Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mapa Zasięgu internetu światłowodowego


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Mapa Zasięgu internetu światłowodowego

 

Mam takie nietypowe pytanie. Mianowicie kto jest odpowiedzialny za dodawanie dostępności światła na mapie zasięgu. https://www.orange.pl/view/mapazasiegu . Ponieważ dzieją się tutaj bardzo dziwne rzeczy
pierwsza z nich: Dla tej samej lokalizacji niby jest 1 GBPS, niby nie ma wcale światła.
opl-01.pngopl-01v2.png
Albo czasem jest tak, że w adresie gdzie korzystają ze światła, pisze ze brak tam zasiegu dlczego tak się dzieje ? To tylko w moim mieście ?

 

 

 

_________________

*Dostosowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

19 ODPOW. 19

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mapa Zasięgu

To już wiele czynników ma wpływ.
1) bałagan
2) mapa tworzona jest na podstawie adresów a często dostawca serwisu map ma błędy - bo nie są to mapy google ale robiona okresowo ich kopia
3) jeśli ktoś ma już światło, nie w każdej lokalizacji jest możliwość pociągnięcia drugiego łącza ze światłowodem
4) lokalne umowy z innymi operatorami czasem zakładają brak ich promocji
5) procesowane zamówienie czasem blokuje kolejne
6) zabezpieczenia antyfraudowe
7) dewastacja infrastruktury lub utrata zgód administracyjnych na kolejne instalacje
😎 łącze jest zajęte lub zarezerwowane dla innego operatora przez hurt
9) ...

Na stronie Orange poprzez różne strony wpisując adres trafiasz w różne miejsca, weryfikacja nastepuje w różnych systemach Orange. Najlepiej zweryfikować u żywego doradcy jak jest. Poza tym komputer komputerem a i tak technik na miejscu ma ostatnie słowo.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Mapa Zasięgu

@Piotrekk85Dzięki za kilka odpowiedźi, których nie brałem pod uwagę.
Byłem już w tamtym tygodniu w salonie, by się upewnić czy to właśnie nie jakieś błędy mapy, ale jednak nie :) Inea udostępniła Orange łącze tylko tak dla losowych adresów i to mnie właśnie zastanawia.( 14 adresów z 30 adresów) niestety mojego nie :( i muszę czekać na dalsze decyzje. Jak pech to pech sąsiadka, która ma już od 6mc internet z Inea ma teraz jeszcze dostępny światłowód z Orange a ja który korzystam z neostrady, bo mam umowę do grudnia 2019 i światłowód w piwnicy. To tylko dostępność Inei dla mojego adresu. Mam nadzieje, że będę miał możliwość światła z Orange, bo inaczej będę zmuszony wziąć Inea :(

PS Mapy googla są bez kopi. Wiem o tym, bo przez ten bałagan ( zmianę administracyjną nazwy ulicy po zgłoszeniu tego w Google po 24h było zmienione na Google maps i na mapie zasięgu Orange.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Mapa Zasięgu

Właśnie Inea nie udostępniła losowo adresy, tylko udostępniła adresy z POPC. A pozostałe adresy dopiero później jak Orange podpisze z Ineą umowę o wykorzystanie infrastruktury otwartej Inei. Np u mnie z POPC było podłączone 90 budynków z 270 a reszta z własnej pieniędzy Inea podłączyła (Orange podpisuje umowę z Ineą o nowe adresy co pół roku) i moja wieś się załapała przy ostatniej umowie z Orange.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Mapa Zasięgu

@matix1397 Nie zawsze jest tak kolorowo :) czarno biało także :P Formalności jest tyle ( dla operatorów ) u mnie Inea ( POPC i własne) i Orange ( własne - nowo budowane osiedla). Miejscowość liczy ok 30 000 mieszkańców. Nie wszędzie jest światełko. U mnie w piwnicy światło było około dobre 10 mc nieużywane, bo Inea załatwiała formalności. Uruchomili działało już dobry rok, a teraz nagle połowa ulicy ma możliwość Orange i Inea a druga połowa tylko Inea. ( Tutaj jestem właśnie ja niestety :(
I na razie nie wiem dlaczego. Postarałem się to zobrazować ( faktycznie ulica pionowa obok znaku P nie istnieje, bo jest to parking, ale google maps czyta go jako ulicę)
orange mapa.png


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 23
  • 0

Mapa Zasięgu

Ja mam trochę inne pytanie. Czy na mapie zaznaczanie są wszystkie lokalizacje? Np u mnie w firmie jest orangeowy światłowód (chociaż usługa chyba jakaś niestandardowa)od dawna, ale na mapce pokazuje dostępność tylko 10Mb. Z tym, że to budynek typowo biurowy. Czyżby lokalizacje zaznaczone na mapie dotyczyły tylko budynków mieszkalnych?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mapa Zasięgu

Ta mapa nie jest w pełni wiarygodna.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 13
  • 0

Mapa Zasięgu

U mnie w okolicy z dnia na dzień poznikały punkty zasięgu sieci światłowodowej w wielu wsiach. Zgłaszałem to na infolinii kilka tygodni temu, ale nadal bez zmian. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Mapa Zasięgu

Mogły zostać wycofane z publikacji.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 13
  • 0

Mapa Zasięgu

Tylko w jakim celu wycofane ? Orange nie chce sprzedawać usług na dopiero co powstałym światłowodzie POPC ? Punkty widniały przez kilka tygodni po czym zniknęły i w żadnej ze wsi nie ma niby już zasięgu światłowodu. Beneficjentem POPC było Orange, nie świadczą tam usług na zasadzie BSA, w każdej z miejscowości jest już nawet po kilku klientów aktywnych.