Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

podlaczenie swiatlowodu po uzyskaniu zody sasiada na przeprowadzenie przewodu przez dzialke


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

podlaczenie swiatlowodu po uzyskaniu zody sasiada na przeprowadzenie przewodu przez dzialke

Witam,

 

szukam pomocy w rozwiazaniu nastepujacego problemu: sasiad z ktorym mieszkamy "plot w plot" zgodzil sie na przeprowadzenie przewodu swiatlowodowego przez jego dzialke (ok 40 m) (sasiad juz korzysta z orange swiatlowod). w jaki sposob i czy w ogole jest mozliwosc takiego podlaczenia? odleglosc od slupa do naszej nieruchomosci to ok 60 m. jesli istnieje taka mozliwosc to jak mozna to formalnie w orange zainicjowac? z gory dziekuje za pomoc

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

podlaczenie swiatlowodu po uzyskaniu zody sasiada na przeprowadzenie przewodu przez dzialke

@Ric Przede wszystkim sprawdź czy Twój adres jest w zasięgu FTTH. To, ze sąsiad ma to znaczy, ze ON jest, ale co mówi na Twój wniosek czat https://www.orange.pl/view/kontakt ? To, że masz zgodę sąsiada to plus, ale czy Orange ma w bazie danych Twój adres jako dostępny dla światłowodu? Jeśli nie, to żadna zgoda nic nie ułatwi. Zgodę na piśmie powinieneś mieć w momencie pozytywnego wywiadu i przedstawić ją podczas instalacji, lub jeśli tego zażąda konsultant przyjmujący wniosek (można wspomnieć o konieczności przejścia przez działkę sąsiada i o jego na to zgodzie)


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

podlaczenie swiatlowodu po uzyskaniu zody sasiada na przeprowadzenie przewodu przez dzialke

czesc @agat13 

 

i ja i sasiad mamy ten sam adres - ta sama ulica, wg mapy sasiegu na mojej wewnetrznej ulicy nie ma Swiatlowodu - wniosek z tego zatem jest taki - ze nie ma szans na instalacje, nawet po uzyskaniu zgody sasiada. czy sa jeszcze jakies inne opcje?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

podlaczenie swiatlowodu po uzyskaniu zody sasiada na przeprowadzenie przewodu przez dzialke

@Ric Jeśli jest zgoda sąsiada, to myślę, że będzie honorowana przez operatora. Kwestia czy ów dostawca ma warunki techniczne na podłączenie jeszcze jednego klienta w tym terenie? Czy jest to jego inwestycja własna, czy może POPC do którego "dopisanie się" jest kwestią szczęścia ? Sama instalacja, mimo, że skomplikowana, jest możliwa, bo nie takie rzeczy widziałem 🙂

Myślę, że wszystko zależy od układu w tym terenie...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

podlaczenie swiatlowodu po uzyskaniu zody sasiada na przeprowadzenie przewodu przez dzialke

Odpowiedź na pytanie z pierwszego postu w skrócie: Nie.

A jak chcesz się łudzić, to pisz na Skierniewice do Orange.