Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zasięg 5g w miastach

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 98
  • 0

Zasięg 5g w miastach

Jak to jest z obecnością sieci 5G w poszczególnych miastach ? Na stronie Orange jest określone, w których miastach można powiedzieć #hello5G. Moje miasto - Kielce, także jest na tej mapie. Tymczasem dziś w salonie uzyskałem informację, że .. niestety ale nie ma tu jeszcze infrastruktury 5G, czyli nie ma sieci 5G. Na moją uwagę, że na stronie operatora, jest inna informacja, ... potwierdzanie że nie jednak nie ma sieci. Zgłupiałem 🤔

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zasięg 5g w miastach

@Profundis w lipcu miałem okazję podziałać w Kielcach na sieci 5G. Sygnał jest, ale obecnie na częstotkieiści 2100 MHz. Docelowo, 5G ma być na częstotliwości 3,6 GHz. być może właśnie i to chodziło w salonie, dlatego podali, że jeszcze nie ma.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Zasięg 5g w miastach

@Profundis  tu masz wszystko. Obecnie 5G to proteza na LTE. Nie ma jeszcze częstotliwości docelowej, więc tylko prędkość zapewniana jest ze współdzielenia częstotliwości 2100

https://www.orange.pl/poradnik/siec-komorkowa/co-to-jest-5g-i-jak-dziala/


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Zasięg 5g w miastach

@Profundis  niby 5G w Kielcach jest, ale według mapki nie w całych...

slav72_0-1631030583124.jpeg

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zasięg 5g w miastach

@Profundis w lipcu miałem okazję podziałać w Kielcach na sieci 5G. Sygnał jest, ale obecnie na częstotkieiści 2100 MHz. Docelowo, 5G ma być na częstotliwości 3,6 GHz. być może właśnie i to chodziło w salonie, dlatego podali, że jeszcze nie ma.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 98
  • 0

Zasięg 5g w miastach

Dziwne. Ponieważ przeszedłem z nju, na telefonie nie zaobserwowałem abym korzystał z 5G. To było na karcie z nju (nowszego typu, tlte, usim). Wymieniłem na swój koszt kartę na orange. I .... mam 5G. 🤔


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zasięg 5g w miastach

@Profundis widocznie podczas przenoszenia nie zaktualizowały się parametry na karcie SIM. Dlatego po wymianie pojawił się zasięg 5G.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 98
  • 0

Zasięg 5g w miastach

OK. Tylko dlaczego podczas dwóch wizyt w salonach, pracownicy Orange twierdzili że wszytko jest ok z ich strony ? Powinienem teraz zadać zwrotu 25 zł za wymianę karty sim we własnym zakresie. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zasięg 5g w miastach

@Profundis teoretycznie Orange przy przejściu między ofertami ułatwia sobie sprawę nie wymieniając karty SIM. Takiego wymogu nie ma, więc tą drogą poszli pracownicy salonu. Okazuje się, żeby sieć 5G działała prawidłowo, musi być karta SIM Orange, a nie NJU. Pewnie takich technicznych informacji nie posiadają, dlatego twierdzili, że jest w porządku.

Zgłoś reklamację na infolinii lub czacie z prośbą o zwrot opłaty poniesionej za wymianę karty SIM, opisz dokładnie całą sytuację. Może uda się uzyskać zwrot.