Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 20, Pasjonat
  • 215
  • 71
  • 4

Mapa Zasięgu

Mam takie nietypowe pytanie. Mianowicie kto jest odpowiedzialny za dodawanie dostępności światła na mapie zasięgu. https://www.orange.pl/view/mapazasiegu . Ponieważ dzieją się tutaj bardzo dziwne rzeczy
pierwsza z nich: Dla tej samej lokalizacji niby jest 1 GBPS, niby nie ma wcale światła.
opl-01.pngopl-01v2.png
Albo czasem jest tak, że w adresie gdzie korzystają ze światła, pisze ze brak tam zasiegu dlczego tak się dzieje ? To tylko w moim mieście ?

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 22526
  • 11391
  • 1086

Mapa Zasięgu

To już wiele czynników ma wpływ.
1) bałagan
2) mapa tworzona jest na podstawie adresów a często dostawca serwisu map ma błędy - bo nie są to mapy google ale robiona okresowo ich kopia
3) jeśli ktoś ma już światło, nie w każdej lokalizacji jest możliwość pociągnięcia drugiego łącza ze światłowodem
4) lokalne umowy z innymi operatorami czasem zakładają brak ich promocji
5) procesowane zamówienie czasem blokuje kolejne
6) zabezpieczenia antyfraudowe
7) dewastacja infrastruktury lub utrata zgód administracyjnych na kolejne instalacje
8) łącze jest zajęte lub zarezerwowane dla innego operatora przez hurt
9) ...

Na stronie Orange poprzez różne strony wpisując adres trafiasz w różne miejsca, weryfikacja nastepuje w różnych systemach Orange. Najlepiej zweryfikować u żywego doradcy jak jest. Poza tym komputer komputerem a i tak technik na miejscu ma ostatnie słowo.
Masz nowe pytanie nie związane z obecnym wątkiem? Załóż nowy wątek - to nie gryzie!
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 20, Pasjonat
  • 215
  • 71
  • 4

Mapa Zasięgu

@Piotrekk85Dzięki za kilka odpowiedźi, których nie brałem pod uwagę.
Byłem już w tamtym tygodniu w salonie, by się upewnić czy to właśnie nie jakieś błędy mapy, ale jednak nie :) Inea udostępniła Orange łącze tylko tak dla losowych adresów i to mnie właśnie zastanawia.( 14 adresów z 30 adresów) niestety mojego nie :( i muszę czekać na dalsze decyzje. Jak pech to pech sąsiadka, która ma już od 6mc internet z Inea ma teraz jeszcze dostępny światłowód z Orange a ja który korzystam z neostrady, bo mam umowę do grudnia 2019 i światłowód w piwnicy. To tylko dostępność Inei dla mojego adresu. Mam nadzieje, że będę miał możliwość światła z Orange, bo inaczej będę zmuszony wziąć Inea :(

PS Mapy googla są bez kopi. Wiem o tym, bo przez ten bałagan ( zmianę administracyjną nazwy ulicy po zgłoszeniu tego w Google po 24h było zmienione na Google maps i na mapie zasięgu Orange.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 11, Recenzent
  • 9
  • 2
  • 0

Mapa Zasięgu

Właśnie Inea nie udostępniła losowo adresy, tylko udostępniła adresy z POPC. A pozostałe adresy dopiero później jak Orange podpisze z Ineą umowę o wykorzystanie infrastruktury otwartej Inei. Np u mnie z POPC było podłączone 90 budynków z 270 a reszta z własnej pieniędzy Inea podłączyła (Orange podpisuje umowę z Ineą o nowe adresy co pół roku) i moja wieś się załapała przy ostatniej umowie z Orange.

0 Lubię to
Odpowiedz
Highlighted
Poziom 20, Pasjonat
  • 215
  • 71
  • 4

Mapa Zasięgu

@matix1397 Nie zawsze jest tak kolorowo :) czarno biało także :P Formalności jest tyle ( dla operatorów ) u mnie Inea ( POPC i własne) i Orange ( własne - nowo budowane osiedla). Miejscowość liczy ok 30 000 mieszkańców. Nie wszędzie jest światełko. U mnie w piwnicy światło było około dobre 10 mc nieużywane, bo Inea załatwiała formalności. Uruchomili działało już dobry rok, a teraz nagle połowa ulicy ma możliwość Orange i Inea a druga połowa tylko Inea. ( Tutaj jestem właśnie ja niestety :(
I na razie nie wiem dlaczego. Postarałem się to zobrazować ( faktycznie ulica pionowa obok znaku P nie istnieje, bo jest to parking, ale google maps czyta go jako ulicę)
orange mapa.png

0 Lubię to
Odpowiedz