Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoLTE I VoWiFi w OnePlus 7T Pro - przestały działać


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 36
  • 0

VoLTE I VoWiFi w OnePlus 7T Pro - przestały działać

Witam,

usługi VoLTE oraz VoWiFi przestały działać lub za chwilę przestaną działać na wszystkich telefonach marki OnePlus, ponieważ nie znajdują się na liście wpieranych telefonów poprzez te dwie wcześniej wspomniane technologie.

Lista dostępna tutaj: https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte

Przez ponad rok czasu testowałem działanie usługi VoLTE jak i wifi calling które włączyłem posiłkując się tym poradnikiem będąc jednocześnie klientem orane free na kartę https://forum.android.com.pl/topic/361644-oneplus-7-pro-vowifi-volte-temat-zbiorczy/

Niestety teraz owe usługi zostały wyłączone, ponieważ telefon oficjalnie nie jest wpierany poprzez sieć orange (chodź ma możliwości techniczne żeby to działało). Przez to korzystanie z internetu stało się bardziej uciążliwe ponieważ nie można w tym samym czasie korzystać z internetu po LTE i jednocześnie prowadzić rozmowy głosowej...

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że konkurencja czyli t-mobile ma wieksze grono wspieranych telefonów poprzez technologię voLTE oraz wifi calling niż orange...

Tak więc jak widać da się...

Nie wiem dla czego firma orange tak utrudnia życie swoim użytkownikom.

Ze swojej strony prosiłbym aby zrobić w końcu wdrożenie tych usług dla telefonów spod marki "oneplus".

Dziękuję za uwagę.

 

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

VoLTE I VoWiFi w OnePlus 7T Pro - przestały działać

@olanyKlient  przykre to, ale producent widocznie wycofał się że wspierania tych usług, samo Orange niewiele zrobi. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 133
  • 2

VoLTE I VoWiFi w OnePlus 7T Pro - przestały działać

Wierni fani Orange, przestańcie pleść bzdury o tym, że producent telefonu przestał wspierać te usługi. Tak? Jakim cudem to producent przestał wspierać usługi, skoro telefon nie miał w tym czasie żadnej aktualizacji, a VoLTE i VoWiFi sieci Orange i tylko Orange przestało na nim działać z dnia na dzień parę dni temu? 

Odpowiem Wam: to operator Orange z dnia na dzień zablokował dostęp do  VoLTE i VoWiFi dla OnePlus. 

 

___________

* Wpis poddany edycji - moderator Bartłomiej


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 36
  • 0

VoLTE I VoWiFi w OnePlus 7T Pro - przestały działać

Niestety nie jest to wycofanie... Bo usługa przestała działać z dnia na dzień w orange....

Sprawdzałem u konkurencji (tak kupiłem specjalnie starter z tmobile i u nich działa wszystko...)

Jak widać konkurencja potrafi zrobić żeby było dobrze...

Żeby nie było nie mam nic do orange bo to naprawdę bardzo dobra sieć. Ale to jest nie zbyt fajne że operator zabiera ci usługi z dnia na dzień z których korzystasz codziennie...

 

___________

* Wpis poddany edycji - moderator Bartłomiej

Anonim

Nie dotyczy

VoLTE I VoWiFi w OnePlus 7T Pro - przestały działać

@olanyKlient  aktualizacji Androida nie miałeś ostatnio na telefonie? 

Bo może to stwarza problem, inna sprawa to wsparcie usług przez Orange, telefon z brandem Orange wspiera wszystkie usługi, choć bywają wyjątki, bez brandu Orange jest dużo gorzej, ot tak ci usługi nie znikną, coś jest nie tak, może zgłoszenie zrobić, sytuacja się wyjaśni. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 36
  • 0

VoLTE I VoWiFi w OnePlus 7T Pro - przestały działać

Właśnie chodzi o to, że orange leci sobie w kulki i wyłącza ciągle VoLTE bo wykrywają, że telefon który mam nie jest na ich liście wpieranych modeli i system z automatu wyłacza...

Jest to też napisane na ich stronie: https://www.orange.pl/omnibook/volte-voice-over-lte#

Cytując:

  • Telefony spoza listy terminali wspierających VoLTE w Orange będą miały systemowo wyłączane usługi VoLTE i Wi-Fi Calling.
  • Ponieważ telefony nie przeszły certyfikacji, Orange nie jest w stanie zapewnić poprawnego zestawienia połączeń oraz jakości podczas rozmowy.
  • Połączenia z aparatów niecertyfikowanych mogą mieć negatywny wpływ na działanie usługi dla innych użytkowników sieci.

 

Jest dokładnie tak jak kolega kilka postów pisał... 😞

Po prostu orange z dnia na dzień wyłączyło wszystkim przez aktualizacje systemu...