Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

co z tym światłowodem - dziwna sprawa


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

co z tym światłowodem - dziwna sprawa

Witam.
Będzie nużący temat i kawałek historii, którą muszę przedstawić żeby było wiadomo o chodzi.

Mieszkam na obrzeżach małej miejscowości i jak tylko dowiedziałem się o tym, że w tejże miejscowości w końcu zawita światłowód to się ucieszyłem. Pracując poniekąd jako fotograf/filmowiec/streamer/youtuber czyli generalnie osoba która potrzebuje dużego uploadu byłem wręcz w niebo wzięty...

I tak po kilku latach firma zaczęła kłaść światłowód na mojej ulicy jakoś miedzy majem a lipcem 2021 i tak czekałem i dzwoniłem nawet do Orange ale tam nikt nie wiedział kiedy będzie koniec prac o podłączenie i powiedzieli, że jak kładą to pewnie ktoś przyjdzie, więc czekałem z myślą,  że ktoś z Orange przyjdzie do mnie z jakaś ofertą lub zapytaniem czy w ogóle jestem zainteresowany niestety tak się nie stało.
W tym roku już w okolicach lutego/marca dowiedziałem się, że domy na przeciwko i dom obok są już podłączone pod światłowód Orange (jeden z domów nawet od sierpnia 2021) i w najlepsze korzystają więc zacząłem dzwonić do obsługi klienta ale nikt nie potrafił odpowiedzieć dlaczego mój dom został pominięty i polecono mi wysłanie pisma co też uczyniłem niestety do dnia dzisiejszego bez żadnej odpowiedzi. Podczas jednej z rozmów zapytałem nawet czy jest możliwość podłączenia za którą sam z własnej kieszeni zapłacę ale dostałem odpowiedź, że nie ma takiej możliwości.
Po jakimś czasie, podczas rozmowy z sąsiadką dowiedziałem się, że jak kładli światłowód to szukali numeru 7 ale go nie znaleźli a sąsiadka przez nich zapytana tez nie wiedziała który to numer - a to mój stary numer. jakieś 30 lat temu gmina zmieniała numerację budynków i z numeru 7 zmieniła mój dom na numer 3 i chyba tego nikt nigdzie nie odnotował skoro Orange nie wiedziało o tym bo podczas jednej z pierwszych rozmów podałem też numer 7 i powiedzieli, że jest tam możliwość podłączenia ale ja oczywiście nie byłem na tyle inteligenty żeby to podłączenie zamówić i sprawa przepadła bo teraz już nawet pod numerem 7 nie ma mozliwości.

I tutaj jest problem, ponieważ bardzo zależy mi na podłączeniu a przez kilka niedopatrzeń tego podłączenia nie mam i z tego co się dowiedziałem nie mogę mieć.

 

Niedawno dowiedziałem się też, że to była akcja finansowana przez UE i mieli podłączyć tylko jedną stronę ulicy - ale potwierdzenia tej informacji nie uzyskałem a jednak domo po mojej stronie obok jest podłączony.

Do kogo mogę się udać po jakieś konkretne informacje co muszę zrobić żeby mieć ten światłowód (nawet za własne pieniądze może być wykonane to podłączenie) lub gdzie uzyskać jakiekolwiek informacje w tej sprawie?

 

________________
* Przeniesione z działu Internet domowy – moderator Kinga

6 ODPOW. 6

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

co z tym światłowodem - dziwna sprawa

@bober 

Słabo to wygląda. Poczytaj historie innych w podobnej sytuacji:

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/bd-p/Siec-i-dostepnosc-us...

 

Generalnie trochę zaspałeś i teraz będzie trudno to odkręcić, choć jakaś szansa zawsze jest.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

co z tym światłowodem - dziwna sprawa

@j131 
tylko właśnie już nie wiem do kogo miał bym się zgłaszać w tej sytuacji. Infolinia mówi mi tylko, że nie ma możliwości podłączenia, w punkcie Orange w moim mieście też nic konkretnego mi nie mówią i nie wiem co z tym zrobić i z kim rozmawiać.

a no i dodam, że chodzi o miejscowość Milicz w województwie Dolnośląskim


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

co z tym światłowodem - dziwna sprawa

@bober 

Zachęciłem cię do samodzielnego przejrzenia odpowiedzi na podobne pytania.

Niektóre wątki są naprawdę instruktywne i zawierają rozmaite scenariusze, w tym sposoby kontaktu.

Tu na przykład coś na dobry początek:

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d...

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz...

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

co z tym światłowodem - dziwna sprawa

@j131  w takim razie biorę sie do lektury.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

co z tym światłowodem - dziwna sprawa

 W sobotę miałem jeszcze rozmowę z infolinią Orange i dowieszałem się, że kable które idą na mojej ulicy to kable kładzione przez POPC przez co Orange je dzierżawi a jeżeli chodzi o podłączenia i o mój problem to powinienem zgłosić się do burmistrza mojej gminy o ewentualne dorejonizowanie lub w ogóle mogę się dowiedzieć co z tym fantem zrobić.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

co z tym światłowodem - dziwna sprawa

@bober 

Skoro POPC, to ponownie zacytuję:

 

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz...

 

Istotne czy inwestycja jest zakończona, czy nie, czy Orange faktycznie był/jest beneficjentem i budował sieć czy też, jak piszesz, będzie tylko dzierżawił łacza na czyjejś (czyjej?) sieci. Padło magiczne słowo dorejonizowanie, więc pewnie w tym kierunku powinieneś dalsze poszukiwania prowadzić.

Tu masz bliźniaczy wątek z konkretnymi informacjami:

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Internet-%C5%9Bwiat%C5%82...