Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

problem z sąsiadem


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

problem z sąsiadem

U mnie są ciekawe sytuacje kiedy dwóch operatorów powiesiło swój światłowód na słupach energetycznych i ciekawe czy kiedyś Orange się do tego dołączy... Zaraz się okaże że będzie on wisiał na połowie wysokości słupa, chociaż Orange ma przynajmniej częściowo kanały technologiczne pod ulicą to może będzie inaczej, ale nawet kwestie samej estetyki są masakryczne.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

problem z sąsiadem

@Rafał11 Proponuję w domu namierzyć puszkę, w której są pary jak w skrętce komputerowej. Jeżeli jest u sąsiada, to taka sama sytuacja i problemu nie rozwiązuje. Jeżeli jest gdzieś u Ciebie na ścianie, to lepiej. Jeżeli nie ma jej w ogóle, to Orange nie podłączy internetu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

problem z sąsiadem

Udało mi się dodzwonić do działu dystrybucji zakładu energetycznego PGE i dostałem informację że możliwe jest podłączenie internetu z wykorzystaniem słupów energetycznych. Takie podanie może wysłać tylko usługodawca (orange) z planem instalacji ponieważ to jego sprzęt będzie zamontowany na słupie. PGE pobiera w takich przypadkach kwotę co miesiąc z tytułu dzierżawy nie wiem jaką ale liczę że niedużą.

BORAX nie wiem jakiej dokładnie skrzynki mam szukać bo nic takiego nie widziałem wcześniej.  To jest prawie 40 letni dom. Przypomnę tylko jak wygląda schemat rozłożenia kabli. Wzdłuż ulicy pod chodnikiem znajduje się linia telekomunikacyjna ze studzienkami co jakieś 200m. Z jednej z nich pod ziemią jest przeprowadzony kabel do studzienki znajdującej się już na posesji na której stoi dom. W połowie mój i w połowie sąsiada. Na moje nieszczęście ta studzienka jest po stronie sąsiada.

Taką instalacje zrobiła TP kiedy to 30 lat temu podłączyli telefony stacjonarne po raz pierwszy. I to koniec z tej studzienki idą kable do mnie i sąsiada tyle że nie mam sygnału,  technik stwierdził zanik w studzience.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

problem z sąsiadem

Dobrze byłoby się dowiedzieć czy w jeden z działów księgi wieczystej sąsiada jest wpisana służebność dla sieci telekomunikacyjnej. Wtedy może byłoby łatwiej.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

problem z sąsiadem

W księdze wieczystej i akcie notarialnym nic nie ma na temat służebności ani studzienki


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

problem z sąsiadem

@Rafał11  Musisz zapomnieć o wykorzystaniu słupów energetycznych. Jeżeli sąsiad nie wpuszcza techników na swoją działkę, to tylko Orange może ruszyć sprawę. Znając realia na 99% dostaniesz brak możliwości technicznych.

P.S. Zawsze możesz sąsiadowi założyć sprawę cywilną w sądzie.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

problem z sąsiadem

Nigdy nie mogę zrozumieć dlaczego sąsiad z sąsiadem tak okropnie uprzykrzają sobie życie Emotikon: Smutny


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

problem z sąsiadem

Bo nie wszyscy ludzie są życzliwi/spolegliwi. Gdyby byli, to i wojen by nie było...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

problem z sąsiadem

@wscieklaewka byś się zdziwiła jak żyją ludzie między sobą... Ja po pracy w urzędzie jestem generalnie przerażony a my (jako pożal się Boże naród) i tak mamy nienaturalnie rozwleczoną zabudowę, która teoretycznie pozwala takich sytuacji unikać. Strach pomyśleć co byłoby gdybyśmy mieszkali bliżej siebie i siłą rzeczy powodowali więcej sytuacji, które wymagają wspólnego działania...