Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Udostępnienie łącza Inea dla Orange


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Udostępnienie łącza Inea dla Orange

Dzień dobry,

czy ktoś się orientuje jak na dzisiaj wygląda sprawa udostępniania przez Inea łącza Orange? Z tego co się orientuję (i co sugeruje mapa https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/) to w mojej miejscowości światłowód nie był kładzony w ramach POPC. Czy dzwonienie do Inei i błaganie ich o udostępnienie będzie miało jakiś sens? Dodam tylko, że w najbliższym salonie Orange dostałem odpowiedź, że za dużo nie zdziałają, póki Inea nie udostępni adresu. Pozdrawiam

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Udostępnienie łącza Inea dla Orange

@ertinorta jeżeli budowa linii światłowodowej wykonana ze środków własnych, to dogadanie się miedzy operatorami, ale Inea nie musi udostępniać łącza, jak to ma miejsce w przypadku realizacji budowy z POPC. Jeżeli nie mają podpisanej umowy, to marne szanse na udostępnienie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Udostępnienie łącza Inea dla Orange

@ertinorta  ja uważam, że tak... Tylko  tym błaganiem nie przesadzaj. Z tego co się orientuję to Inea ma podpisane porozumienie z Orange na dzierżawę swojej sieci, odpowiednie punkty styku i procedury na taką okoliczność. 

Uzasadnij potrzebę tym, że masz usługi od Orange i prosisz o zachowanie ich ciągłości ( ze względu ma kary umowne) na sieci nowego operatora. Spokojnie i racjonalnie. Jak nie zapytasz, nie będzie wiadome czy udostępnia sieć czy nie... Byle pytać rozsądnie i z argumentami


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Udostępnienie łącza Inea dla Orange

Chodziło mi o "błaganie" :). Mogę spróbować w ten sposób, w rezultacie i tak chciałbym mieć wszystkie usługi w Orange.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Udostępnienie łącza Inea dla Orange

@ertinorta Tak jak koledzy piszą wszystko zależy od tego czy Orange ma umowę z Ineą na tym odcinku sieci. Jeśli tak to raczej problemów nikt nie będzie robił. Jeśli nie to możesz tylko monitować i zgłaszać. To Inea decyduje czy, kiedy i komu będzie udostępniać swoją sieć.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Udostępnienie łącza Inea dla Orange

Sprawdziłem mapę zasięgu Orange, na mojej ulicy dostęp ma sporo "parzystych" numerów (praktycznie każdy który kliknąłem), zaś po drugiej stronie ulicy (czyli gdzie znajduje się moja posesja), znalazłem tylko dwa adresy, które można podpiąć pod światłowód Orange. Może faktycznie Orange ma tutaj jakąś umowę z Inea.