Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 8
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

1. Po lewej: po próbie włączenia rozmów przez wifi i wyjściu z tej opcji.

2. Po prawej: po próbie włączenia LTE "Głosowy i danych" zostaje zaznaczona tylko opcja "Dane".

3. Oczywiście obie usługi są aktywne na moim koncie po stronie Operatora...

 

proba.png

 

 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 8
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na iPhonie

Huuuurrrrrraaaaa!!!! Wreszcie! Włączone i działa (po którymś zgłoszeniu w dziale technicznym)! Czyli DA SIĘ! 🙂 Pytanie tylko, co tym razem zrobiono, że udało się włączyć. Otrzymałem smsa, że ktoś się skontaktuje i przekaże mi szczegóły rozwiązania problemu. Jeśli to nastąpi, napiszę tutaj szczegóły.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie

Szybko poszło 😉 Dzięki za info, @chce_VoLTE, sprawdzimy czy rozwiązanie z Twojego numeru pomoże u innych.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 8
  • 0

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie

Nie mogę się zgodzić, że tydzień z hakiem i kilka telefonów, to szybko. Ale grunt, że sie w końcu udało! 🙂

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie

To prawda, oby jak najmniej takich przypadków. Pisząc o szybkości miałem na myśli to, że po 13:00 opisywałeś tu problem, a po 15:00 napisałeś, że się udało 😉 Nie zdążyliśmy nawet jeszcze nic nowego doradzić.

Super, że zadziałała pomoc techniczna doradców i dzięki, że się nie poddawałeś i zgłaszałeś sprawę.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 8
  • 0

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie

Dla potwierdzenia:

 

dziala.png

 

Niestety nie otrzymałem jeszcze kontaktu z działu technicznego z wyjaśnieniem problemu, ale mam nadzieję, że nastąpi.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 8
  • 0

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie

Właśnie otrzymałem telefon od konsultanta (z działu technicznego?). Jedno, co się potwierdziło, to że jak ktoś ma takie problemy jak u mnie (opisane w tym poście także pod nickiem @ld1), to same restarty usługi przez konsultantów "na pierwszej linii" prawdopodobnie (a może na pewno?) nie pomogą i sprawę trzeba kierować do działu technicznego, aby zajęli się tym informatycy. Dość dobrze opisał to kolega @Pathfinder, że musi to zostać "przetworzone gdzieś wyżej", czyli w innej aplikacji. U mnie w ostatnim zgłoszeniu sprawa zajęła dokładnie 24h i wszystko działa, hula, gra i buczy. Wymiana sim też raczej nie ma sensu, więc odrzuciłbym taką sugestię, jeśliby się pojawiła ze strony konsultanta. Telefon, wbrew temu, co niektórzy mogą sugerować, nie musi pochodzić z dystrybucji Orange (mowa o iPhone).

 

I jeszcze taka uwaga: jeśli rozmawiasz przez WIFI i np. przejdziesz do drugiego pokoju, gdzie tracisz zasięg WIFI, zrzuci Cię na LTE. Jak odzyskasz zasięg WIFI, połączenie i tak już zostanie na LTE. I tak samo w dół, czyli jak zejdzie z LTE na 3G, to już nie wróci "wyżej". 

 

Jakby były jeszcze jakieś pytania, z chęcią odpowiem.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie


chce_VoLTE napisał(-a):

I jeszcze taka uwaga: jeśli rozmawiasz przez WIFI i np. przejdziesz do drugiego pokoju, gdzie tracisz zasięg WIFI, zrzuci Cię na LTE. Jak odzyskasz zasięg WIFI, połączenie i tak już zostanie na LTE.


To akurat nie jest prawdziwa informacja. Handover WiFi<->LTE jest dwukierunkowy. Tylko trzeba trochę poczekać. Na moim iPhonie następuje to po jakiś 2-3 minutach od odzyskania zasięgu WiFi. Co do 3G to akurat prawda, tutaj nigdy nie mam powrotu do LTE.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 8
  • 0

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie

@Duke W istocie - sprawdzałem podczas połączeń trwających poniżej minuty. Cenna uwaga. Dodam jeszcze od siebie, że po skutecznym włączeniu VoLTE rzeczywiście zasięg lepiej "lepi" się do LTE. Do tej pory na co dzień w metrze miałem zasięg 3G, teraz przez prawie całą trasę trzyma się LTE. Nie wiem, na ile to może być przypadek.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

iPhone SE - VoLTE działa a WiFi Calling nie

@chce_VoLTE, kontaktowałeś się sam z odpowiednim działem technicznym czy dział, z którym się kontaktowałeś, gdzieś dalej to popchnął?

 

@Artur, jak sytuacja u mnie?Emotikon: LOL VoWiFi nadal brak. 😞

 

@chce_VoLTE, u mnie też trzyma dużo lepiej LTE po uruchomieniu VoLTE. Rzekłbym wreszcie. 🙂