Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon 5G i obecna sieć 5G

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

Telefon 5G i obecna sieć 5G

Fuj...jak widzę ile Plus skupił częstotliwości aż chce mi się płakać. Jak można mieć tyle zasobów a mieć najgorszą sieć w Polsce. Czy UKE nie może zabrać częstotliwości jeśli nie są wykorzystane z ich przeznaczeniem?

BTW - Orange testy robi na 3GHZ ?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Telefon 5G i obecna sieć 5G

A czemu uważasz, że PLUS wykorzystuje pasmo niezgodnie z przeznaczeniem? co masz na myśli?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

Telefon 5G i obecna sieć 5G

Bo skoro kupił pasmo aby świadczyć usługi dla Obywateli to powinien je świadczyć na możliwie najlepszym poziomie. A w każdym teście są zawsze ostatni co to prędkości i opóźnień. Zresztą testowałem to sam empirycznie na ich SIMce i mogę śmiał potwierdzić. PLUS to najgorsza transmisja danych ever. 

No i skoro ma tyle częstotliwości a nie oferuję Obywatelom nic super to coś jest nie halo.

Częstotliwości nie są z gumy i nie zostały kupione aby się marnowały. 

Idąc dalej to My i ja jako Obywatel jestem ich właścicielem i nie życzę sobie aby Plus ich używał już dalej bo sobie nie radzi. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Telefon 5G i obecna sieć 5G

Plus jest klęską swojej popularności. Może nie wygrywa w rankingach klientów usług mobilnych czy liczby kart sim, ale wygrywa jeśli chodzi o liczbę klientów taryf DATA (czysto internetowych). Wiele korporacji ma dedykowane oferty co dla przeciętnego Kowalskiego nie jest dostępne.

Niestety internet mobilny nie jest z gumy. Więcej nie zrobi z dużą liczbą klientów - chyba że wypowie części heavy userom umowy - ale nigdy się na to wizerunkowo nie zdecyduje.
Anonim

Nie dotyczy

Telefon 5G i obecna sieć 5G

Plus może i ma dość niskie prędkości, ale w większości na terenach pozamiejskich, gdzie ludzie muszą korzystać z LTE bo nie ma DSL/FTTx ani innego rozsądnego łącza. 

Weź pod uwagę fakt, że Plus w 2018 (nie wiem jak w 2019, ale pewnie nawet lepiej) był na trzecim miejscu w Europie pod względem przesłanych danych w ich sieci - 965 PB. 

Potem PLAY, chociaż to ponad 100 PB danych mniej, a Orange nawet nie dobiło do 700 PB. 

Jeśli jest tak ogromny ruch, to nic dziwnego że sieć działa jak działa. Chociaż ja mam i sobie cenię - nigdy nie miałem tak słabego połączenia, żebym nie mógł korzystać z internetu. Gdyby Plus wszędzie działał "słabo", to nie przyjmowałby tylu numerów na ... "Plusie" 😛 ... kolejny kwartał z rzędu. Nie jest idealnie, ale mają świetne ceny - a usługi działają w 90% na akceptowalnym poziomie. 

Jakby inne sieci miały podobny ruch - to jest prawie 1 EB rocznie - prędkości mogłyby być nawet gorsze, biorąc właśnie pod uwagę mniejsze zasoby pasma u innych operatorów. 

Jak pisze @Piotrekk85 internet mobilny nie jest z gumy. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Telefon 5G i obecna sieć 5G

I właśnie to mamienie cyframi. Plus w MNP zyskuje bo ma mało sim. W taryfach internetowych (DATA) rzadko korzysta się z MNP.
Anonim

Nie dotyczy

Telefon 5G i obecna sieć 5G

Tu już nawet nie chodzi o MNP, a o fakt, że coraz więcej klientów korzysta z ich sieci. Czy to stricte komórkowych, czy internetowych taryfach - każdy przesyła jakąś ilość danych. To wszystko się sumuje, dlatego są rejony, gdzie sieć jest przeciążona. Ruch voice też zabiera pasmo, SMSy, MMSy również. 

Chodzi mi dokładniej o to, że w Plusie jest ogólnie co raz więcej klientów - ruch w ich sieci rośnie. 

Niemniej jednak Plus nie jest idealny, jak żaden operator B2C. Orange, Play, T-Mobile też ma miejsca, gdzie internet chodzi jak krew z nosa 😜 Generalnie klient głosuje portfelem - wybiera to, co działa najlepiej w miejscu jego zamieszkania. A cała reszta... no taka jest telefonia mobilna - nie w każdym miejscu jest dobrze. Jeden narzeka na Plusa, drugi na Orange, trzeci na coś innego... A jeszcze ktoś np. na a2mobile nie wiedząc, że to Plus itp. 

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma 😉 

 

Najśmieszniejsze, tak abstrahując już - jest mówienie klienta, że np. Orange jest dnem, idę do Playa! A potem Play to dno, ide do Plusa ... T-M i tak w koło Macieju 😜 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Telefon 5G i obecna sieć 5G

Wyniki MNP niestety nie przekładają się na bezwzględną liczbę kart sim. Tu cały czas najwięcej ma Orange lub Play w zależności od metodologii liczenia. Zyski na MNP można tłumaczyć sztuczkami rachunkowymi i też faktem, że plus na prepaidzie ma podwójną rejestrację - przez co mniej oddaje numerów niż inni.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Telefon 5G i obecna sieć 5G

Jak sprawdzić czy moja karta obsługuje 5G?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Telefon 5G i obecna sieć 5G

@Lanto91 obecnie każda karta SIM która obsługuje LTE obsługuje również 5G. Potrzebna jest tylko odpowiednia taryfa i sprzęt, najlepiej zakupiony z dystrybucji Orange. W ofercie na kartę też jest opcja obsługi 5G, trzeba wykupić pakiet za 39 PLN. Więcej info: https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/Bez-limitu-do-wszystkich-z-dost%C4%99pem-do-5G-za-39...