Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uciążliwe SMS-y informujące o rozpoczęciu transmisji danych w roamingu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Uciążliwe SMS-y informujące o rozpoczęciu transmisji danych w roamingu

► W temacie doprecyzowano tytuł i etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Cześć, od dwóch dni dostaje smsy od operatora czasami ok 20 w ciągu godziny informujące o tym że korzystam z transmisji danych (Rozpoczales transfer danych w roamingu w Strefie 1(UE). Za korzystanie z internetu w roamingu naliczymy oplaty 10gr/MB.) , jest to oczywiście bez sensu bo opcję dane komórkowe mama wyłączone a stan konta pozostaje bez zmian, to jakaś awaria czy muszę głębiej przeszukać ustawienia? Ten natłok smsów staje się powoli irytujący

18 ODPOW. 18

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Internet w roamingu

Jeżeli jesteś za granicą, lub w jej pobliżu, informacje takie mogą być wysyłane. Wyłączenie transmisji danych po prostu nie będzie naliczało opłat... jeżeli jesteś w Polsce, być może jest to błąd serwisu, który warto zgłosić do konsultanta na czacie w aplikacji Mój Orange... jeżeli irytują Cię te wiadomości, zawsze możesz je zablokować z poziomu telefonu...

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet w roamingu

Jeśli masz smartfon, sugerowałbym wyłączyć AGPS. Trzeba poszukać ustawień lokalizacji i tam albo ją wyłączyć całkowicie albo wybrać opcję bez lokalizacji po nadajnikach sieci komórkowej.

Jeśli problem jest nadal, zgłoś problem na BOK http://orange.pl/kontakt

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 92
  • 4

Internet w roamingu

@Kasia17, zmien w telefonie Ustawienia>Polaczenia>Sieci komorkowe>Tryb pracy sieci na 3G/2G. Przy ustawieniu LTE/3G/2G nawet przy wylaczonej transmisji danych bedziesz otrzymywac takiego sms.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Internet w roamingu

Wiemy o problemie dużej ilości wiadomości w roamingu. Diagnozujemy go. Jeżeli problem będzie dalej, to po kontakcie z nami sprawdzimy Twój przypadek. Wyżej Piotrekk85 podał adres jak to można zrobić.

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Internet w roamingu

Dziękuję za pomoc i rady, dzisiaj sytuacja wygląda już normalnie, mam nadzieję że nic się nie zmieni 😊

Zespół Nasz Orange
  • 1102
  • 7694
  • 79

Internet w roamingu

@Kasia17

jeśli któraś odpowiedź była pomocna, to - śmiało! - zachęcam do oznaczenia stosownego posta. Szczegóły poniżej:

Pokaż szczegóły
  • jeśli założyłaś temat i pojawiła się dobra odpowiedź lub rozwiązanie - oznacz najlepszą odpowiedź klikając w przycisk 4.png 
    Podziękujesz w ten sposób osobie, która pomogła i pomożesz osobom, które będą miały podobne pytanie.

Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Internet w roamingu

Jest sierpień i ten spam przychodzi o różnych porach.Jak bedę chciał sprawdzić ile mi jeszcze zostało to wchodzę przez App, loguje się na stronie, lub wysyłam sms z zapytaniem - a nie że mnie ktoś na siłe informuje i budzi w nocy nękającymi smsami. Konsultantka na chat'cie wmawia że to OPERATOR zagraniczny ! wysyła te wiadomości. Proba wytłumaczenia jej że to nielogiczne bo z kąd miałby operator zagraniczny wiedzieć np." ile mi jescze zostało danych z mojego w polsce zakupionego pakietu ..."  -no jak groche o ścianę. Mam wyłączyć tryb LTE w telefonie ...., - ta odpowiedż jest równie dziwna bo idąc tym tokiem rozumowania poszedłbym od razu na całość i zaproponował zakup jakiegos retro modelu z początku tego wieku...  Podsumowanie rozmowy dosłownie jest takie , że Orange polska nie jest w stanie zapczestać wysyłania SMSow(inaczej to nie Orange to OPERATOR ZAGRANICZNY ... nie może ich przestać wysyłać i mam sobie zmienić na |Telefonicę...- następne z czapy wzięte pomysly...). Rzekomym powodem ich generowania są "mikropingi" które telefon generuje i wysyła, i one rzekomo przechodzą przez operatora zagranicznego (nawet w przypadku wyłączenia transmisji danych !)  . W to że są tak małę iż nie są "zaksiękowane" (nie widać by  ilość danych do zużycia się zmniejszyła) - to akurat ma sens, tylko ja nawet nie kłócę się że ten mój "dumpfon" nie kręci jakiś lodów w tle (np. właczając transmisję na chwilę) bo zwyczaajnie tego nie zdiagnozowałem do końca. Chodzi o to by te upierdliwe SMSy zwyczajnie nie przychodziły . Czy na prawdę trzeba bronić się przed własnym operatorem przy pomocy Appek typu "Odebrać telefon ?" Noż paranoja jakaś.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet w roamingu

Wystarczy wyłączyć a-gps (lokalizację przez nadajniki sieci komórkowej), to jest główna przyczyna.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Uciążliwe SMS-y informujące o rozpoczęciu transmisji danych w roamingu

rozumiem że jak wyciągnę baterie to efekt będzie podobny ... , z tym że wolałbym jednak pozostać przy korzystaniu z przydatnych funkcji a wyeliminować główne żródło problemu - czy li ten "program/skrypt" (gdziekolwiek to jest skonfigurowane, wygenerowane,) który to wysyła.