brandów nie ma jeszcze tych usług dostępnych.
Zostaje ewentualnie cierpliwość lub skorzystanie z nieautoryzowanych rozwiązań jak ręcznie przegranie pliku apk aplikacji spoza sklepu lub dłubanie w trybie developerskim (odradzam te ostatnie).

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Niekompatybilna apka WiFi Calling dla LG Q6

Teraz mi się rozjaśniło: jaka sieć czy operator, taka apka.

 

A a2 dałam tak, dla przykładu czy jakoś tak. Zamiast tego, możecie wstawić słowa 'inny operator'.

 

Q6 ma brand innego operatora, a karta SIM jest od innego operatora, a operator karty nie ma natywnej usługi, to do takiego Q6 potrzebna apka operatora karty - pomalutku rozumiem.

 

Dziękuję, @Piotrekk85.

 

Ela