Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Cześć,

 

Jako posiadacz dwóch telefonów Xiaomi, chciałbym dowiedzieć się kiedy będzie wspierana funkcja VoLTE w tych urządzeniach? Specjalnym kodem można odblokować możliwość jej uruchomienia z telefonu, ale nawet po upewnieniu się czy usługa na karcie SIM jest aktywna, na żadnym z urządzeń nie działa VoLTE.

I jeszcze jedno pytanko - czemu Orange zdecydowało się do wyłączenia wsparcia dla aplikacji VoWiFi w sklepie Play?

Nie mogę już nawet jej aktywować, była troszkę pobugowana - ale gdyby tak to poprawić, to działałaby dobrze :cathappy: 

Dość mocno zależy mi na VoLTE, czy jest jakaś nadzieja na to, że w tym roku jeszcze ta funkcja zostanie uruchomiona w Orange dla tych urządzeń?

 

______________

* Temat przeniesiony z Telefony i tablety do odpowiedniej kategorii + dodano etykiety - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Aplikację można rozpowszechniać jako apk ale to mało bezpieczne. Więc taka decyzja biznesowa.

Co do volte to jest to samo co z innym modelami. Orange chce mieć kontrolę i bezpieczeństwo nad tą usługą więc wymaga wygrania na każdy model oddzielnych ustawień. R&D Orange jest małe, projektów wiele, urządzeń na rynku sporo, więc wychodzi jak wychodzi.

 

EDIT: Pod tym linkiem znajdziesz listę telefonów, które posiadają funkcję VoLTE w sieci Orange  ➡ https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte#

 

____________

* Ze względu na poczytność tematu uzupełniono rozwiązanie o link – moderator Kinga

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

197 ODPOW. 197

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

VoWifi zostało wycofane przez zmianę polityki google co do aplikacji w google play potrzebujących uprawnienia na połączenia telefoniczne z numerem przypisanym do karty sim w telefonie. Orange spasowało walkę o specjalny tryb bo tylko niektóre i zweryfikowane aplikacje mogą mieć takie uprawnienia.
Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

A czy aplikacja ta nie mogła by być rozpowszechniana przez Orange bezpośrednio?

To mogło by się udać, a Wi-Fi Calling czasem się przydaje. Nawet więcej niż czasem ;d
Tak samo VoLTE - mam jeszcze w domu Galaxy A6+ i tam działa pięknie, także skoro telefony Xiaomi mają taką funkcję, to czemu nie działa to w Orange? Znaczy - rozumiem, że to wymaga konfiguracji od strony operatora, ale jak przeczytałem wątek o aktualizacji od Huawei + Orange, to nabrałem nadziei na to, że w Xiaomi również niedługo się pojawi coś takiego i VoLTE w końcu zadziała 🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Aplikację można rozpowszechniać jako apk ale to mało bezpieczne. Więc taka decyzja biznesowa.

Co do volte to jest to samo co z innym modelami. Orange chce mieć kontrolę i bezpieczeństwo nad tą usługą więc wymaga wygrania na każdy model oddzielnych ustawień. R&D Orange jest małe, projektów wiele, urządzeń na rynku sporo, więc wychodzi jak wychodzi.

 

EDIT: Pod tym linkiem znajdziesz listę telefonów, które posiadają funkcję VoLTE w sieci Orange  ➡ https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte#

 

____________

* Ze względu na poczytność tematu uzupełniono rozwiązanie o link – moderator Kinga

Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

A są jakieś plany, w trakcie realizacji dot. właśnie VoLTE na tych urządzeniach konkretne, czy odległa przyszłość raczej? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Wg moich nieoficjalnych info, współpraca na linii Xiaomi - Orange kuleje. Prędzej spodziewanym się jakiś custom romów robionych przez m.in. polską społeczność Xiaomi.
Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

No nic, to chyba trzeba będzie wymienić telefon na jakiegoś Samsunga 😉

Dzięki za info! 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

A volte jest Ci niezbędne?
Anonim

Nie dotyczy

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

U mnie w mieszkaniu są sytuacje, gdy po handover'ze do 3G po prostu traci zasięg. Na mieście jest okej, ale u mnie często są sytuacje gdzie rozmówca mówi, że albo słabo albo w ogóle nie słychać. A zasięg LTE jest praktycznie zawsze 😕 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Xiaomi - VoLTE i jeszcze jedno

Wiem, że trochę odgrzewanie kotleta, ale dla mnie sprawa równie ważna, jako że posiadam Mi A2 i mega zależy mi na VoLTE. Orange kiedy w końcu wsparcie dla Xiaomi ??? Działało wyśmienicie dopóki nie wyłączyliście pod pretekstem, że niby jakieś błędy w systemie billingowym występowały, ja nie miałem najmniejszych problemów 3 miesiące VoLTE na moim Mi A2 hulało, aż miło nic nie rwało, jakość połączeń cacy...ale się skończyło, bo Orange najprawdopodobniej stwierdziło, że na takich "tanich" smartfonach nie ma prawa działać usługa de facto premium.. i taki efekt. Powiedziecie, że w tym roku jeszcze coś zrobicie, żeby działało, bo to już się robi śmieszne.