Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

[archiwum] Aplikacja WiFi Calling nie działa

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

[archiwum] Aplikacja WiFi Calling nie działa

Poniższe informacje są archiwalne. Aplikacja nie jest już dostępna. Możesz korzystać z Wi-Fi Calling bezpośrednio w swoim telefonie. Więcej tutaj: https://www.orange.pl/view/wificalling

 

Witam, planuje zmienić sieć na taką, w której będę mógł korzystać z dobrodziejstw rozmów przez WiFi. A więc kupiłem również starter Orange do testów. Wsadziłem do telefonu (ASUS ZENFONE 3 ZOOM S), udzieliłem wymaganych zgód, pojawiła się informacja, żeby czekać na smsa i że może to potrwać nawet 10 min. A było to chyba przedwczoraj. 🙂 Taki sam scenariusz jest na LG G3 i G4. Kontaktowałem się z BOK trzy razy i dostałem trzy różne odpowiedzi...rozwiązania problemu brak.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 73
  • 6

Aplikacja WiFi Calling nie działa LG G3, LG G4, Asus ZF 3 ZOOM S

@goral2099

Jeżeli nie przychodzi SMS z hasłem, to na 99% jest problem z włączeniem usługi WiFi Calling na Twoim kontrakcie. Najczęstszym powodem są włączone usługi wykluczające się z WiFi Calling: Extra Numer, Dodatkowa karta SIM czy Strefa Domowa (bądź ich pochodne). Jeśli nie masz takich usług, to podaj mi na priv numer reklamacji, którą składałeś w tej sprawie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Aplikacja WiFi Calling nie działa LG G3, LG G4, Asus ZF 3 ZOOM S

Temat przewodni tutaj, a tutaj dokładnie opisane wszystko dotyczące wifi calling. Restart telefonu i ponowna próba rejestracji nie pomaga? 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

Aplikacja WiFi Calling nie działa LG G3, LG G4, Asus ZF 3 ZOOM S

Hej. Restarty nie pomagają. Instalowałem kilkukrotnie, na trzech telefonach. Na Asusie jest Android 7.1.1, a na obu LG 6.0, jeżeli ma to jakieś znaczenie. Dodam, że apka konkurencji zadziałała odrazu.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Aplikacja WiFi Calling nie działa LG G3, LG G4, Asus ZF 3 ZOOM S

Sprawdź w ustawieniach telefonów czy nie gryzą się VPN-y. Kilka podobnych aplikacji od innych operatorów może się na wzajem "gryźć" i powodować problemy...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aplikacja WiFi Calling nie działa LG G3, LG G4, Asus ZF 3 ZOOM S

A Ty jesteś obecnie w Polsce czy za granicą?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

Aplikacja WiFi Calling nie działa LG G3, LG G4, Asus ZF 3 ZOOM S

Mam zainstalowaną tylko jedną naraz. Po przetestowaniu jednego operatora usunąłem apkę i dopiero wtedy testowałem kolejnego.

W "Ustawienia"-...-"vpn" jest pustka.

Jestem w Polsce.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Aplikacja WiFi Calling nie działa LG G3, LG G4, Asus ZF 3 ZOOM S

W VPN powinna pojawić się appka wifi calling, ale to powinno ustawić się samo po pełnym uruchomieniu się samej aplikacji. Czego dowiedziałeś się w BOK? Pisałeś o rozbieżnych wyjaśnieniach...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aplikacja WiFi Calling nie działa LG G3, LG G4, Asus ZF 3 ZOOM S

Tu powinno być skierowane zgłoszenie na BOK. To raczej nie kwestia aparatu a braku usługi po stronie operatora.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 9
  • 0

Aplikacja WiFi Calling nie działa LG G3, LG G4, Asus ZF 3 ZOOM S

A więc za pierwszym razem dowiedziałem się, że była awaria i usługa była wyłączona. Ale już jest włączona tylko czas weryfikacji jest wydłużony i mam czekać 24h conajmniej.

Za drugim razem dowiedziałem się, że apka nie jest kompatybilna z moim telefonem/wersją systemu i mam czekać na aktualizację. Konsultant sprawdził i potwierdził, że usługa jest włączona, działa i ze strony operatora wszystko jest OK

Za trzecim razem dowiedziałem się, że usługa jest obecnie wyłączona i będzie działać dopiero koło środy...więc mam czekać do środy. 🙂

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Aplikacja WiFi Calling nie działa LG G3, LG G4, Asus ZF 3 ZOOM S

Hehe, ale mętlik...Wczoraj instalowałem Żonie wifi calling i śmiga że aż miło...stawiam na niekompatybilność telefonu, ale nie odpuszczał bym BOK-owi...fakt...sms weryfikacyjny przyszedł po około 20min...Huawei P9 lite...