Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

podłączenie internetu domowego

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

podłączenie internetu domowego

Witam jakie.macie doświadczenie w temacie podłączenia internetu stacjonarnego w miejscu gdzie brakuje 150 m ( infrastruktury Orange) pozdrawiam

 

___________

* Temat przeniesiony z Internet domowy - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

podłączenie internetu domowego

@Di2021 podpytam, czy był ktoś z techników operatora i stwierdził coś na temat warunków technicznych? Wszystko zależy czyj to jest teren i czy jest to w pasie drogowym czy biegnie przez prywatną posesję. Zrób rysunek lub wklej mapkę google z opisem. Popatrzymy i może doradzimy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

podłączenie internetu domowego

@Di2021 jakie podłączenie chcesz mieć, światłowód, czy kabelek miedziany?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

podłączenie internetu domowego

@Di2021 ja to mam takie doświadczenie, że mój dom stoi w ulicy bez kanalizacji i podbudowy ( drogą gruntowa budowana osobiście z moich funduszy - 17 wywrotek gruzu i ziemi) i mam i internet miedziany i ftth....Nie to, abym się próżno chwalił, ale szczęściu pomogłem .

Linia miedziana biegła w równoległej ulicy, więc poprosiłem sąsiada o zgodę wkopania rurki HDPE przy  podmurówce przez jego dzialke i tak nawiązałem moja z trasą kabli. Przyszli monterzy, wciągnęli kabel i miałem neo10Mb/ sek.

Jak tylko miałem możliwość zakopania drugiej rury w ulicy ( przy układaniu rur gazowych się dorzuciłem z moją rurą do dołka) dociagnąłem ją do słupa elektrycznego w ulicy głównej. Razem z bratem wciągnęliśmy w nią kabel FTTH i zostawiliśmy zapas na tym słupie. Z monterem ISP zrobiłem dalej podwieszka do skrzynki OPP i bezkosztowo założyłem FTTH. Jak widzisz można...trzeba tylko wiedzieć czego się chce, dogadać z ludźmi i samemu zaangażować. Jakby co, pytaj...


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

podłączenie internetu domowego

@agat13, ale to nie było 150 metrów?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

podłączenie internetu domowego

@pirenej ma miedzi około 40, na FTTH 150m 

Połowa pod ziemią, połowa po słupach elektrycznych i podwieszka nad ruchliwą ulicą


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

podłączenie internetu domowego

@Di2021 podpytam, czy był ktoś z techników operatora i stwierdził coś na temat warunków technicznych? Wszystko zależy czyj to jest teren i czy jest to w pasie drogowym czy biegnie przez prywatną posesję. Zrób rysunek lub wklej mapkę google z opisem. Popatrzymy i może doradzimy


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

podłączenie internetu domowego

Witam był technik z tak są warunki 150 m to droga prywatna- czy to jest utrudnie?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

podłączenie internetu domowego

@Di2021 Właśnie nie...ja moglem zakopać rurkę właśnie dlatego, że to była droga prywatną. W pasie drogowym bez projektu, ustaleń z ZUD i ekipy nic nie zrobisz..i jeszcze te koszty. W drodze prywatnej ( a właściwie na jej skraju bądź w swojej działce możesz zrobić wszystko. Ważne, aby technicznie było w porządku. Kabel w rurce HDPE (lub sam pilot) i na odpowiedniej głębokości i z opisem. Możesz zakopać sam i tylko zgłosić że masz już dostęp i trasę do domu od punktu styku z Orange. Ja dokładnie tak zrobiłem z tym kablem miedzianym, bo wcześniej miałem 2 odmowy warunków technicznych na brak podejścia do mojej działki


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

podłączenie internetu domowego

dziękuję pozdrawiam:)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

podłączenie internetu domowego

@Di2021 Jeśli właściciel tej drogi wyrazi zgodę (najlepiej pisemną) to możesz wkopać sobie rurę HDPE od domu do punkt styku z siecią telekomunikacyjną. Oczywiście to niczego nie gwarantuje. Taki Orange lub inny operator może powiedzieć że i tak Cię nie podłączy i na tym sprawa się zamyka. Najlepiej takie rzeczy uzgadniać wcześniej z Operatorem bo się nakopiesz, narobisz a później Ci powiedzą "Panie dobrze żeś pan kopał tylko nie w tym kierunku co trzeba" 🙂