Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

Aktualizowałem router ZTE MF286 w Orange i jedna ze zmian to zmiana profilu połączenia z IPv4 na IPv6. Niestety od wczoraj na iPhonie SE w tej sieci nie działa VoWiFi.

 

Tutaj pytanie. Czy VoWiFi (na iOS i Androidzie natywnie i przez aplikację) działa wyłącznie, albo poprawnie tylko na sieciach IPv4 czy powinno działać również na sieciach IPv6, a zwyczajnie znów jest problem z WiFi Callingiem w Orange przed weekendem?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

Udało się uruchomić. VoWiFi to tunel VPN do Orange. Pomogło ustawienie na routerze opcji VPN Passthrough na włączoną. VoWiFi dział, ale wyłącznie na APN internet czyli IPv4. Ustawienie VPN Passthrough z APN internetipv6 niestety uniemożliwia korzystanie z usługi.

 

Także podsumowując.

 

VoWiFi w Orange nie działa (przynajmniej w sieci i na sprzęcie Orange) jeśli połączenie jest zestawione w IPv6.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

@Pathfinder VoWifi osobiście nie używam i nie miałem okazji testować, ale spróbuj wymusić w ustawieniach routera tylko ipv4. Co do WifiCalling u mnie działa bez zarzutów....


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

Tak, wymusiłem, jest IPv4. Niestety VoWiFi i tak nie działa, pomimo dwukrotnego resetu telefonu i routera.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

Myślę że pozostaje w takim wypadku kontakt z BOK. Może mają jakieś info o usłudze. Można spróbować restaru usługi przez BOK. Czasami to pomagało...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

Jednak VoWiFi działa. Problemem jest MF286 po aktualizacji oprogramowania. Nie działa na nim VoWiFi nie wiedząc czemu. Na tej samej karcie SIM włożonej do starszego mobilnego Orange Airbox iPhone podłączony do tej sieci łączy z VoWiFi. Podobnie jak zmienię SIM w Airboxie na zielonego operatora.

 

Także VoWiFi działa jako usługana IPv4. Niestety nie mam jak sprawdzić IPv6 bo Airbox nie obsługuje IPv6.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

@Pathfinder, być może lejek "generuje" jakieś ograniczenia. Jak będą jakieś "schody", proponuję powrót do fabryki... 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

Lejek do 10 Mbps? Nie, nie powoduje bo na innym routerze na tej samej SIM wszystko działa.

 

Skopana aktualizacja ZTE MF286:

  • Karta SIM Orange - nie działa VoWiFi
  • Karta od zielonego - nie działa VoWiFi
  • Reset do ustawień fabrycznych routera i od nowa ustawienia wszystkiego nawet na innych IP - nie działa VoWiFi
  • Ustawienie APN internet - nie działa VoWiFi
  • Ustawienie APN vpn - nie działa VoWiFi
  • Zrobienie DMZ dla IP iPhona, na którym ma działa VoWiFi - nie działa VoWiFi
  • Zmiana z LTE na 3G - nie działa VoWiFi
  • DZM z różnymi kombinacjami APN - nie działa VoWiFi

 

Karta SIM Orange, karta SIM zielonego włożone do mobilnego routera Orange Airbox - działa VoWiFi, nie ma żadnych problemów niezależne od APN czy połączenia LTE, 3G.

 

Niestety, ale dzięki ZTE za skopanie aktualizacji, że nie działa usługa, która działała. Orange się nie popisało ze sprzętem brandowanym pod siebie.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

@Pathfinder, niestety aktualizacje, nie tylko w Twoim przypadku, robią schody, ale myślę że BOK i dział techniczny powinien pomóc...WifiCalling to nowy produkt i nieraz przysparza problemów. Tak jak pisałem. Zrestartowanie usługi z poziomu serwera przez BOK może pomóc...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

Udało się uruchomić. VoWiFi to tunel VPN do Orange. Pomogło ustawienie na routerze opcji VPN Passthrough na włączoną. VoWiFi dział, ale wyłącznie na APN internet czyli IPv4. Ustawienie VPN Passthrough z APN internetipv6 niestety uniemożliwia korzystanie z usługi.

 

Także podsumowując.

 

VoWiFi w Orange nie działa (przynajmniej w sieci i na sprzęcie Orange) jeśli połączenie jest zestawione w IPv6.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

VoWiFi Orange a sieć WiFi IPv6 i IPv4

Tak gwoli uzupełnienia kwestii IPv6 w internecie mobilnym.

 

Zrobiłem mały test na komputerze. Połączenie zestawiłem w VPN internetipv6, w karcie sieciowej w komputerze i wyłączyłem całkowicie IPv4 pozostawiając IPv6. Strony internetowe i test IPv6 początkowo działały prawidłowo (wszystko się ładowało, itd). Nawet działało VoWiFi na telefonie (wcześniej w ogóle nie działało). Radość trwała krótko bo po kilku minutach strony www przestały się logować, a test IPv6 na stronie internetowej zwracał problem po stronie dostawcy (wyglądało jakby sypały się DNSy). Pominę kwestię, że nie znalazłem informacji jak na takiego ZTE MF286 dostać się tylko po IPv6 (wpisanie adresu w przeglądarkę nie działa).

 

Także IPv6 wygląda na razie na niedopracowany i powoduje problemy (na komputerze, na telefonie jeśli chodzi o VoWiFi). Obecnie prościej pozostać na połączeniu w IPv4.