Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 9, Poszukiwacz
  • 13
  • 2
  • 0

LTE - Garbno (pow. kętrzyński woj. warm. maz.)

Cześć, miałem nie podejmować tego wątku z myślą, że przez okres wakacji zdziałacie coś w tym temacie, ale pozwolenia na LTE w tej lokalizacji jak nie było tak nie ma dalej. Chodzi mi o maszt własny w miejscowości Garbno (nadajnik ID 10403). Problem polega na tym iż niedaleko oddalona od Garbna wieś, którą kilka razy w roku odwiedzam (Warnikajmy) jest totalnie pozbawiona zasięgu LTE Orange. Najbliższy nadajnik LTE Orange znajduje się w Korszach jednak ze względu na położenie tej części Warnikajm w niecce, zasięg LTE 800 z Korsz tam niestety nie dolatuje, nawet szczątkowy. Na prawdę ta okolica jest szczególnie zapomniana przez Orange, prosty przykład... brat, który tam mieszka jest w Play i ma do wyboru aż 3 NADAJNIKI LTE !!! (Garbno, Taborzec i Drogosze) mówi, że musiał wybrać na sztywno pasmo, bo telefon skakał mu pomiędzy 3 nadajnikami...a Orange ? Bieda i nędza Emotikon: Smutny Co stoi na przeszkodzie abyście dołożyli na swoim maszcie (Garbno) 3 sektory choćby samego LTE 1800+800 ? Nie byłby to dla mnie jakiś mega problem, gdyby nie fakt że korzystam z VoLTE i nie zbyt przyjemne jest kiedy wjeżdżając do tej wLTE.pngioski tracę możliwość wykonywania połączeń głosowych w tej technologii, nie mówiąc już o necie (mam ustawione na sztywno LTE w telefonie i bardzo irytująca jest konieczność zmiany ustawień za każdym razem kiedy tam wyjeżdżam. Co Wy na to ?

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 22474
  • 11366
  • 1085

Uruchomienie każdego pasma to koszty. Na wszystko potrzeba czasu.
Masz nowe pytanie nie związane z obecnym wątkiem? Załóż nowy wątek - to nie gryzie!
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 9, Poszukiwacz
  • 13
  • 2
  • 0

No i tu pojawia się moje pytanie - ile jeszcze tego czasu potrzeba ? Jest w ogóle już jakiś konkretny termin na LTE w tej lokalizacji ? Sądząc po braku pozwolenia szybko to nie nastąpi, ale HSPA+ już tam jest, więc może dodanie technologii do istniejącego nadajnika nie będzie tak czasochłonne jak postawienie nowego BTSa ? 

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 22474
  • 11366
  • 1085

Może ktoś z Orange napisze Ci jakieś konkretne daty.

Z LTE800 będzie trudno bo to blisko z granicy z Rosją a pasmo Orange jest blisko częstotliwości zajmowanych gdzie nie gdzie przez Rosjan. Z innymi pasmami to już wynik decyzji biznesowej Orange. Nie wiem czy przy tak słabej urbanizacji tego terenu uruchomienie LTE 1800 bez 800 miałoby sens.
Masz nowe pytanie nie związane z obecnym wątkiem? Załóż nowy wątek - to nie gryzie!
Poziom 9, Poszukiwacz
  • 13
  • 2
  • 0

Z tą 800 to fakt.. ale Plusowi jakoś opłacało się odpalać tam 1800 mimo braku 800 (Michałkowo, Barciany, Podławki) teraz dostali tam też pozwolenia na LTE 900, ale blisko 2 lata lecieli na samym 1800 i to na wioskach, więc … można. Inna sprawa, jest wiele miejsc gdzie mam w Orange LTE+ (agregacja 2/3 pasm) będąc w środku lasu nieopodal wiosek, więc czemu tutaj nie mogłoby tak być... Orange czekam na waszą odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz
Zespół Nasz Orange
  • 1304
  • 1844
  • 41

Cześć. Sprawdziłem podaną miejscowość i na obu wskazanych nadajnikach brak jest niestety planów rozbudowy.

Co więcej można zrobić odpisałem tutaj: https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/Budowa-nowego-nadajnika-...

| Założyłeś temat? Pamiętaj, aby oznaczyć najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie | Lubisz pomagać innym? Zostań Herosem Nasz Orange |

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 9, Poszukiwacz
  • 13
  • 2
  • 0

@WojciechDzięki za odpowiedź i wskazówki co do rozbudowy. Jestem przekonany, że jednak w tamtych okolicach ludzie nie będą w stanie się tak zorganizować, żeby 'wywalczyć" LTE od Orange, choćby ze względu na zrealizowaną już inwestycję fioletowej konkurencji, której LTE tam hula aż miło i praktycznie wszyscy są ich klientami, 8/10 użytkowników sieci komórkowej na tamtej wiosce to klienci Play'a… taki jest fakt. Pozostaje mi dalej przerzucać się tam do kulejącego HSPA+ i archaicznego EDGE'a Emotikon: Mrugający 

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 18, Komentator
  • 154
  • 59
  • 0

Nie zdziwi mnie jak któregoś miesiąca pojawi się fioletowej wieży pozwolenie dla magentowych, a potem Orange zacznie korzystać z ich anten. To oczywiście działa w obie strony, bo są też sytuacje kiedy to Orange wchodzi na maszt P4 czy Plusa i wpuszcza potem T-Mobile. W końcu po coś obie firmy powołały do życia spółkę joint venture.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 9, Poszukiwacz
  • 13
  • 2
  • 0

@benny_bno nie da się zaprzeczyć takiej możliwości, ale w tamtej lokalizacji znacznie taniej i łatwiej dla Orange i TM w ramach N! byłoby powiesić na istniejącym już maszcie Orange w Garbnie anteny LTE.

0 Lubię to
Odpowiedz