Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - dostępność usługi

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 1

Światłowód - dostępność usługi

► Temat, ze względu na charakter omawianego zagadnienia, został przeniesiony z kategorii Szukam oferty (etykieta: internet domowy) - Moderator Wiktor ◄

 

Witam,

Mam pytanie jak w temacie o dostępność usługi światłowodowej. A właściwie dwa pytania - pierwsze już zadałem a drugie: "Jaja sobie robicie?"?. Zacznę może od pierwszego - lokalizacja to Śrem -> Wielkopolska. OrangeSwiatlowod_17_04_nowy.png

Od ponad dwóch lata odpytuje Orange o dostępność światłowodu na powyższym obszarze. I w w 2018 roku otrzymałem odpowiedź na infolinii, że prace powinny ruszyć w listopadzie 2018 lub na przełomie marca i kwietnia 2019. Czy wiadomo coś na temat prac związanych z tym obszarem?

 

A rozwijając drugie pytanie, czy "Robicie sobie jaja" z Klientów mam na myśli czy faktycznie robicie sobie jaja z klientów?

OrangeSwiatlowod_17_04_ulica-Michalowskiego.png

Coś się rzuca w oczy? Może zagęszczenie światłowodu? Świeżo wybudowany blok, odpowiednie warunki prawda? A po drugiej stronie pusto... Bo Orange ma inne plany. Ale spokojnie, z tego co wiem to w tym rejonie działa już INEA która potrafi dostarczyć odpowiednie usługi...

 

Wczoraj rozmawiałem z konsulatantem i dowiedziałem się że światłowód (pierwszy obraz) powinien być dostępny 11.2020 - Czy wy, Szanowny Orange jesteś poważni? Na tym obszarze znaczna liczba mieszkańców, domów jednorodzinnych chętnie skorzysta z usługi jednak wy nie bardzo macie ochotę im ją dostarczyć. Przeprowadziliście chociaż wizję lokalną? Sprawdziliście kto byłby zainteresowany? Czy bieżecie pod uwagę tylko te śmieszne zgłoszenia na stronie, do której defacto nie łatwo jest dotrzeć?

Niestety nie mam możliwości skorzystania z usług innego operatora niż wy, dlatego może w końcu zaczniecie cokolwiek robić w tej sprawie?

 

Bez poważania,

Skrzypol

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 1

Światłowód - dostępność usługi

Odpowiedź uzyskałem na infolinii 🙂 sądzę, że można zamykać. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi co do tego, dlaczego tak opieszale to trwa, jednak to już drugorzędna sprawa.

 

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód - dostępność usługi

@skrzypol  Takich adresów w Polsce są setki, a inwestycje i tak są znaczne.

Ja zapytam z drugiej strony: czy konkretny operator - prywatna firma - ma obowiązek wybudować w każdym budynku przyłącze?

Chyba nie. Moim zdaniem to dobrą wolą operatora powinna  być decyzja  gdzie zechce budować sieć i czy ma do tego możliwości techniczne.

Z drugiej strony, jeżeli swoje kable ma inny operator, to dlaczego z niego nie skorzystać?

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 1

Światłowód - dostępność usługi

@BORAXzgadzam się w 100%! Jednak ja nie wspomniałem i nie płaczę o to, że nie ma. Tylko co kilka tygodni otrzymuję inną odpowiedź co do daty. To w celu sprostowania. Orange jest operatorem strategicznym, krajowym - wybacz, zgodnie z ustawą jest to jego obowiązkiem aby zapewnić dostęp do usług - takie działanie przeciwko wykulczeniom technicznym. Jednak nie mam pretensji w tym temacie, a tylko pytanie i żal, ale to już raczej osobiste odczucie.

