Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Test sieci 5G wynik -> WOW!

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Test sieci 5G wynik -> WOW!

Ja jeszcze dołożę swoje trzy grosze do tych testów Emotikon: Mrugający. Udało mi się chodź przez chwilę dotknąć sieci 5G w Lublinie.

Zauważyłem, że aplikacja, która jest używana na filmiku to speedtest.net:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.zwanoo.android.speedtest&hl=pl

i ja również takiej używałem oraz jeszcze dwóch innych.

Ta aplikacja jest fajna, do testów i pokazywania maksymalnych osiągnięć, bo łączy się z serwerem testowym w w danej sieci. Na filmiku jest pokazane połączenie sieci Orange z serwerem Orange. Jeżeli użyje się innego serwera lub aplikacji, to już tak fajnie nie jest, bo serwer testowy może być z poza sieci operatora. W tym przypadku pokazane jest test prędkości BTS-a z urządzeniem po  transmisji 5G.

Bardziej realny byłby dodatkowy pomiar z serwerem poza siecią Orange. Czy też dało by się osiągnąć taki wynik? Emotikon: Mrugający

Dodatkowo jak dojdzie więcej użytkowników, jak wspomniał @Citi2017 też nie będzie takich osiągów Emotikon: Mrugający

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Test sieci 5G wynik -> WOW!

@byczyn_86  teraz 5G pokazuje duże prędkości po 2 mg /s prędkości bo mało ludzi używa nadajników 5G wiec nie ma co sieci obciążyć niech 600 000 ludzi na przykład go użyje i będzie 2 GB/S to jest czym się chwalić 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Test sieci 5G wynik -> WOW!

Ja jeszcze dołożę swoje trzy grosze do tych testów Emotikon: Mrugający. Udało mi się chodź przez chwilę dotknąć sieci 5G w Lublinie.

Zauważyłem, że aplikacja, która jest używana na filmiku to speedtest.net:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.zwanoo.android.speedtest&hl=pl

i ja również takiej używałem oraz jeszcze dwóch innych.

Ta aplikacja jest fajna, do testów i pokazywania maksymalnych osiągnięć, bo łączy się z serwerem testowym w w danej sieci. Na filmiku jest pokazane połączenie sieci Orange z serwerem Orange. Jeżeli użyje się innego serwera lub aplikacji, to już tak fajnie nie jest, bo serwer testowy może być z poza sieci operatora. W tym przypadku pokazane jest test prędkości BTS-a z urządzeniem po  transmisji 5G.

Bardziej realny byłby dodatkowy pomiar z serwerem poza siecią Orange. Czy też dało by się osiągnąć taki wynik? Emotikon: Mrugający

Dodatkowo jak dojdzie więcej użytkowników, jak wspomniał @Citi2017 też nie będzie takich osiągów Emotikon: Mrugający

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Test sieci 5G wynik -> WOW!

Tutaj screeny wykonane na dwóch różnych aplikacjach w tej samej lokalizacji (Lublin Galeria Zamkowa) test jeden po drugim: 

Screenshot_2019-12-11-11-47-56.jpg Screenshot_2019-12-11-11-48-50.jpg

Więc tu porównanie testów prędkości wykonanych na dwóch różnych aplikacjach. W takim razie, czy moje testy w Lublinie były również obiektywnie wykonane uwzględniając różne warunki? Emotikon: Mrugający


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Test sieci 5G wynik -> WOW!

Na blogu artykuł o nowych osiągach sieci 5G, tym razem z połączeniem 4G. 

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/nawet-15-gb-s-w-sieci-5g-w-lublinie-polaczylismy-4g-i-5g/

Wniosek prosty, te osiągi pokazują, jaką pełną przepustowość sieci 5G można osiągnąć, czyli dzieląc na 10 osób intensywnie korzystających z 5G będziemy mieli teoretycznie po 150 Mbit/s. To jeszcze w takim razie zostaje sporo do poprawy, ale fajnie, że zmierza w dobrym kierunku Emotikon: Mrugający


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Test sieci 5G wynik -> WOW!

Do osób, które korzystają z 5G DSS Orange. Czy możecie wstawić screeny speed testów ? 

 

____________

* Wątek przeniesiono z tematu Pogaduchy 2.0 - Wiktor


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Test sieci 5G wynik -> WOW!


@DawidOrangenapisał(-a)

Do osób, które korzystają z 5G DSS Orange. Czy możecie wstawić screeny speed testów ? 


Screen-a nie wstawię, bo obecnie nie jestem w zasięgu 5G od Orange, ale masz tu linki archiwalne z mojego wypadu do Kielc. Porównanie 5G i LTE:

http://www.speedtest.pl/wynik/293168242

http://www.speedtest.pl/wynik/293168456


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Test sieci 5G wynik -> WOW!

Biednie coś to wyszło. Szczerze to nie wiem nawet co jest z LTE a co z 5G. Różnic brak 😂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Test sieci 5G wynik -> WOW!

W godzinach nocno porannych 5G lepiej działa. W dzień LTE, a jak dochodzi agregacją pasma, to już 5G jest duźo słabsze. Do puki nie wystartuje 5G na 3.6 GHz, to nie warto wybierać taryf z mową technologią, tym bardziej, że trzeba dodatkowo płacić większe pieniądze. 

Porównując obecną sytuację, uważam, że jak by LTE i 5G wrzucić na 3,6 GHz, to pewnie dało by się osiągnąć podobne parametry, z tym, że 5G może mieć niższy ping. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Test sieci 5G wynik -> WOW!

Też bym sobie przetestował, ale 80 zł to jednak cena zaporowa., zwłaszcza że innych sieciach 5G jest już dostępne w każdej taryfie.