Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wolna predkośc internetu 2Mb/s

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Wolna predkośc internetu 2Mb/s

Przez kilka lat moja predkość domowego internetu Neostrada wynosiła 6mb/s i nagle predkość spadła do zaledwie 2mb/s. Po konsultacji z pomocą techniczną stwierdzono, że istniejący problem rozwiązano, ale wtedy intetnet przyspieszył tylko do 3,5mb/s i po kilku dniach znów predkość spadła. W tym smamym budynku z oferty koszytają inne osoby i predkość u nich oscyluje w  granicach 10mb/s, natomiast u mnie internet przy obecnej predkości 2mb/s jest nieużyteczny i irytujący. Mój ruter to TD-W8970, wszystko skonfigurowane należycie. Wstawiam zdjęcie wykonanych pomiarów w różnych porach i na róznnych konfiguracjach sprzętowych. Jeżeli pomoc techniczna nie jest w stanie nic zrobić to jestem skazany korzystać z usługi, która jest uciązliwa?

 

unnamed.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wolna predkośc internetu 2Mb/s

Wykupując neo masz wariant od 1 do 10. Obecnie od 1.1.2017 są nowe regulaminy, jeśli UKE przeprowadzi badania jakości - możesz nawet na tym zarabiać, choć na badania się nie zanosi.

Widocznie działa DLM i pewnie linia ulega czasowej degradacji. Jeśli oczekujesz rozwiązania umowy - złóż reklamację z takim oczekiwaniem np. przez mój Orange. Każda sprawa oceniana jest indywidualnie.

A zgłaszałeś kiedyś uszkodzenia neostrady? jeśli tak, jakie dostawałeś info od techników? jeśli nie, to próbowałeś wykonać samodzielnie diagnostykę przez mój Orange?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Wolna predkośc internetu 2Mb/s

@bluerange Pokaż testy wykonane po LAN a nie po WIFI a najlepiej statystyki DSL ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Wolna predkośc internetu 2Mb/s

Wykonałem test na stacjonranym PC, który jako jedyny jest podłączony kablem do rutera, system zaaktualizowany, w tle nie używam żadnych programów i różnica w predkości niewielka, nadal utrzmuje się w granicach 2Mb/s. Dodaje zrzuty z ekranu danych.

 

pc.png

 

 

 

Bez tytułu.png

Anonim

Nie dotyczy

Wolna predkośc internetu 2Mb/s

@bluerange Wiecej nie będzie slaba linia.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Wolna predkośc internetu 2Mb/s

Rozumiem, ale jak to jest, że przez ponad 10 lat internet działał na poziomie 6Mb/s i wszystko było ok jeśli chodzi o oglądanie youtube czy wczytywanie "ciężkich witryn". Jak to jest, że wszsycy sąsiedzi obok mnie korzystają z tej same oferty internetu domowego i mają predkość na pozimie 10Mb/s. Najgorsze jest to, że podpisałem z Orange umowe na kolejne dwa lata. Istnieje szansa, aby rozwiązali zemną umowe bez konsekwencji? Udostępnanie przez Orange internetu o takich parametrach powinno być wykroczeniem z ich storny. Nie da się w dzisiejszych czasach funkcjonować przy tak niskim transferze.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wolna predkośc internetu 2Mb/s

Wykupując neo masz wariant od 1 do 10. Obecnie od 1.1.2017 są nowe regulaminy, jeśli UKE przeprowadzi badania jakości - możesz nawet na tym zarabiać, choć na badania się nie zanosi.

Widocznie działa DLM i pewnie linia ulega czasowej degradacji. Jeśli oczekujesz rozwiązania umowy - złóż reklamację z takim oczekiwaniem np. przez mój Orange. Każda sprawa oceniana jest indywidualnie.

A zgłaszałeś kiedyś uszkodzenia neostrady? jeśli tak, jakie dostawałeś info od techników? jeśli nie, to próbowałeś wykonać samodzielnie diagnostykę przez mój Orange?
Anonim

Nie dotyczy

Wolna predkośc internetu 2Mb/s

Bez tytułu2.png

 

Niewielka różnica w tłumieniu na wchodzących, ale na wychodzących sporo większa, inna modulacja i takie parametry.

@bluerange  Widać, że na linii jest obcięte pasmo, trzeba zgłaszać.


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Wolna predkośc internetu 2Mb/s

@bluerange Emotikon: Szczęśliwy
zachęcam Cię do oznaczenia wpisu │→ Zaakceptuj jako rozwiązanie│, który Twoim zdaniem wydaje się najbardziej przydatny. Dzięki temu innym łatwiej będzie go odnaleźć Bardzo szczęśliwy kot.