Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Usługi dodatkowe/techniczne: Flex vs Orange na kartę vs Orange Abonament vs Nju Mobile


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Usługi dodatkowe/techniczne: Flex vs Orange na kartę vs Orange Abonament vs Nju Mobile

Wpadłem na pomysł aby porównać oferty Orange. Tym razem nie pod kątem oferty ale kwestii technicznych jakie są dostępne. Każda z ofert wydaje mi się że jest na innej platformie bilingowej stąd różnice które mogą być równie istotne przy wyborze.

 

Usługa/OfertaFlexOrange na kartęOrange AbonamentNju Mobile
Połączenie oczekująceTAKNIETAKTAK
Zawieszenie połączeniaTAKNIE?TAK
Połączenia konferencyjneTAK*TAK*TAK?TAK
Przekierowanie połączeń?NIETAK?
Wideorozmowy?TAKTAKTAK***
Poczta głosowaTAKTAKTAKTAK
VoWiFiTAKTAK*TAKTAK
VoLTETAKTAKTAKTAK
RoamingTAKTAKTAKTAK
LTETAKTAKTAKTAK
Lejek transmisjiTAK (64 kbps)TAKTAKTAK

 

*telekonferencja, płatne dodatkowo 0,22 zł brutto za minutę - szczegóły

**tylko w Polsce (bez zagranicy) - szczegóły

***minuta połączenia dodatkowo 0,19 zł brutto - szczegóły

 

Jakieś inne pomysły odnośnie różnic technicznych między ofertami Orange? No i potrzebuje weryfikacji w tej tabelce + podpowiedzi tam gdzie są znaki zapytania. Emotikon: Szczęśliwy

No i myślę że bardzo ciekawie byłoby takie zestawienie z konkurencją, chociaż to dużo pracy. 

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Usługi dodatkowe/techniczne: Flex vs Orange na kartę vs Orange Abonament vs Nju Mobile

@tolek możesz uzupełnić:

 

Zawieszenie połączenia w abonamencie: TAK

 

Połączenia konferencyjne: W Orange to opcja wdzwaniania się na dodatkowy numer (jak dobrze pamiętam) i tworzenie tzw. pokoju rozmów, do którego dzwonią kolejni uczestnicy. Uważam za sensowną konferencję to bezpośrednie połączenie z numerami, jak ma PLAY (max 4 lub 5 rozmówców) czy T-Mobile (sprawdziłem 3 rozmówców, więcej nie zestawiałem połączeń), a nie kombinowane. W tym przypadku FLEX i Orange kartę i abonament zaznaczyłbym na NIE

 

Wideorozmowy wszędzie są płatne. zresztą to już niszowa usługa o kiepskiej jakości. Lepsze rozwiązania mają aplikacje do takich wideoprozmów.

 

Roaming: we FLEX w kraju i w UE tak, poza UE bez wykupionej odpowiedniej strefy nie będzie działało nawet otrzymywanie SMS-ów

 

Lejek transmisji danych: W abonamencie też jest, jak zgłosisz lub sam włączysz. Należy pamiętać, ze lejek działa tylko w kraju. W roamingu nie ma lejka.

 

Z konkurencją nie pomogę Tobie, bo moderatorzy i tak to wykasują. Szkoda zachodu i poświęconego czasu.

 

Poza tym dokładając operatorów wirtualnych to takiego porównania jest na tydzień lub dłużej, no i koszty zakupu starterów. Szkoda zachodu. Emotikon: Bardzo szczęśliwy

https://pl.wikipedia.org/wiki/Operator_wirtualny

 

Szczątkowe informacje można również znaleźć w internecie, a że w wirtualnych operatorach jest spora roszada, Twoje zestawienie może się okazać nieaktualne już ka kilka tygodni/miesięcy.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

Usługi dodatkowe/techniczne: Flex vs Orange na kartę vs Orange Abonament vs Nju Mobile

Przekierowanie połączeń we FLEXie - TAK

 

Połączenia konferencyjne (które pomyliłeś z usługą Telekonferencja) we FLEXie oraz Orange na kartę nie działają. W abo jak najbardziej.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Usługi dodatkowe/techniczne: Flex vs Orange na kartę vs Orange Abonament vs Nju Mobile

Nie mogę niestety edytować swojego posta - brak opcji (pewnie dlatego że już się pojawiły pod nim posty).

 

@ketrasaArtur w sumie racja, bez sensu a większość ludzi i tak patrzy na cenę. Co do starterów to raczej wystarczyłoby znalezienie informacji na stronach lub z pomocy operatora - ale tak jak wcześniej szkoda zachodu z tym. 

 

@Duke tzn miałem świadomość że to nie to samo, no i faktycznie tak jak wspomniał @ketrasaArtur powinno być tam opcja NIE. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Usługi dodatkowe/techniczne: Flex vs Orange na kartę vs Orange Abonament vs Nju Mobile

@tolek edycja posta trwa maksymalnie godzinę, potem jest blokowana. Poprawki można nanieść po przez zgłoszenie moderatorowi. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 549
  • 2492
  • 31

Usługi dodatkowe/techniczne: Flex vs Orange na kartę vs Orange Abonament vs Nju Mobile

Przekierowanie połączeń nju mobile:  na kartę - nie / na abonament - tak. 

 

Edit: co do nju mobile to połączenia oczekujące, zawieszenia połączeń i połączenia konferencyjne dostępne jedynie w nju na abonament.