 

Wspomniałeś o inwstycjach... serio? Kiedy podłączyli mi VDSL startował około 45/8. Teraz jest 25/4. Spadek jakości usług, brak poprawy na wielokrotne zgłoszenie klienta nazywasz inwestycją? To samo było z Neostradą ADSL. Nie mogłem korzystać z usługi przez około 3 miesiace, to Orange obciął parametry o połowę. Mimo moich zgłoszeń, technicy nie mogą nic zrobić bo za dużo jest klientów względem wydajności. To raczej nie jest rodzaj inwestycji, prawda? Chociaż nie, jest - ale inwestycji klienta.

 

A co do innego operatora - przeczytaj proszę raz jeszcze. Nie mam możliwości skorzystania z innego operatora (drugi zrzut ekranu dotyczy braku jakiekolwiek działania przez lata; inwestycja innego operatora na tym regione dopiero ma się rozpocząć). Moim jedynym operatorem jest Orange. A że często pracuje z domu, to stabilne i wydajne łącze to podstawa. Gdybym mógł, chętnie skorzystał bym z usług tego operatora, który takie łącze dostarczy. W dzisiejszych czasach, to raczej nie jest wygórowane wymaganie, prawda?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Światłowód - dostępność usługi

Kiedyś w dużej grupie ludzi mądry człowiek zadał pytanie:
"Jak wygląda logo firmy Orange?
a.) biały napis w czerwonym sercu
b.) biały napis w czerwonym krzyżu od którego odchodzą czerwone promienie
c.) biały napis w pomarańczowym kwadracie"

Wszyscy chóralnie odpowiedzieli c.), na co pytający odrzekł: "skoro logo firmy nie przypomina loga organizacji charytatywnej, to dlaczego wg Was firma ma się tak zachowywać?"

Orange jest spółką akcyjną, która ma przynosić zyski akcjonariuszom, więc inwestuje tam, gdzie potencjalny zysk jest najwyższy. Niestety, ale żadne narzekania, ani tym bardziej ubliżania tego nie zmienią i nie przyspieszą planów rozbudowy światłowodu.



Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 1

Światłowód - dostępność usługi

@zbigniewww którym miejscu ubliżyłem? Tobie? @BORAX?  Orange? Ja tylko stwierdziłem fakt, że nic nie dzieje się w temacie który podnosiłem wiele razy na infolinii. Wiele razy otrzymałem rozbieżne odpowiedzi. Raczej to Ty ubliżasz mi, twierdząc że chce tej usługi za darmo. Czy wspomniałem o takim rozwiązaniu?

 

Pracuje w sektorze IT, wiem że wszystko ma swoją cenę. Chętnie ją zapłacę, jak i inni moi znajomi i ludzie w regione który został pomięnity przy planowaniu nowej infrastruktury. Zanm miejsca gdzie Orange świadczy usługi światłowodu, a bardzo mało osób z niego korzysta. To pewnie kwestia czasu, ale to odpowiedz na Twój zarzut i ubliżenie mi, że chciałbym tę usługę za darmo.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 1

Światłowód - dostępność usługi

Odpowiedź uzyskałem na infolinii 🙂 sądzę, że można zamykać. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi co do tego, dlaczego tak opieszale to trwa, jednak to już drugorzędna sprawa.

 

Pozdrawiam


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - dostępność usługi

Orange nie ma statusu strategicznego wg prawa. Nie ma też obowiązku podłączenia usługi każdemu. Czasy usługi powszechnej już minęły.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 1

Światłowód - dostępność usługi

@Piotrekk85Faktycznie, mój błąd. Miałem błędne informacje, za co przepraszam. Niepotrzebnie w tej kwestii robiłem dym. @zbignieww i @BORAX  - przepraszam za niepotrzebne zamieszanie z mojej strony.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód - dostępność usługi

@skrzypol  To, że są sprzeczne terminy to fakt, zgadzam się. Fatalny stan sieci miedzianej? Również się zgadzam. Doprecyzuję, że spadek prędkości VDSL nie wynika z zbyt niskiej przepływności na urządzeniach centralowych, a w pogarszających się parametrach elektrycznych kabli miedzianych i w wzroście zaszumienia innymi usługami. 

Ja nie napisałem, ale miałem na myśli inwestycje w sieć światłowodową.