Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VPN problem z usługą

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 1

VPN problem z usługą

Witam od dnia 08.10.2021 przestała prawidłowo działać mi usługa vpn dynamiczny adres w moim domu internet mobilny orange, nie działa przekierowanie portów do urządzeń w domu. Problem ten występuje przy połączeniu smartfona i internetu mobilnego orange bez publicznego adresu ip z internetem mobilnym w domu z publicznym adresem ip. Kiedy łączę się z domem wykorzystują sieć mobilną T- mobile problem nie występuje działa przekierowanie, co oznacza że problem nie stoi po stronie rutera .Zgłaszałem problem w dziale technicznym, złożyłem reklamacje ale reklamacja została zakończona a efektów brak.

Proszę o pomoc.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 1

VPN problem z usługą

Rozwiązaniem dla mojego problemu połączenia z domem było wymuszenie w telefonie połączenia w klasie ipv4 widocznie coś zmienili - aktualizowali a pomoc techniczna nie potrafi udzielić pomocy tylko zwala na ustawienia rutera.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

VPN problem z usługą


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 1

VPN problem z usługą

Tak robiłem od nowa konfiguracje posiadam dynamiczny adres ip nie stały adres ip.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

VPN problem z usługą

@raddor 

Ale o co dokładnie chodzi? Jaki masz sprzęt, jaką umowę/usługę? Co ci działa a co nie?

Dlaczego uważasz że to nie jest kwestia ustawień rutera? Zwykle to w nim siedzi cała magia zapory ogniowej blokującej ruch z zewnątrz do LAN.

Pokaż ustawienia rutera odpowiedzialne za przekierowywanie portów.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 1

VPN problem z usługą

Nie dotyczy  to rutera  raczej mojego konta w orange na którym ma pięć  numerów mobile i jeden numer internetowy mobilny domowy z usługą vpn dynamiczny adres ip. Okazuje się że z dwóch numerów i innego dostawcy internetu mogę dostać się domowych urzadzeń (przekierowanie portów) , nie mogę połączyć się z domem z trzech moich numerów. Sprawdzałem też połączenie z moim domem przez internet kolegi, wszystko OK.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 1

VPN problem z usługą

Rozwiązaniem dla mojego problemu połączenia z domem było wymuszenie w telefonie połączenia w klasie ipv4 widocznie coś zmienili - aktualizowali a pomoc techniczna nie potrafi udzielić pomocy tylko zwala na ustawienia rutera.