Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ząbkowice Śląskie - Kiedy będzie światłowód pod moim adresem


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Ząbkowice Śląskie - Kiedy będzie światłowód pod moim adresem

Witam, w mojej miejscowości miał być podłączony światłowód w ramach projektu POPC.01.01.00-02-0015/18. Dalej jednak u żadnego operatora nie widnieje mój adres jako możliwy do podłączenia. Kontaktowałem się z zespołem POPC i oni twierdzą, że mój adres został oznaczony jako wykonany.

 

 

Dostałem od nich taką wiadomość:

"W odpowiedzi na przekazane zgłoszenie informujemy, że punkt adresowy Stolec 52 (Gmina Ząbkowice Śląskie, Powiat ząbkowicki, Województwo dolnośląskie) jest uwzględniony w ramach obszaru interwencji 3.5.02.03b

WAŁBRZYSKI część B wyznaczonego na potrzeby III konkursu POPC. Adres został wybrany przez beneficjenta TAURON OBSŁUGA KLIENTA SP. Z O.O. na potrzeby realizacji projektu nr POPC.01.01.00-02-0015/18 „TAURON INTERNET FTTH NA TERENIE OBSZARU WAŁBRZYSKIEGO B” wskazany punkt adresowy został oznaczony statusem „wykonane” co oznacza, że została wybudowana infrastruktura telekomunikacyjna wraz z niezbędnymi zapasami do granicy działki."

 

Wiadomo kiedy będzie możliwość zakupienia światłowodu u operatora?

 

 

___________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Ząbkowice Śląskie - Kiedy będzie światłowód pod moim adresem

@SzeregowyCieply  ze względu na to, że beneficjentem projektu POPC  jest firma Tauron,  to pytanie należy skierować do niej lub zespołu POPC

Dopiero  po wybudowaniu sieci i przyłącza będziesz mógł składać wniosek do Orange o uruchomienie usługi  wedle zapotrzebowania 

Zerknij tu https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?footerlink=true&_ga=2.91124186.137881156.1555393363-119588773...

czy Twój adres jest już w zasięgu światłowodu  i wtedy składaj wniosek 

Z tego co sprawd iłem nie jest w zasięgu, więc Tauron nie przekazał Orange info o ewentualnym zakończeniu projektu. 

Tylko po tej info adres może się ukazać jako pozytywny


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Ząbkowice Śląskie - Kiedy będzie światłowód pod moim adresem

Wysyłałem już wiadomość do zespołu POPC i odpisali mi, że punkt adresowy jest wykonany, dlatego jestem ciekaw kiedy będę mógł złożyć wniosek o światłowód.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Ząbkowice Śląskie - Kiedy będzie światłowód pod moim adresem

@SzeregowyCieply  procedura  wygląda tak, że beneficjentem musi podać do operatorów listę wykonanych adresów, a ci muszą  umieścić je w swojej bazie danych ( co zobaczysz na mapie zasiegu) 

Jeśli na mapie Orange będzie Twój adres w zasięgu, dopiero możesz, składać wniosek o usługę.  Męcz Tauron o info czy rzeczywiście jest  wykonana infrastruktura, czy to tylko chwyt marketingowy i info na wyrost 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Ząbkowice Śląskie - Kiedy będzie światłowód pod moim adresem

@SzeregowyCieply Dzwoń to Taurona i podaj to co otrzymałeś w mailu. Teoretycznie już powinieneś mieć możliwość zamówienia światłowodu od Taurona.