Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rynek regulowany - przepisy, ceny, technologia


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rynek regulowany - przepisy, ceny, technologia

Nigdy tyle "internet" nie kosztował. Musisz mieć linię analogową lub płacić za utrzymanie łącza. Była tylko jedna promocja "Geopromocja I" przy 10 Mbps płaciło się łącznie ok 50 zł.
Potem najtaniej było w Superpromocji/Geopromocji Neostrady = 39,90 zł +21,53 zł za zawieszenie. Co dawało ok 60 zł miesięcznie.
Ceny przy umowie 2letniej, roczna która pewnie Cię interesuje kosztuje +10zł.

Teraz owszem jest roczna za 69 zł ale utrzymanie kosztuje 10 zł. Różnica nie wielka. Dwuletnia całościowo kosztuje -10 zł.

I zysk jest taki że nie trzeba się bujać z zawieszeniem co rok (wiele osób zapomina, składa reklamacje - to też kosztuje - poza tym sporo osób tego nawet nie rozumie). Ponadto jak ktoś brał neo+zawieszony telefon analogowy jakieś dwa lata temu z opcją na APU na obie usługi i teraz zapomni o APU - to o ile APU na neo to 6 miesięcy - na telefon domowy APU to 2 lata (ale z 3 miesięczną karencją) - i to też powoduje reklamacje. Ponadto Orange musi z uwagi na regulację przechodzić test zwężania marży. A tak podnoszą cenę detaliczną - nie ma problemu z cenami hurtowymi. A utrzymanie łącza w hurcie na łączach trwale nieaktywnych - i tak kosztowało mniej niż 10 zł.

Problem jest tylko wtedy gdy ktoś jednak potrzebuje telefonu analogowego i Neostrady jednocześnie - i na www nie ma innych promocji. Ale sprawny sprzedawca powinien coś znaleźć 🙂

Osobiście wolałbym żeby Orange wcale zrezygnowało z opłaty za utrzymanie łącza. I było o ujęte w opłacie za neo. Będzie jasne. A jeśli ktoś ma analog+neo - zniżka ala Orange Open.

Anonim

Nie dotyczy

Rynek regulowany - przepisy, ceny, technologia

A jaki jest teraz koszt dla 80Mb dla dwuletniej umowy bez telefonu analogowego ? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rynek regulowany - przepisy, ceny, technologia

69,99 zł bez modemu.

Anonim

Nie dotyczy

Rynek regulowany - przepisy, ceny, technologia


@Piotrekk85napisał(-a)
69,99 zł bez modemu.

Czyli ceny wyższe niż były o 85gr Emotikon: Smutny


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Rynek regulowany - przepisy, ceny, technologia

Dla rożnych klientów liczy się różny poziom usług. Dla mnie bardziej liczy się cena. Miałem telefon komórkowy w ORANGE z wysokim abonamencie. Czekałem tylko końca umowy. I już miałem zaplanowaną emigrację z nimi do tańszego T-Mobile. Bo było taniej.

 

Co kto woli ja wole jeździć BMW niż oglądać go TVN TURBO...

 

Co do UPC. Nie miałem nagrywarki. Bo bardziej interesowała mnie cena niż różnorodność usług.

W ORANGE miałem jeszcze jeden numer telefonu i czekałem końca umowy. Żeby przenieść go tam gdzie będzie taniej lub dołączyć  do do T-Mobile.

 

Przed drzwiami do mieszkania mam doprowadzoną instalację różnych dostawców internetu.

A umowę podpisuję z tym dostawca w którym jest taniej.

 

http://www.ciechanow24.pl/
https://www.lcs.net.pl/
https://klient.orange.pl/swiatlowod/
https://www.upc.pl/
vectra.pl

 

Mi całkowicie wystarczy 60 Mb/s nie musi być światełko. nie gram w gry więc na dobrym PING mi nie zależy.  Najważniejszym parametrem jest dla mnie cena końcowa usług. Internet + Telefony ewentualnie TV ale mogę też założyć satelitę oraz DVBT.

Cena u mnie jest na pierwszym miejscu.

Niewykluczone, że pisemnie wystąpię o przetarg do powyższych firm do każdej z osoba i podpisze umowę tam gdzie dadzą najlepszą cenę.

Anonim

Nie dotyczy

Rynek regulowany - przepisy, ceny, technologia

Dla mnie też liczy się cena i jakość mam 2 numery w T-mobile po 19.99 zł + pod koniec roku dołączyłem Internet no limit za 55zł do 60Mb + SAT od NC+ na kartę wiec tu place kiedy chce oglądać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rynek regulowany - przepisy, ceny, technologia

Jak się oczekuje jakości, to są usługi z SLA.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Rynek regulowany - przepisy, ceny, technologia

Jeden chce jakości drugi ceny...

A czuje jak by firmy oferujące internet tylko.

Badały poziom, przy którym ludzie jeszcze podpiszą umowy.

Bo ich interesem jest zdojenie z ludzi jak najwięcej pieniędzy...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rynek regulowany - przepisy, ceny, technologia

Takie są tzw. usługi masowe. Oczywiście można marzyć o idealnej sieci ale tak się nie da. Niedługo będą badania UKE sieci stacjonarnej - jeśli usługa będzie poniżej norm będzie można otrzymać bonifikatę na usługi. Orange w pierwszej edycji będzie słabo. Oby nie spowodowało to decyzji o BMT na takich obszarach. I oczywiście każde korpo jest złe i niedobre.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

Rynek regulowany - przepisy, ceny, technologia

Ja chyba jestem za głupi. Proszę mi wyjaśnić o co chodzi z obszarem regulowanym.

Takim Poznań. lokalna inea szaleje z łączami po 1gbit a orange może dać tylko 300mbit bo to rynek regulowany?

Tak się promuję małych operatorów? To jakaś korupcja czy o co chodzi? 

Jeśli chce mieć we wszystkich lokalizacjach taki sam link a mi się to ogranicza tłumacząc jakimś przepisami bez sensu..