Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WIFI calling nie działa za granicą?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

WIFI calling nie działa za granicą?

WIFI calling jest aktywowane i w Polsce działa bez problemu w trybie samolotowym i włączonej obsłudze WIFI. Niestety za granicą (Egipt, kupiona karta sim z internetem włożona do routera huawei 5576-320) WIFI calling nie działa. Kolega w sieci PLAY łączy się z moim routerem i ma u siebie WIFI calling. Oboje telefonu iPhone. Wnioskuje ze problem jest z operatorem Orange skoro PLAY z tym samym routerem daje radę bez problemu. Co robić?

17 ODPOW. 17

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

WIFI calling nie działa za granicą?

@bary77  Witam jeśli jest taki problem z WIFI calling należy kontaktować się z Bok Orange na  nr telefonu 510100100 lub jutro na czat Orange wejść  darmowy i zgłosić sytuację .

 A to nr na kartę czy abonament ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 101
  • 0

WIFI calling nie działa za granicą?

Jeżeli masz numer na kartę to w Orange zagranicą pożegnaj się z WiFi Calling - albo abonament albo Orange Flex lub nju z rachunkiem. 

 

Jeżeli jednak masz jedną z tych opcji to skontaktuj się z infolinią Orange (numer powyżej) lub na czacie. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

WIFI calling nie działa za granicą?

@bary77 WiFi calling za granicą działa tylko na FLEX i abonamencie, natomiast nie działa w ofercie na kartę. Więcej informacji na ten temat:

https://www.orange.pl/view/wificalling

 

edit:

jeszcze dochodzi kwestia jakości internetu i/lub blokad niektórych protokołów komunikacyjnych przez dostawcę internetu, na które Orange nie ma wpływu. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

WIFI calling nie działa za granicą?

Tak jak kolega @ketrasaArtur  mówi jeśli to oferta na kartę  to WIFI calling nie działa on działa tylko na abonament lub ofercie Orange Flex  jeśli jednak masz Abonament i nie działa dzwoń na 510010010   o wyjaśnienie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

WIFI calling nie działa za granicą?

Mam ofertę na abonament dla firm, w Polsce WIFI calling działa bez problemu. W Egipcie przy próbie połączenia jest komunikat „Brak połączenia z siecią WIFI lub wyłącz tryb samolotowy”. Zaznaczam ze połączenie z WIFI działa bez problemu bo internet śmiga. Sprawdzane na dwóch iphonach i to samo. Inny IPhone z kartą sim od PLAY łączy się z tym samym routerem i uzyskuje połączenia WIFI calling. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

WIFI calling nie działa za granicą?

@bary77 

Istnieje kilka przypadków, które niestety wykluczają możliwość korzystania z usługi WiFi Calling. Należą do nich:
- klienci ofert typu Mix nie mogą korzystać z usługi w całości
- klienci ofert na kartę nie mogą korzystać z WiFi Calling za granicą
- klienci poniższych usług dodatkowych, nie mogą korzystać z WiFi Calling:
- Nowa Orange Strefa
- Strefa Stacjonarna
- Ekstra Strefa Firmowa
- Orange Ekstra Numer

 

info ze strony orange.pl

Anonim

Nie dotyczy

WIFI calling nie działa za granicą?

@bary77  korzystasz z trybu samolotowego przy wi-fi calling? 

Może tu tkwi problem, bo zestawienie połączenia po wi-fi wymaga jednak włączenia simki, tryb samolotowy ją wyłącza.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

WIFI calling nie działa za granicą?

@bary77 jaki masz abonament na firmę? Bo może Twój abonament na firmę nie ma opcji WiFi calling.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

WIFI calling nie działa za granicą?

Dziekuje za udział w dyskusji. Tak jak napisałem WIFI calling w Polsce działa bez problemu nawet przy włączonym trybie samolotowym. Dla testów wyłączyłem tryb samolotowy ale wtedy chce łączyć się normalnie po karcie sim. Zgłosiłem do obsługi Orange na czacie i przyjęli zgłoszenie, zobaczymy czy coś z tym zrobią. 
edit: zapomniałem dodać ze egipskie sieci mobilne blokują połączenia głosowe przez prawie wszystkie komunikatory typu whatsup, viber itp. Działa tylko messenger jeśli chodzi o połączenia głosowe. Pisać można oczywiście we wszystkich komunikatorach. Mam wiec pewne obawy ze to z tym może być problem. Jednak nie zmienia to faktu ze WIFI calling w PLAY na tym samym egipskim operatorze  mobilnym działa bez problemow.  Wiec blokują tylko Orange? Egipski operator to tez Orange wiec tym bardziej dziwne.