Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaby upload, wysoki download

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Słaby upload, wysoki download

Zazwyczaj ludki mają problem odwrotny, czyli wolny download a upload >20Mbit/s, natomiast u mnie na dwóch nadajnikach jest upload około 1Mbit/s 😞

 

W tej chwili mój zestaw LTE biurowy 999GB - router huawei b525 + cybertech LTE-A/4G 17dBi MIMO 1800-2600MHz. Łączę się z nadajnikiem przy ul. Tartacznej w Szczecinie. Nadajnik z kompletem pasm i agregacją. Testy pod nadajnikiem na S9 😧 100-180Mbit/s, U: 20-30Mbit/s, widać wyraźnie, że telefon ustawia pasmo 2600 jako podstawowe o szerokości 15Mhz i agreguje 2100 i/lub 1800Mhz. W każdym razie bomba. Do nadajnika mam kilka km więc z pasma 2600Mhz zostaje mi:

Screenshot_20190610-161152.jpg

 

Kicha, leci ledwo 20Mbit/s, nie nadaje się na pasmo podstawowe. 

Korzystam z pasma 2100Mhz na którym mam już 

 

Screenshot_20190610-180927.jpgokoło 50Mbit/s, upload za to leci 0.1-2Mbit/s. 

Co najgorszę jak coś wysyłam download spada a pingi rosną do 2000-6000ms aż do czasu zakończenia wysyłania danych. To normalne? Takie zachowanie już widziałem u znajomego w pracy, jak ktoś coś wysyłał, to nie szło przeglądać internetu, ping rzędu 2-6 sekund zniechęcał do surfowania.

 

Screenshot_20190610-194544_Ping.jpg

 

 

Screenshot_20190610-171915_Speedtest.jpg

Gdzie szukać problemu, przewody? antena? zamiana wtyczek od anten nie pomoże tutaj, router winny? napewno nie, mam dwa b525, sprawdziłem na obu, na s9 też upload około 1Mbit/s. Odłączyłem anteny, na wbudowanych antenach routera tak samo, LTE 800Mhz i upload 0.1-2Mbit/s.

Zmieniłem maszt, ustawiłem antenę na maszt przy ul Spokojnej w Szczecinie, odległość podobna. Najmocniejsze mam pasmo 1800Mhz, które po zagregowaniu z 800Mhz daje mi prawie 60Mbit/s, ale upload znów 0.1-2Mbit/s. Rok temu ten nadajnik dawał 100Mbit/s pobieranie i odbiór 5-8Mbit/s, ale było jeszcze pasmo 15Mhz na 1800Mhz, dziś niestety wykastrowane do 10Mhz. 

 

Telefon S9 też najczęściej łapie słaby sygnał LTE 800Mhz 1-3 kreski z ul Spokojnej w Szczecinie i upload 0.1-2Mbit/s, download 3-6Mbit/s.  

 

Będę wdzięczny za udział w dyskusji i rozwiązanie problemu.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Słaby upload, wysoki download

@fotomarek  Obstawiam problem z anteną lub ustawieniem anteny. Nie zapominajmy, że LTE czy Wi-Fi to transmisja dwukierunkowa.  Nadajnik nadaje - wysoki download, nadajnik nie odbiera Twojego modemu lub odbiera ze strasznie pogorszonymi parametrami - niski upload. Niestety nie mam doświadczenia z zewnętrznymi antenami do LTE, więcej nie jestem w stanie pomóc.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Słaby upload, wysoki download

@fotomarek  Obstawiam problem z anteną lub ustawieniem anteny. Nie zapominajmy, że LTE czy Wi-Fi to transmisja dwukierunkowa.  Nadajnik nadaje - wysoki download, nadajnik nie odbiera Twojego modemu lub odbiera ze strasznie pogorszonymi parametrami - niski upload. Niestety nie mam doświadczenia z zewnętrznymi antenami do LTE, więcej nie jestem w stanie pomóc.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Słaby upload, wysoki download

Takie zawrotne prędkości dziś uzyskuję.

W środę podjadę z drugim routerem pod maszt, pomierzę pasmo 2100Mhz.

orange.jpg

 

Po tym jak skończyło wrzucać 7MB na ftp.

 

orange2.jpg


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Słaby upload, wysoki download

Liczne zgłoszenia do Orange odniosły sukces, upload wrócił do normy. Piszę informacyjnie, może kogoś tutaj to uratuje od cięcia przewodów czy kupowania innych anten. 

 

orange3.jpg

 

Anonim

Nie dotyczy

Słaby upload, wysoki download

U mnie jest tak z wysyłaniem i pingiem do wp.pl.

Bez tytułu.png.

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Słaby upload, wysoki download

Obstawiam że korzystasz z pasma LTE 2600Mhz ? 

Anonim

Nie dotyczy

Słaby upload, wysoki download

Ping wzrasta jak zaczyna brakować pasma. 2600MHz musiałem usunąć (przekaźnik zarósł zielenią) tak przypuszczam, przerzuca mnie na dalszy. Router 525, interek od T-Mobile. Jest 2100, 1800, 800.  


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Słaby upload, wysoki download

Z takim uploadem wetransfer śmiga aż szalony 😊 jutro podjadę pod nadajnik z routerem sprawdzę pasmo 2100mhz jakie transfery oraz co z pingiem się dzieje. Obciążenie nadajnika nie zawsze odbija się na słabszym pingu. Ciekaw jestem wyników. 

Anonim

Nie dotyczy

Słaby upload, wysoki download

bez 2600 to jest tyle Bez tytułu1.pngWłączę 2600 to up. powinien wzrosnąć. 

Niestety 2600  teraz nie chce mi załapać z przekaźnika z którego korzystałem jest z dalszego. 

Bez tytułu6.png

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Słaby upload, wysoki download

Więc oczywiście byłem pod nadajnikiem, widocznie moment kiedy testowałem nadajnik nie był udany, jedyne parametry które biorę tutaj pod uwagę to RSRP, RSRQ i traktuje je jako bliskie maks.

 

 2100.jpg2100-2.jpg1800.jpg800.jpg

 

Zmuszony byłem przenieść instalację anteny na sam szczyt dachu, blisko wyłazu na dach, czyli dobrych kilka metrów wyżej, jest znacząca poprawa parametrów jak i upload wynosi 10-19Mbit/s. Ping pod obciążeniem wysyłania mieści się w 300-500ms, nie gubi pakietów.

 

 LTE2100-A2.png

 

Winię tutaj zatem to co najczęściej jest winne, zakłócenia. 

Zmiana miejsca montażu, krótsze przewody H155 podniosły parametry znacząco, a  kanał transmisyjny jest teraz szeroki i nie zapełnia się tak jak wcześniej.

 

Ciekawe jakby sygnał leciał na B715 🙂